etechblog

Jak odstranit Safari z vašeho iPhone

Klíčové věci

 • Odstraňte Safari z domovské obrazovky vašeho iPhone dlouhým stisknutím ikony aplikace a výběrem „Odebrat aplikaci“. Bude skrytý v knihovně aplikací, ale můžete k němu přistupovat jednoduchým vyhledáním Safari.
 • Úplně zablokujte Safari tím, že přejdete do Nastavení > Čas obrazovky > Omezení obsahu a soukromí, povolíte jej a poté v části Povolené aplikace vypněte Safari.
 • Když zakážete Safari, webové odkazy budou přesměrovány nesprávně. Chcete-li to vyřešit, nahraďte Safari alternativou a nastavte jej jako výchozí prohlížeč v Nastavení. Pamatujte, že Safari nemůžete ze svého iPhone trvale smazat.

Safari je jednou z těch předinstalovaných aplikací Apple, které nelze z vašeho iPhone trvale odebrat. Stále však máte dvě možnosti, pokud jej opravdu chcete „smazat“.

Aplikaci můžete odebrat z domovské obrazovky, aby byla pohřbena v knihovně aplikací, nebo ji můžete zablokovat pomocí omezení obsahu a soukromí. Pojďme se tedy podívat na to, jak „smazat“ Safari z vašeho iPhone. Pokud jste uživatelem iPadu, postupujte podle stejných kroků.

  Jak stáhnout soubor IPA do vašeho PC nebo Mac

Jak odstranit Safari z domovské obrazovky vašeho iPhone

První metoda vám bude nejlépe vyhovovat, pokud chcete Safari občas používat, ale nelíbí se vám, že jeho ikona aplikace zabírá místo na domovské obrazovce. Chcete-li odstranit Safari ze svého zraku, postupujte takto:

 • Na domovské obrazovce dlouze stiskněte ikonu aplikace Safari.
 • V kontextové nabídce klepněte na Odebrat aplikaci.
 • Když se zobrazí vyskakovací okno, vyberte možnost Odebrat z domovské obrazovky.
 • Safari nyní zmizí z domovské obrazovky vašeho iPhone. Nyní je skrytý v knihovně aplikací. Pokud tedy chcete znovu použít Safari, jednoduše přejeďte prstem doleva na poslední stránce domovské obrazovky a přejděte do knihovny aplikací. Chcete-li jej zobrazit, zadejte do pole Hledat Safari.

  Chcete-li pokračovat v odstraňování nepořádku ze základní obrazovky aplikací pro iPhone, zde je seznam předinstalovaných aplikací pro iPhone, které můžete a nemůžete odstranit.

  Jak zablokovat Safari na vašem iPhone pomocí času u obrazovky

  Druhá metoda bude vyhovovat vašim potřebám více, pokud nechcete Safari vůbec používat. Tím odstraníte Safari z domovské obrazovky i knihovny aplikací vašeho iPhone a také zabráníte tomu, aby váš iPhone otevřel Safari kdykoli v budoucnu.

    8 nejlepších Java monitorovacího softwaru pro firmy [2023]

  Chcete-li zakázat Safari na vašem iPhone, postupujte takto:

 • Zavřete aplikaci Safari na vašem iPhone, pokud je otevřená nebo spuštěná na pozadí.
 • Přejděte do Nastavení > Čas u obrazovky > Omezení obsahu a soukromí.
 • Přepněte na Omezení obsahu a soukromí.
 • Klepněte na Povolené aplikace, na výzvu zadejte svůj přístupový kód Čas u obrazovky a vypněte Safari.
 • Pokud neznáte svůj přístupový kód Čas u obrazovky, můžete ho resetovat v Nastavení > Čas u obrazovky > Změnit heslo pro Čas u obrazovky > Zapomenuté heslo. Zadejte své Apple ID, heslo a nový přístupový kód Screen Time. Pokud jste ale své Apple ID nenastavili pomocí hesla Screen Time, jedinou možností je obnovit iPhone do továrního nastavení, čímž se vymažou všechna data na vašem iPhone, včetně tohoto hesla.

  Jakmile úspěšně zablokujete Safari pomocí Screen Time, nebudete moci Safari najít a používat, dokud nezopakujete výše uvedená nastavení a znovu nezapnete Safari.

  Po deaktivaci Safari pomocí této metody si však můžete všimnout, že všechny odkazy na webové stránky, které chcete otevřít, jsou přesměrovány na nesprávnou, náhodnou aplikaci. Například jsem zjistil, že můj iPhone se neustále pokoušel otevřít odkazy na články v cestovních aplikacích, které vůbec nemohou načítat webové stránky.

    Oddělte jakoukoli kartu Chrome do plovoucího panelu

  Chcete-li to vyřešit, musíte si stáhnout další aplikaci prohlížeče z App Store. Existuje mnoho prohlížečů smartphonů zaměřených na soukromí, které stojí za to vyzkoušet, pokud nejste spokojeni s nabídkou Safari. Jakmile nainstalujete požadovaný prohlížeč, změňte výchozí prohlížeč svého iPhone, abyste se ujistili, že se v něm otevírají webové odkazy, nikoli náhodná aplikace.

  Zbavte se Safari z vašeho iPhone

  Přestože je Safari výchozím prohlížečem na zařízeních Apple, není důvod se nerozhodnout pro alternativní prohlížeče, pokud dáváte přednost jinému způsobu prohlížení. Pokud ale nepoužíváte Safari, neexistuje způsob, jak jej smazat, i když chcete uvolnit místo na vašem iPhone.

  V současné době jsou jedinými dvěma způsoby, jak „smazat“ Safari z vašeho iPhone, jeho odstranění z domovské obrazovky, aby bylo mimo dohled a v knihovně aplikací, nebo jeho zakázání pomocí nastavení Čas u obrazovky.

  x