Jak opravit 100% využití disku po aktualizaci Windows KB3201845

Windows 10 právě obdržel novou aktualizaci a stejně jako všechny předchozí aktualizace i tato přichází s vlastní sadou problémů. Tentokrát je problémem zvýšené využití disku. Pokud je využití disku, jak uvádí Správce úloh, trvale na 100 % nebo nad 90 % bez jakéhokoli skutečného důvodu, můžete trpět vedlejšími účinky aktualizace. Dobrou zprávou je; oprava je docela jednoduchá. Špatnou zprávou je; není to trvalé a při každém restartu systému budete muset opravu opakovat. Zde je to, co musíte udělat, abyste opravili 100% využití disku po aktualizaci Windows Update KB3201845.

Zdá se, že tato chyba/problém je důsledkem aktualizace Windows KB3201845. Zkontrolujte, zda jste tuto aktualizaci obdrželi nebo ne. Chcete-li to provést, otevřete aplikaci Nastavení. Přejděte na Aktualizace a zabezpečení a na kartě Windows Update klikněte na „Historie aktualizací“. Zkontrolujte, zda byla aktualizace úspěšně nainstalována.

  Jak odebrat ikonu Microsoft Office Upload Center ve Windows 10

Za předpokladu, že máte aktualizaci nainstalovanou a máte vysoké nebo 100% využití disku, je pravděpodobné, že za to může aktualizace. Chcete-li problém vyřešit, otevřete příkazový řádek s právy správce. Problém vyřešíte spuštěním následujícího příkazu.

WPR -cancel

Co tento příkaz dělá?

WPR odkazuje na Windows Performance Recorder. Je to nástroj Windows, který zaznamenává, jak dobře funguje váš systém. Činí tak záznamem systémových událostí. Zvýšené využití je způsobeno tím, že tento nástroj funguje. Příkaz zastaví aktuální záznamovou relaci nástroje. Žádná data z něj nebudou uložena. Normálně se uloží na váš disk, takže se na něj můžete později podívat a zjistit, co je s vaším systémem špatně.

  Jak opravit problém s nereagující nabídkou Start systému Windows 11

Pokaždé, když spouštíte systém, tento nástroj běží na pozadí, a proto budete muset příkaz spustit znovu při každém spuštění systému. Po aplikaci opravy se mé vlastní využití disku zvýšilo z 92 % na 10 %.

Je možné, že použití disku je skutečné nebo že je způsobeno něčím jiným. Pokud se po spuštění tohoto příkazu zobrazí zpráva „Neexistují žádné trasovací profily spuštěné“, znamená to jednoduše, že nástroj Windows Performance Recorder není spuštěn a není to příčina problému.

Není jasné, proč tento nástroj po aktualizaci způsobuje problémy, ale to je právě to, co Windows 10 a jeho aktualizace nyní dělají. Toto řešení pochází od uživatele Reddit YukiNagatoKyo.

  Jak seskupit dlaždice v nabídce Start ve Windows 10

x