Jak opravit BSOD, když vypnete Bluetooth v systému Windows 10

BSOD byly prakticky funkcí ve Windows 10, když byly poprvé vydány. Od té doby se staly poněkud vzácnými, ale to neznamená, že neuvidíte BSOD. Zdá se, že existuje chyba, že když vypnete Bluetooth, váš systém se zhroutí. Tato chyba je výsledkem problému s ovladačem, takže zde je oprava.

SPOILER ALERT: Přejděte dolů a podívejte se na video tutoriál na konci tohoto článku.

Protože se jedná o problém ovladače, budete muset ovladač vrátit zpět nebo jej aktualizovat. Nemůžeme s jistotou říci, co musíte udělat, protože v systému, na kterém jsme toto řešení vyzkoušeli, se chyba objevila zčistajasna. Nebyly provedeny žádné aktualizace systému, takže se nic nezměnilo a ovladač Bluetooth se neaktualizoval. Co fungovalo, byla aktualizace ovladače, ale pro některé uživatele může být v pořádku návrat zpět.

  Jak převést licenci Windows 10 na jiný počítač

BSOD On Bluetooth Off

Ovladač musíte buď aktualizovat, nebo vrátit zpět. Zapněte Bluetooth. Otevřete Správce zařízení a rozbalte skupinu zařízení Bluetooth.

Vyhledejte svůj čipset Bluetooth. Mělo by se to nazývat něco jako Intel Wireless Bluetooth. Klikněte na něj pravým tlačítkem a z kontextové nabídky vyberte Vlastnosti. V okně Vlastnosti přejděte na kartu Ovladač.

Pokud je povolena možnost Vrátit zpět ovladač, klepněte na ni a vraťte se zpět ke starší verzi ovladače Bluetooth. Jakmile bude vrácena zpět, restartujte systém a vypněte Bluetooth. Pokud stále máte BSOD, možná budete muset aktualizovat ovladač.

Postup je téměř stejný. Otevřete Správce zařízení, rozbalte položku Zařízení Bluetooth, klikněte pravým tlačítkem na čipovou sadu Bluetooth a v místní nabídce vyberte Vlastnosti. V okně Vlastnosti přejděte na kartu Ovladač a vyberte Aktualizovat ovladač. Vyberte možnost „Automaticky vyhledávat aktualizovaný software ovladače“ a vyhledá dostupné aktualizace. Pokud je najde, umožněte mu nainstalovat aktualizovaný ovladač a restartovat systém.

  Zobrazit historii cen aplikací pro iOS, Android a Windows Phone

To by mělo opravit BSOD. Pokud ne, zkontrolujte, zda jste nedávno neinstalovali aktualizaci systému Windows 10. Pokud ano, je dobré to vrátit zpět a odložit aktualizace, dokud nevyjde další velká.

V případě, že neexistuje žádný ovladač, ke kterému by se bylo možné vrátit, a není k dispozici ani aktualizovaná verze, možná budete muset ručně vyhledat starší verzi ovladače. Dobrým místem, kam se můžete podívat, je web výrobce vašeho notebooku. Jakmile jej najdete, budete muset nejprve odinstalovat aktuální ovladač a poté nainstalovat ten, který jste si stáhli.

x