Jak opravit chybějící kalendář v Microsoft Teams

Microsoft Teams má v aplikaci zabudovaný kalendář. Tento kalendář je spíše plánovač a i když bude integrován s aplikací Outlook, neukáže vám celý kalendář aplikace Outlook. Schůzky, které byly nastaveny v Teams, budou synchronizovány s Outlookem, ale karta Kalendář v Teams bude zobrazovat pouze události související s Teams.

Karta Kalendář je důležitá karta, pokud chcete naplánovat schůzku týmu. Poskytuje uživatelům úplný seznam plánovaných schůzek pro aktuální tým.

Opravte chybějící kalendář v Microsoft Teams

Pokud nevidíte kartu Kalendář v Microsoft Teams, důvodem je pravděpodobně to, že je vypnutá. Tento problém existuje pro uživatele Microsoft Teams, kteří mají podnikovou nebo obchodní licenci.

  Jak používat RealVNC na Linuxu

Oprava je jednoduchá, ale budete potřebovat přístup správce pro tým. Karta Kalendář v Microsoft Teams chybí, protože byla vypnuta v centru pro správu.

Přejděte do centra pro správu Microsoft Teams.
Ve sloupci nalevo rozbalte položku Uživatelé.
Vyberte uživatele.

Přejděte na kartu Zásady pro vašeho uživatele.
Hledejte Global (výchozí nastavení pro celou organizaci).
Zobrazí se seznam aplikací. Klikněte na tlačítko Přidat aplikaci.
Přidejte aplikaci Kalendář.
Požádejte všechny ve vašem týmu, aby restartovali svého desktopového klienta, aby se zobrazila karta Kalendář.

Žádné plánované schůzky v Microsoft Teams

V ostrém kontrastu s chybějícím problémem s Kalendářem, který mají uživatelé Microsoft Teams Enterprise/Business, uživatelé s bezplatným účtem nemohou vidět své naplánované schůzky na kartě Kalendář.

  Jak používat Face ID na vašem iPhone při nošení masky

To není chyba. Jedná se o omezení bezplatného účtu Teams. Jediným řešením je použít odkaz na Kalendář Google, který se vygeneruje při plánování schůzky. Schůzku můžete přidat do Kalendáře Google, který se pak může synchronizovat s jakoukoli jinou aplikací Kalendáře, např. kalendáři iCloud nebo kalendáře Outlook.

Závěr

Pokud jsou pro váš tým kalendáře povoleny, ale karta Kalendář v desktopové nebo webové aplikaci stále chybí, je možné, že vaše použití je součástí vlastních zásad, kdy byly kalendáře vypnuty nebo váš uživatel nemá povoleno vytvářet nebo plánovat schůzky. Microsoft Teams má mnoho různých způsobů, jak spravovat oprávnění a ovládací prvky pro různé členy týmu, a proto někteří uživatelé mohou kalendář vidět, zatímco jiní ne. Pokud správce rozhodl, že váš uživatel nepotřebuje vidět kartu Kalendář, nemůžete s tím nic dělat.

  Skryjte a přizpůsobte prvky rozhraní Gmailu pomocí Gmelius pro Chrome