Jak opravit chybu Adobe Save for Web ve Photoshopu

Photoshop ukládá soubory ve svém vlastním formátu, tj. PSD, ale podporuje velké množství obrazových formátů. Dokáže otevřít obrázky v těchto formátech a může také exportovat obrázek/soubor do jiných formátů než PSD. Může například uložit soubor do formátů běžně používaných na webových stránkách, jako jsou JPG a PNG.

Chyba Adobe Save for Web

Formáty, známé jako webové formáty, nejsou uvedeny v dialogovém okně Uložit pro soubor aplikace Photoshop. Místo toho musíte projít dialogové okno Uložit pro web. Je pohřben pod možností Exportovat a je to stará / starší možnost, kterou mnoho uživatelů stále používá. Rychleji se k němu dostanete pomocí klávesové zkratky Ctrl+Alt+Shift+S.

Pokud se pokoušíte uložit obrázek pro web, ale zobrazí se chyba, vyzkoušejte opravy níže.

Hledáte alternativu Photoshopu? Zkuste tyto.

OPRAVA: Uložit kvůli chybě webu (Photoshop)

1. Uložte jako JPEG/PNG

Pokud používáte novější verzi Photoshopu, nemusíte používat možnost Uložit pro web. Je zastaralá. Místo toho můžete použít možnost Uložit jako.

Otevřete soubor Photoshopu.
Přejděte na Soubor > Uložit jako.
Otevřete rozevírací seznam Uložit jako typ a vyberte JPEG.
Klikněte na Uložit.

2. Obnovte předvolby aplikace Photoshop

Photoshop umožňuje uživatelům měnit nejrůznější nastavení v aplikaci. Nastavení se uloží do uživatelského profilu, ale profil může být poškozen, což může způsobit problémy s funkcí Uložit pro web. Předvolby Photoshopu můžete resetovat podle následujících kroků.

Zavřete Photoshop.
Klepněte a podržte klávesovou zkratku Alt+Control+Shift a otevřete Photoshop.
Photoshop se otevře s resetovanými předvolbami.

3. Restartujte Photoshop s novým Scratch diskem

Pokud je odkládací disk Photoshopu plný, nemusí být možné uložit obrázek pro web. Za běhu můžete vytvořit nový odkládací disk a poté obrázek uložit.

Zavřete soubor Photoshopu.
Stiskněte a podržte klávesy Ctrl+Alt a otevřete Photoshop.
Pomocí možnosti Soubor>Otevřít otevřete soubor, který chcete uložit.
Klepnutím na možnost Ctrl+Alt+Shift+S uložíte soubor jako webový obrázek.

Závěr

Možnost Uložit jako web je víceméně na konci své životnosti. Můžete snadno uložit soubor PSD jako PNG, JPG, GIF atd. a vložit barevný profil do procesu. Velikost souboru nelze změnit, když je uložen v jiném formátu, takže se nejedná o přesnou repliku funkce. Některé možnosti určitě chybí a po uložení nebo dříve budete muset soubor upravit.