Jak opravit druhý pevný disk nebyl detekován v systému Windows 10

Systém Windows 10 může podporovat více pevných disků. Některé systémy, v závislosti na základní desce, kterou mají, mohou podporovat interní SSD a interní HDD. Stejně tak můžete k systému připojit více externích HDD (nebo SSD).

Pevný disk není obtížné nakonfigurovat; připojí se přes jednoduchý port USB, může pracovat s portem USB 2.0 nebo USB 3.0 a je plug & play. Windows 10 jej automaticky rozpozná a nainstaluje pro něj správné ovladače.

Chcete-li získat přístup k pevnému disku, můžete otevřít Průzkumník souborů a bude uveden v části Tento počítač. Můžete do něj kopírovat a vkládat soubory stejně snadno jako na interní disk.

V systému Windows 10 nebyl zjištěn druhý pevný disk

Pevný disk, bez ohledu na to, zda je připojen interně nebo externě, bude snadno detekován. Po připojení byste měli slyšet zvuk nalezeného nového hardwaru a může trvat několik sekund, než se nainstaluje ovladač, ale zařízení bude dostupné téměř okamžitě.

  6 nejlepších aplikací pro počasí pro Windows 10

V systému Windows 10 nebyl zjištěn druhý pevný disk

Pokud váš druhý pevný disk nebyl detekován v systému Windows 10, vyzkoušejte opravy níže.

1. Vyměňte port USB a kabel

Jedním z hlavních důvodů, proč není pevný disk detekován, je často kabel, který se používá k jeho připojení k systému. Vyměňte jej a zkontrolujte, zda je disk rozpoznán.

Podobně zkuste připojit disk k jinému portu USB. Uvolněný port může být důvodem, proč se periferie nebo pevný disk nepřipojují správně.

Připojte pevný disk přímo k vašemu systému. Nepoužívejte rozbočovač USB ani prodlužovací kabel. Pokud máte jiný systém, zkuste k němu připojit disk a zkontrolujte, zda je detekován.

2. Vyhledejte změny hardwaru

Windows 10 možná nerozpoznal disk jako nový hardware. Pokud jej nerozpozná jako nový hardware, nebude jej moci připojit.

  Jak vytvořit GIF pomocí FFMpeg ve Windows 10

Otevřete Správce zařízení.
Klikněte na tlačítko Vyhledat změny hardwaru v horní části.
Windows 10 detekuje pevný disk a měl by se zobrazit v Průzkumníku souborů v části Tento počítač.

3. Nainstalujte proprietární aplikaci/ovladače

Některé pevné disky jsou dodávány s proprietárními ovladači nebo aplikacemi. Jejich nepřítomnost může blokovat detekci disku. Zkontrolujte, zda nejsou k dispozici ovladače nebo aplikace od výrobce vašeho pevného disku. Znovu připojte disk a zkontrolujte, zda se zobrazuje v Průzkumníku souborů.

4. Aktualizujte ovladače

Windows 10 může mít zastaralé ovladače pro váš pevný disk. Jejich aktualizací může dojít k připojení disku k vašemu systému.

Otevřete Správce zařízení.
Rozbalte položku Diskové jednotky.
Klepněte pravým tlačítkem na sekundární disk a vyberte Aktualizovat ovladač.
Vyhledejte online ovladače a nainstalujte ty, které jsou k dispozici.
Pro správné měření restartujte systém.

  Jak zavřít více virtuálních ploch ve Windows 10

5. Změňte písmeno jednotky

Když k systému připojíte pevný disk, systém Windows 10 mu automaticky přiřadí písmeno, které je potřeba k přidělení „adresy“ disku. Písmeno jednotky hraje důležitou roli při zpřístupnění samotné jednotky. Pokud váš sekundární pevný disk není detekován, zkuste změnit písmeno jednotky.

Klepnutím na klávesovou zkratku Win+R otevřete okno spuštění.
Do pole spuštění zadejte diskmgmt.msc a klepněte na Enter.
Klepněte pravým tlačítkem myši na jednotku a vyberte možnost Změnit písmeno jednotky a cesty.
Vyberte nové písmeno, které chcete přiřadit jednotce.
Klikněte na Další a jednotce bude přiřazeno nové písmeno.
Přístup k jednotce z Průzkumníka souborů.

Závěr

Sekundární disk bez fyzického poškození nebo poškození dat bude detekován s trochou šťouchání. Pokud máte podezření, že byl disk fyzicky poškozen, budete se muset podívat na možnosti obnovy dat. Je možné, že již nebudete moci disk používat k ukládání souborů. Pokud byla data poškozena, váš disk může být stále použitelný, protože poškození dat není synonymem poškození hardwaru.