Jak opravit kód chyby 0x80070070 při upgradu na Windows 11

Soubor ISO Windows 11 má velikost 4,5 GB. To není pro stolní operační systém příliš velké, ale během instalace nebo při upgradu z Windows 10 na Windows 11 se soubory v ISO rozbalí, a když se tak stane, zaberou mnohem více místa než 4,5 GB. Volné místo na disku je zásadní při instalaci jakéhokoli operačního systému a Windows 11 není výjimkou.

kód chyby 0x80070070 Windows 11

Kód chyby 0x80070070 při upgradu na Windows 11

Pokud upgradujete na Windows 11 z Windows 10 a proces upgradu je přerušen kódem chyby 0x80070070, znamená to, že máte problém s úložným prostorem. Konkrétně máte málo místa na disku na jednotce Windows. Nejprve musíte uvolnit místo na disku a poté upgradovat OS.

  Blokujte a odinstalujte všechny aktualizace, které vynucují upgrade na Windows 10

V ideálním případě byste měli mít na disku Windows 20 GB volného místa, abyste předešli problémům během upgradu.

Jak uvolnit místo pro instalaci Windows 11

Pokud chcete uvolnit místo ve Windows 10, abyste mohli upgradovat na Windows 11, existuje několik jednoduchých způsobů, jak to udělat.

1. Vyprázdněte stažené soubory a koš

Koš ukládá soubory na dobu neurčitou. Po určité době je automaticky neodstraní. Dokud jsou soubory v koši, budou i nadále zabírat místo na disku. Neopustí váš systém, dokud je nevyjmete z koše.

Klepněte pravým tlačítkem myši na Koš.
Z kontextové nabídky vyberte Vysypat koš.
Počkejte, až budou soubory smazány.

Měli byste také zkontrolovat složku Stažené soubory. Budete to muset udělat ručně. Odstraňte vše, co již nepotřebujete. Přesuňte položky, které potřebujete, na jiný disk.

  Jak zakázat Windows SmartScreen pro Edge v systému Windows 10

2. Odstraňte dočasné soubory

Dočasné soubory mohou na vašem disku zabrat několik GB místa. Tyto soubory jsou často zbytkové soubory, které zůstaly po instalaci předchozích aktualizací.

Otevřete aplikaci Nastavení pomocí klávesové zkratky Win+I.
Přejděte na Systém.
Vyberte Úložiště.
Klepněte na Dočasné soubory.
Klikněte na Odebrat soubory.

3. Odinstalujte nepoužívané aplikace

Pokud máte v systému nainstalované aplikace, které nepoužíváte, odeberte je. Mohou se zdát jako malé aplikace, které zabírají málo místa, ale pokud jich máte velké množství, můžete skončit plýtváním hodně místem.

Otevřete aplikaci Nastavení pomocí klávesové zkratky Win+I.
Přejděte do části Aplikace.
Vyberte kartu Aplikace a funkce.
Seřaďte aplikace podle velikosti.
Projděte si seznam a zjistěte, které aplikace nepoužíváte.
Vyberte aplikaci.
Klepněte na Odinstalovat.
Opakujte pro všechny aplikace, které nepoužíváte.

  Jak přepnout na místní uživatelský účet v systému Windows 10

4. Vyčistěte knihovnu dokumentů a obrázků

Pokud stále potřebujete místo, zvažte přesunutí souborů z knihovny Dokumenty a obrázky na externí disk nebo jiný interní disk. Pokud máte velkou hudební sbírku a máte ji uloženou na disku Windows, přesuňte ji také na jiný disk. Po úspěšné aktualizaci na Windows 11 jej můžete přesunout zpět.

Závěr

Microsoft vám neřekne, kolik volného místa byste měli mít na disku před instalací hlavní aktualizace funkcí pro Windows 10, ani kolik volného místa na disku byste měli mít, než se pokusíte upgradovat na Windows 11. To znamená, že 20 GB je bezpečná hodnota. Vždy můžete mít více volného místa a nebude vás to bolet, ale snažte se mít alespoň tolik. Pokud se vám podařilo uvolnit několik GB místa, ale nemůžete se dostat na 20 GB, můžete zkusit upgrade znovu a může to fungovat.