Jak opravit PC automaticky přejde do BIOSu

Když zapnete počítač, bez ohledu na to, zda běží na Windows nebo Linuxu, zobrazí se vám krátké okno, během kterého můžete zavést systém BIOS. Toto okno bývá delší, pokud je váš systém starší, protože bootloader OS se načítá déle. Na novějším systému máte jen několik sekund, než se automaticky spustí operační systém, který jste nainstalovali.

BIOS

Oprava PC automaticky přejde do systému BIOS

Pokud chcete vstoupit do systému BIOS na vašem počítači, musíte stisknout správnou klávesu při druhém zapnutí systému. Před spuštěním operačního systému je nutné stisknout klávesu. Pokud zapnete systém a přejde přímo do systému BIOS, vyzkoušejte následující opravy.

  Jak označit e-maily jako přečtené v Gmailu

1. Zkontrolujte, zda není OS poškozen

Než zkusíte cokoli jiného, ​​zkontrolujte, zda nainstalovaný OS není poškozený. Pokud ano, váš systém možná přechází do systému BIOS, protože nemůže najít operační systém, ze kterého by se dal zavést.

Zapněte systém.
Počkejte na načtení systému BIOS.
Ukončete BIOS klepnutím na klávesu Escape.
Počkejte, až se OS spustí.
Pokud se OS nespustí, může být poškozený a budete jej muset nainstalovat znovu.

2. Zaškrtněte Boot device

Vaše první spouštěcí zařízení může být nastaveno na něco jiného než pevný disk. Ujistěte se, že jste k systému nepřipojili žádné externí disky nebo USB. Vyjměte disky z optické jednotky.

  Jak zakázat chytré odpovědi v Gmailu

Spusťte systém BIOS.
Hledejte možnosti spouštění.
Ujistěte se, že je pevný disk nastaven jako první spouštěcí zařízení.

3. Spusťte kontrolu hardwaru

Můžete nebo nemusíte být schopni to udělat sami. Pokud jste obeznámeni s hardwarem počítače, můžete tyto kontroly spustit sami. Pokud ne, ať se poohlédne u odborníka.

Zkontrolujte;

Uvolněné kabely, zejména pro pevný disk.
Zkontrolujte baterii CMOS. Možná je čas ji vyměnit.
Napájecí zdroj a baterie. Zkuste spustit systém na přímé napájení.
Zkontrolujte, zda pevný disk nevykazuje chyby nebo poškození. Pokud je poškozený, nebudete moci zavést operační systém, který je na něm nainstalován.

Závěr

Systém se normálně do BIOSu nespustí, pokud není problém s hardwarem nebo jeho konfigurací. I když je váš OS poškozený, zobrazí se zpráva, že nebyl nalezen žádný OS, ale nebudete přeneseni do systému BIOS. Častěji se tyto problémy týkají napájecího zdroje nebo pevného disku. Napájecí zdroj lze opravit, ale ve většině případů bude nutné vyměnit pevný disk.

  Jak převést fotografie z HEIC do JPG