Jak opravit problémy Oracle virtualbox ve Windows 11

Microsoft se pokusil prosadit platformu UWP pro aplikace Windows, ale desktopové aplikace zůstávají dominantním typem aplikace Windows 10. Aplikace jako VLC player a Spotify mají verzi pro stolní počítače i verzi UWP. Microsoft nenutil vývojáře, aby si vybrali UWP a opustili desktopové aplikace. Stejně tak s Windows 11 jsou všechny aplikace, které by mohly běžet na Windows 10, 8/8.1 a 7, kompatibilní s novým OS. Jedinou výjimkou je zatím VirtualBox od Oracle.

Problémy Oracle virtualbox ve Windows 11

Problémy s Oracle VirtualBox ve Windows 11

Oracle VritualBox je populární bezplatný nástroj VM, který je široce používán. Je výkonný a mnohem lepší než mnoho placených alternativ. Bohužel většina uživatelů, kteří se snaží spustit VirtualBox na Windows 11, nemůže spustit virtuální počítač. Samotná aplikace se na Windows 11 nainstaluje naprosto v pořádku, ale když dojde na načtení a spuštění virtuálního počítače, stroj se nespustí.

  Kde je ovládací panel ve Windows 10?

1. Zakažte Hyper-V ve Windows 11

Microsoft uznal, že existuje problém s VirtualBoxem běžícím na Windows 11. Aby to uživatelé obešli, musí na svém systému zakázat Hyper-V.

Chcete-li zakázat Hyper-V v systému Windows 11, postupujte takto.

Otevřete Ovládací panely.
Přejděte na Programy.
Vyberte Zapnout nebo Vypnout funkce systému Windows.
V seznamu funkcí zrušte zaškrtnutí Hyper-V.
Klepněte na tlačítko OK.

Poznámka: Pokud nevidíte Hyper-V, vyhledejte místo toho platformu Windows Hypervisor nebo Windows Sandbox a deaktivujte je.

2. Počkejte na aktualizaci VirtualBoxu

Problém s kompatibilitou VirtualBox je na konci společnosti Oracle. To znamená, že Oracle musí vydat novou verzi VirtualBoxu a tato nová verze musí řešit problém s kompatibilitou. Oracle na aktualizaci pracuje, ale zatím neexistuje žádné datum, kdy bude oprava vydána.

  Jak přidat ochranu Windows Defender do Chrome

Jakmile bude aktualizace k dispozici, na Windows 11 poběží pouze následující verze, což znamená, že možná budete muset upgradovat nastavení svých virtuálních počítačů, aby mohly běžet na nejnovější verzi.

3. Odinstalujte VirtualBox

Pokud VirtualBox nepoužíváte, můžete aplikaci bez problémů odinstalovat a upgradovat na Windows 11. Pokud jste našli alternativu k VirtualBoxu, která vyhovuje vašim potřebám, je bezpečné odebrat aplikaci ze systému a poté provést upgrade. V současné době Microsoft blokuje upgrade na systémech, na kterých běží VirtualBox.

Otevřete Ovládací panely.
Přejděte na Programy>Odinstalovat program.
Vyberte VirtualBox ze seznamu nainstalovaných aplikací.
Klepněte na tlačítko Odinstalovat.
Povolit aplikaci odinstalovat.

Závěr

Microsoft nezablokoval VirtualBox na Windows 11. Jde o jednoduchý problém s kompatibilitou aplikací. To lze opravit, když je aplikace upgradována, a to nezahrnuje žádné drastické změny nebo dodržování nových pravidel pro vývoj. Oracle by měl mít aktualizaci brzy, vzhledem k tomu, že na Windows 11 není tolik uživatelů, může se společnost rozhodnout vydat aktualizaci spíše později než dříve.

  Jak opravit Broken PowerShell v aktualizaci Windows 10 Creators Update