Jak opravit, že se iOS 15.0.2 neaktualizuje

Aktualizace iOS jsou dostupné OTA, tj. můžete si stáhnout aktualizaci do svého zařízení a nainstalovat ji, aniž byste zařízení připojovali k počítači. Můžete si také nejprve stáhnout aktualizaci do počítače a poté ji nainstalovat do iPhonu nebo iPadu. Druhá metoda, metoda upoutané aktualizace, vyžaduje iTunes v systému Windows a aplikaci Finder v systému macOS.

iOS 15.0.2 se neaktualizuje

iOS 15.0.2 se neaktualizuje

Aktualizace iOS se normálně instalují bez problémů. Pokud provádíte aktualizaci OTA, zařízení by mělo být nabito alespoň na 50 %, ačkoli aktualizace je nejlepší, když je telefon připojen ke zdroji napájení. Upoutané aktualizace obvykle zaberou trochu více času, ale své zařízení můžete zálohovat, což je vždy skvělé. Pokud se pokoušíte nainstalovat iOS 15.0.2, ale nedaří se vám to, vyzkoušejte opravy níže.

  Jak získat funkci iOS 10 Emoji Prediction na iOS 8 a vyšším

1. Aktualizujte na nejnovější verzi

iOS 15.2 je nyní venku. Pokud jste používali iOS 15.0.0 nebo iOS 15.0.1, můžete aktualizovat přímo na iOS 15.2. Upgradovat na iOS 15.0.2 opravdu nemusíte. Pokud máte potíže s aktualizací na jakoukoli verzi iOS 15, můžete vyzkoušet opravy níže.

2. Aktualizujte iTunes

Pokud v systému Windows 10 provádíte upoutanou aktualizaci, musíte nejprve aktualizovat iTunes. S každou hlavní verzí iOS získává iTunes aktualizaci. Pokud se aplikace neaktualizuje před zahájením aktualizace pro váš iPhone, aktualizace se nezdaří.

Pokud aktualizujete přes Mac, ujistěte se, že používáte nejnovější verzi macOS. Pokud nechcete instalovat nejnovější verzi macOS, ujistěte se, že všechny ostatní aplikace Apple ve vašem systému jsou aktuální.

  Aplikace To-Do pro projekty, které se zaměřují na termíny dokončení [iOS]

3. Odstraňte a stáhněte aktualizaci znovu

Aktualizace, ať už stažená do telefonu nebo na plochu, může selhat, pokud byla stažena před relativně dlouhou dobou. Pokud aktualizace leží na vašem zařízení déle než týden, je nejlepší ji odebrat a stáhnout znovu.

Na ploše můžete soubor jednoduše smazat pomocí správce souborů. V systému Windows můžete použít Průzkumníka souborů a v systému macOS můžete použít Finder.

Ve Windows 10 je soubor v: C:UsersYourUserNameAppDataRoamingApple ComputeriTunes

V systému macOS je soubor v: ~/Library /iTunes/iPhone Software Updates

Na iPhone;

Otevřete aplikaci Nastavení.
Přejděte na Obecné> Úložiště pro iPhone.
Vyberte aktualizaci iOS ze seznamu.
Klepněte na aktualizaci a odstraňte ji ze stránky podrobností.
Přejděte na Obecné> Aktualizace softwaru.
Umožněte systému iOS vyhledat, stáhnout a nainstalovat další dostupnou aktualizaci.

4. Zkontrolujte úložný prostor

Základní modely iPhone se dodávají se slušným úložným prostorem. To znamená, že fotografie na iPhone mohou zabírat spoustu místa, protože mají tendenci být větší soubory. Pokud má váš iPhone málo místa, může to narušovat proces aktualizace. Apple běžně neuvádí, že zařízení musí mít určité množství volného úložného prostoru, ale obvykle je dobré mít volné místo, které odpovídá velikosti aktualizace. Pokud je například aktualizace pro iOS 1,5 GB, ujistěte se, že po stažení aktualizace máte v telefonu alespoň 1,5 GB místa.

  Jak zablokovat zasílání zpráv z čísla v iOS 10

Závěr

Aktualizace iOS mají tendenci jít jedním směrem: vždy můžete přejít na další aktualizaci, ale nemůžete se vrátit k předchozí verzi, jakmile ji Apple přestane podepisovat. Proces podepisování se obvykle zastaví dva týdny po vydání další aktualizace. Okno downgradu je malé. Stejně tak vás iOS donutí k nejnovější aktualizaci. Při aktualizaci telefonu nemůžete zvolit nižší verzi. Použití hacků k obejití toho nebude