Jak otevřít soubor Numbers v Excelu

Apple má sadu produktivity, iWork, která obsahuje tabulkovou aplikaci s názvem Numbers. Má svůj vlastní formát souborů pro ukládání souborů, i když podporuje CSV. Soubor Numbers má svůj vlastní proprietární formát, což znamená, že jeho otevření nebo úprava nebude snadné, pokud nemáte přístup k Macu a aplikaci Numbers.

čísla v excelu

Soubor čísel v Excelu

Numbers je poměrně populární, ale nemá zdaleka stejný počet uživatelů jako Excel od Microsoftu. Excel je k dispozici pro macOS i Windows 10, což znamená, že je mnohem pravděpodobnější, že se bude používat než aplikace Numbers. Pokud máte soubor .NUMBERS a potřebujete jej otevřít v Excelu, zjistíte, že formát není kompatibilní. Excel se pokusí otevřít nebo opravit soubor, ale nebude moci jít.

  Jak zobrazit a odstranit soubory cookie ve Firefox Developer Edition

Export souboru Numbers do Excelu

Pokud chcete otevřít soubor Numbers v Excelu, budete jej muset nejprve převést. To je spolehlivě možné pouze v případě, že máte přístup k Macu a máte na něm nainstalovanou aplikaci Numbers.

Otevřete soubor Numbers v aplikaci Numbers.
Přejděte na Soubor > Export > Excel.
Uložte soubor ve formátu Excel.
Otevřete exportovaný soubor.

Otevřít na iCloudu

I když soubor Numbers nemůžete otevřít v Excelu nebo v Tabulkách Google, stále jej můžete otevřít online na iCloudu. Potřebujete Apple ID, ale nemusíte vlastnit Mac.

Navštivte iCloud.
Přihlaste se pomocí svého Apple ID.
Vyberte aplikaci Čísla.
Klikněte na ikonu nahrávání.
Vyberte soubor Numbers a nahrajte jej.
Po nahrání můžete soubor otevřít ve svém prohlížeči.

  8 nejlepších nástrojů pro monitorování obvodů WAN (recenze)

Online konverzní nástroje

Existují online převodní nástroje, které tvrdí, že dokážou převést soubor Numbers na soubor Excel. Mohou a nemusí fungovat. Mohou být schopni převést soubor, ale to, zda se převedený soubor otevře v Excelu, je jiný příběh. Pokud se otevře, existuje velká šance, že dojde ke ztrátě některých dat.

Závěr

Aplikace Numbers a formát Numbers jsou proprietární, což znamená, že s tím nemůžete moc dělat. Apple si vyhrazuje právo ponechat tento formát tak exkluzivní, jak chce, a pravděpodobně jej zachová tak exkluzivní, jak jen bude moci. Je známo, že to dělá. Pokud jste obdrželi soubor Numbers a potřebujete jej otevřít v Excelu, požádejte odesílatele souboru, aby jej za vás převedl. Konverzní nástroj je zabudován do aplikace, takže to není těžké.

  Jaký je rozdíl mezi pouzdry na telefon, chrániči, skiny a kryty?