Jak otevřít soubory ASPX

Soubory ASPX nejsou běžné, ale narazíte na ně, pokud si stáhnete zdrojový kód aplikace, můžete v něm najít soubor APSX nebo dva. Typ souboru může být pro většinu koncových uživatelů neobvyklý, ale není obtížné tento typ souboru otevřít.

otevřít soubory ASPX

soubor ASPX

Soubor ASPX je vytvořen serverem, na kterém běží ASP.Net. Toto je v podstatě webová stránka, ale místo použití jazyka HTML. Je zpracován a přeložen do HTML, když je soubor přečten nebo načten webem v moderním webovém prohlížeči.

  Aplikace pro psaní poznámek pomocí gest s textem, fotografií, hlasovou poznámkou a připomenutím

Pokud jde o otevření souboru ASPX, zjistíte, že je to docela snadné. K provedení této práce nemusíte nastavovat server ani instalovat složité aplikace.

1. Otevřete ASPX Files – webový prohlížeč

Soubor ASPX je v podstatě dokument. Jediný důvod, proč jej nemůžete otevřít, je jeho rozšíření. Na rozdíl od souboru HTML, který můžete otevřít pomocí textového editoru, potřebujete k otevření souborů ASPX prohlížeč PDF.

Otevřete Průzkumník souborů.
Přejděte na kartu Zobrazit.
Povolte možnost „Zobrazit rozšíření“.
Přejděte na soubor ASPX a vyberte jej.
Klepněte na klávesu F2.
Změňte ASPX na PDF.
Potvrďte, že chcete změnit formát.
Klikněte na soubor pravým tlačítkem a otevřete jej v moderním prohlížeči, jako je Chrome.

  Jak vytvořit tok od nuly

2. Používejte nástroje pro vývoj webu

Pokud převod souboru ASPX na PDF a jeho otevření v prohlížeči způsobí, že se soubor nezobrazí správně, můžete místo něj použít nástroj pro vývoj webu. Existuje spousta nástrojů pro vývoj webu, které můžete použít, ale pokud hledáte bezplatný, snadno instalovatelný a snadno nastavitelný nástroj, důrazně doporučujeme používat Notepad++.

Stažení a nainstalujte Notepad++.
Otevřete Průzkumník souborů a přejděte k souboru ASPX.
Klikněte na soubor pravým tlačítkem a z kontextové nabídky vyberte Otevřít pomocí.
Vyberte Notepad++ a otevřete soubor.

3. Online nástroje pro vývoj webu

Webové aplikace pro vývoj webu vám umožňují otevírat soubory ASPX ve vašem prohlížeči. Nemusíte je převádět do PDF. Místo toho je webová aplikace schopna číst soubor APSX tak, jak je. Pokud máte v systému nainstalovaný moderní prohlížeč, jako je Chrome nebo Firefox, nemusíte instalovat další aplikace.

  Jak hrát Borderlands 2 na Linuxu

Vyhrazené prohlížeče souborů ASPX existují, ale nejsou to nejpůsobivější online aplikace, které najdete. Zkuste použít Prohlížeč ASPX společnosti File Pro Info otevřete soubor ASPX ve vašem prohlížeči.

Závěr

Pokud máte ve svém systému nainstalované Microsoft Visual Studio, je to nejlepší aplikace pro zobrazení souboru ASPX. Visual Studio samozřejmě nainstaluje do vašeho systému také spoustu dalších věcí, které vám pomohou s vývojem. Pokud nejste vývojář, instalace sady Visual Studio pro zobrazení souboru ASPX je zbytečná. Vyzkoušejte místo toho jednu z možností, které jsme uvedli pro mnohem jednodušší přístup.