Jak pojmenovat svá zařízení Smarthome pro lepší ovládání hlasem

Smarthome stále nejsou příliš chytré a hlasoví asistenti vám skutečně nerozumí. Kromě používání skupin byste měli svá zařízení pojmenovávat pečlivě, abyste se vyhnuli překrývání, těžko zapamatovatelným názvům a zmatkům – jak pro vás, tak pro vašeho hlasového asistenta.

Podobné názvy zařízení zavádějí zmatek příkazů

Požádali jste někdy Alexu nebo Google, aby zhasli světlo v obývacím pokoji, ale opakovaně jste se zeptali, které zařízení v obývacím pokoji chcete vypnout? Můžete se pokusit vyjádřit lépe nebo být konkrétnější, jen abyste byli frustrovaní, protože Google a Alexa nerozumí tomu, co chcete.

Obvykle jste problém vy. Pokud jste chytrou zásuvku pojmenovali „studie“, chytrou žárovku „studia“ a chytrý vypínač „studia“, váš hlasový asistent nebude rozumět, které zařízení by měl vypnout. Něco z toho můžete vyřešit nastavením skupin. Pomůže ale i to, když budete při pojmenovávání svých chytrých zařízení dodržovat některá základní pravidla.

Navíc, když budete svá chytrá zařízení od začátku dobře pojmenovávat, nebudete se muset znovu učit tato jména, když budete nuceni něco změnit.

  Vypálení OLED obrazovky: Jak byste se měli bát?

Pojmenujte skupiny podle místností nebo účelů

Nejdůležitější názvy pro váš chytrý dům jsou názvy vašich skupin. Pokud nesdružujete zařízení ve svém domě, měli byste být. S menším počtem slov dosáhnete více a budete mít méně paměti. Google i Amazon usnadnily vytváření skupin a čím dříve to uděláte, tím lépe na tom budete.

Jednou z dobrých strategií je pojmenovat skupiny podle místnosti, ve které se nacházejí. Skupina pro zařízení ve vašem obývacím pokoji by se měla jmenovat Obývací pokoj, skupina pro vaši pracovnu by se měla jmenovat Studovna a tak dále. Výjimkou jsou skupiny věcí, které nejsou vázány na konkrétní místnost. V takovém případě byste měli pro název použít jejich účel.

Pokud jsou například všechna vaše vánoční osvětlení na chytrých venkovních zásuvkách, zařaďte je do skupiny s názvem Vánoce. Když budete chtít ovládat skupinu, řeknete svému hlasovému asistentovi „vypnout Vánoce“.

To platí i v případě, že jsou zařízení ve stejné místnosti jako ostatní zařízení, ale chcete je ovládat samostatně. Možná máte za televizorem například lampu nebo předřadné světlo, které nechcete vypínat spolu s ostatními zařízeními v místnosti. V takovém případě tato zařízení vynechejte z hlavní skupiny a v případě potřeby je vložte do vlastní skupiny.

Vždy používejte jedinečné názvy pro svá zařízení

Jakmile budete mít skupiny z cesty, je čas starat se o pojmenování zařízení. Nejhorší, co můžete udělat, je použít stejný název pro různá zařízení. Pokud chytré světlo a chytrý vypínač pojmenujete „studie“, váš hlasový asistent bude zmatený, když řeknete „vypněte studovnu“. Nebude vědět, které zařízení máte na mysli.

  Jak snížit hluk pozadí mikrofonu na PC

Hlasoví asistenti potřebují nějaký způsob, jak mezi zařízeními rozlišit. Můžete to provést buď pojmenováním zařízení podle jejich umístění v místnosti, nebo názvem místnosti následovaným číslem.

Pojmenujte podobná zařízení pro jejich umístění v místnosti

Většinu zařízení byste měli pojmenovat podle jejich fyzického umístění v místnosti. To platí zejména pro chytrá světla, protože jich pravděpodobně máte v místnosti více. Pokud máte chytré světlo s názvem „krb“ a další světlo s názvem „okno“, budete mít větší šanci zapamatovat si jejich jedinečná jména. To je nejdůležitější, když chcete ovládat jednotlivá zařízení, jako je světlo nad nebo přes místnost od vašeho televizoru.

Pamatujte, že při ovládání jednotlivých zařízení není důležité pouze to, aby váš hlasový asistent porozuměl tomu, co chytrého máte na mysli. Je také důležité, abyste si snadno zapamatovali, jaké jméno použít.

Pokud se můžete podívat na umístění zařízení a snadno si zapamatovat jeho název, vše bude jednodušší. Pokud nebude fungovat název samotného místa, zkuste něco spojeného s tímto místem. Světlo poblíž našeho centra domácí zábavy jsme například pojmenovali „PlayStation“, protože samotný televizor je ovládán hlasem, ale PlayStation nikoli. Je převzato více zřejmé jméno, ale stále jsme našli jedinečný název pro naše zařízení.

  Jak nastavit oprávnění k souborům na Macu

Přidejte čísla, když je individuální kontrola zbytečná

Někdy nemusíte ovládat všechny různé chytré věci v místnosti nebo skupině. Pokud máte v kuchyni tři stropní světla, která se ovládají jediným vypínačem, je nepravděpodobné, že byste někdy rozsvítili pouze jedno nebo dvě hlasem. Stejně tak, pokud máte všechna venkovní vánoční osvětlení na chytré zásuvce, pravděpodobně je jedno po druhém nerozsvítíte. Nejlepší, co uděláte, je pojmenovat je postupně podle jejich přidružené skupiny. U kuchyňských světel to může být Kuchyně 1, Kuchyně 2, Kuchyně 3. Vánoční osvětlení je můžete pojmenovat Vánoce 1, Vánoce 2, Vánoce 3 a tak dále.

Ve vzácných případech, kdy chcete ovládat pouze jedno chytré zařízení, Google a Alexa to stále zvládnou. Hlavním účelem je zde snadnější identifikace zařízení, když je seskupujete – poté je budete ovládat podle názvu skupiny. A nebudete muset trávit mnoho času vymýšlením jedinečného jména. Číslo v názvu je stále nutné. Vyhnete se zmatku, když se váš hlasový asistent ptá „kterou kuchyni máte na mysli?“

Tyto jednoduché pokyny představují účinný způsob, jak zlepšit fungování vašeho chytrého domu. Hlasoví asistenti nám stále mají problémy rozumět a mohou klopýtnout. My lidé jsme taky pěkně zapomnětliví. Díky těmto tipům vám váš hlasový asistent lépe porozumí a pomůže vám zapamatovat si správné věci, které máte říkat.