Jak ponechat panel nabídek na Macu v režimu celé obrazovky

Když aplikaci přepnete do režimu celé obrazovky kliknutím na ikonu zeleného semaforu v levém horním rohu okna, macOS automaticky skryje panel nabídek. Cílem tohoto záměrného chování je poskytnout pohlcující zážitek ze sledování tím, že ponechá položky na liště nabídek pryč. Navíc se také zdá, že je to úhledná implementace na novém 14/16palcovém MacBooku Pro, aby bylo zajištěno, že zářez se stane neviditelným kvůli černému pruhu režimu celé obrazovky. Ale co když zjistíte, že tato funkce je překážkou vašeho pracovního postupu? Zde je návod, jak udržet panel nabídek viditelný v režimu celé obrazovky na Macu.

  Vyberte si z GUI, příkazového řádku nebo online nástrojů

Vzhledem k tomu, že Apple vložil možnost skrýt/zobrazit panel nabídek Mac v režimu celé obrazovky do předvoleb „Dock & Menu Bar“, je snadné se zmást. Když je povoleno, umožňuje vám zviditelnit panel nabídek v celém systému. Spolu s celosystémovým nastavením by byla ideální základní úprava pro jednotlivé aplikace. Doufejme, že to Apple udělá správně v nadcházejícím macOS 13.

1. Chcete-li začít, klikněte na nabídku Apple v levém horním rohu obrazovky.

2. Nyní v rozevírací nabídce vyberte „Předvolby systému“.

3. Dále klikněte na „Dock & Menu Bar“.

4. Nakonec zrušte zaškrtnutí políčka nalevo od „Automaticky skrýt a zobrazit panel nabídek na celé obrazovce“ a poté opusťte Předvolby systému.

  Jak okamžitě skenovat dokumenty a přidávat fotografie na Mac pomocí kontinuální kamery

Tady máš! Změna vstoupí v platnost okamžitě. Do budoucna zůstane lišta nabídek viditelná v režimu celé obrazovky na vašem zařízení macOS. Pokud jej budete chtít ještě někdy skrýt, vraťte se ke stejnému nastavení a nakonec zaškrtněte políčko.

Poznámka:

  • V některých případech zůstane panel nabídek skrytý v režimu celé obrazovky i poté, co zrušíte zaškrtnutí políčka Automaticky skrýt a zobrazit panel nabídek na celou obrazovku. V této situaci může být nutné restartovat Mac, aby se změna implementovala. Jednoduše klikněte na nabídku Apple v levém horním rohu obrazovky a v rozevírací nabídce vyberte možnost Restartovat.

Takže takto můžete skrýt nebo zobrazit panel nabídek Mac v režimu celé obrazovky. Vždy je lepší mít flexibilitu pro řešení funkce, která nemusí každého zajímat. To vám připomíná ikonu baterie bez ukazatele procent, který Apple odstranil v macOS Big Sur a novějších. Zatímco mnohým by stačila pouze ikona baterie, lidé jako já dávají přednost ukazateli procenta baterie, aby mohli snadno sledovat životnost baterie. Z uživatelského hlediska se nejedná o velkou změnu designu. Výchozí chování macOS pro skrytí lišty nabídek, když je aplikace v režimu celé obrazovky, je v podstatě na stejném řádku. Mimochodem, máte nějaké dotazy nebo zpětnou vazbu, o které se chcete podělit? Nezapomeňte poslat své myšlenky dál.

  Zabraňte ostatním v úpravě důležitých částí sdíleného souboru aplikace Word

x