Minecraft

Jak porazit Ultimate Mob v Minecraft: The Warden

Existuje důvod, proč to nazýváme konečným davem Minecraftu. A zabít ho není žádná legrace a rozhodně není snadné, ale my vám řekneme jak.

Dovolte mi, abych vám to zlomil; Strážci jsou nejnudnější a nejobtížněji zabítelný mob v celém Minecraftu. Kromě toho je poměr rizika a odměny naprosto nepříznivý, takže tento úkol je vhodný pouze pro momentální uspokojení.

Přesto se hráči chtějí pokusit zabít nejsmrtelnější stvoření, jaké kdy vývojáři Minecraftu vytvořili. Tak, jdeme na to…

Kdo je správce?

Warden zůstává uzemněn v hlubokém temném biomu, pokud ho nepovolají křiklouni, kteří se aktivují blízkými senzory sculku detekujícími jakékoli vibrace.

Je to nepřátelský mob, který je slepý, ale velmi silný, s celkovým počtem 500 zdraví (250 srdcí).

Strážce, imunní vůči lávě, najde cestu k jakémukoli rozptýlení a během okamžiku zabíjí hráče a další moby. Zhruba stačí dva až tři zásahy na blízko, aby správce donutil hráče k respawnu.

Nicméně, to není ono. Má útok sonickým třeskem, který funguje do 15 bloků horizontálně a 20 bloků vertikálně. Tyto útoky na dlouhou vzdálenost fungují přes bloky, brnění a kouzla a jsou o něco méně škodlivé než jejich maulování na blízko.

  Jak hostovat hru Minecraft na virtuálním počítači Linux

Navíc, když je v blízkosti dozorce, pravidelně se aktivuje efekt temnoty, který hráče na několik sekund oslepne, než mohou utéct do bezpečí.

Ale i přes všechny jeho pravomoci stále existuje několik způsobů, jak pomoci dozorci odpočívat v pokoji.

Jak zabít Wardena?

Pro začátek by člověk měl odstranit veškeré rušivé vlivy, včetně jiných nepřátelských davů, než zavolá správce. Protože i když dozorce pobije každého, touží po tom, aby vás hráč dostal na vrchol seznamu hitů.

Když přijdete do boje, je to extrémně náročné se zbraní na blízko, dokonce i s očarovaným diamantem nebo netheritským mečem o síle pět.

Protože neexistuje nic takového jako „smrtící rána pro dozorce“, několik prvních zásahů ho ještě více rozruší a přidá k jeho hněvu. V tom případě jeho srdce neúprosně bije a šíleně běží za hráčem.

Takže máme dvě možnosti, jak to zabít.

Metoda I

Nejprve rychle postavte a postavte se na 20 bloků vysokou zeď, zatímco se rodí a střílí šípy, dokud není mrtvá. Toto je nejzřejmější metoda, kterou zvolilo mnoho hráčů.

  Jak zkontrolovat, zda Minecraft Realms nefunguje

Přivolal správce pomocí příkazů konzole

Ale situace, kdy to začíná být ošemetná, jsou hluboké temné jeskyně biomů, které mají typicky strukturu schodišťového typu. Zde se správce pokouší vylézt na jakýkoli blízký blok, aby mu umožnil použít jeho sonický třesk.

Takže jádrem této metody je udržení vertikální vzdálenosti 20 bloků. Alternativně můžete jít za 20 bloků, abyste zůstali v bezpečí.

Metoda II

Druhá možnost a ta, kterou jsem použil k zabití, je vybudování jeskyně a bariéry, aby se monstrum udrželo ve vodorovné vzdálenosti 15 bloků.

Dále jsem vystřelil asi 25 šípů a mířil na jeho sténání, protože tma mi nedovolila vidět jeho přesnou polohu.

Ani tato strategie však není bez výhrad. Člověk si musí dávat pozor na jakýkoli otvor, aby správce mohl jít po stranách a použít sonický třesk.

A oprava je jednoduchá. Stačí jej zablokovat zdí vysokou tři bloky a jste v bezpečí.

Jakmile budete se strukturou hotovi, přivolejte ji, vběhněte dovnitř a zablokujte otvor. Dále střílejte šípy, aby správce vycítil vibrace a přišel na vás.

Poté udržujte bezpečnou vzdálenost a pak už je to jen terč, protože dozorce neuteče ani nic nezlomí.

Důležité je, že power-enchanted luk jistě pomůže a také lektvar síly, ale postup zůstane stejný, dejte nebo vezměte pár šípů.

  Jak najít Amethyst minecraft

Jaké jsou odměny?

Warden upustí jeden blok katalyzátoru sculku a několik zkušenostních bodů. Jak již bylo řečeno, je to zklamání a nestojí za to.

Správce je spíše jako hororová bytost z univerza Minecraft, do které se hráč nemá zapojovat. Je příliš silný a jeho zabíjení je velmi únavné, aniž by odměna odpovídala vynaloženému úsilí.

Pokud chcete prozkoumat hluboké temné biomy bez spawnování strážce, použijte /gamerule doWardenSpawning false.

Nehrajte si s ohněm!

Drž se dál je moje nejlepší rada pro každého, kdo vstupuje do hlubokých temných biomů.

Ale pokud jste odhodlaní postavit se této bestii, buďte alespoň 15 bloků horizontálně nebo 20 bloků vertikálně daleko. A mějte připravený svůj nejlepší luk a spoustu šípů. Lektvary zdraví a síly budou jistě cenné.

PS: I když porazit správce nebyla žádná radost, máme pro vás tento tutoriál, jak vytvořit majáky pro Minecraft, kde vstoupíte do podsvětí, zabíjíte chřadnou a děláte mnohem víc, takže z toho bude nevyhnutelné dobrodružství.

x