Jak pořídit snímek obrazovky uzamčení a přihlašovací obrazovky ve Windows 10

Windows 10 je dodáván s vestavěným nástrojem pro snímání obrazovky. Je to docela základní a pravděpodobně si udrží mnoho nástrojů pro snímání obrazovky, jako je Greenshot, populární i v nadcházejících dnech. Problém s nástrojem a všemi dostupnými aplikacemi pro snímky obrazovky je, že fungují na ploše. Žádný z nich nemůžete použít k pořízení snímku obrazovky uzamčení nebo přihlašovací obrazovky ve Windows 10. Chcete-li pořídit snímek obrazovky uzamčení a přihlašovací obrazovky, musíte použít dobrý klíč Print Screen a nástroj Výstřižky.

Screenshot Lock Screen

Zamkněte svůj systém pomocí zkratky Win+L. Když je obrazovka zamčená, klepněte na klávesnici na klávesu Print Screen. Nyní odemkněte systém a spusťte aplikaci Malování. Kliknutím na tlačítko ‚Vložit‘ nebo stisknutím kombinace Ctrl+V vložte snímek obrazovky ze schránky.

  Hrajte hry pro Windows na iPadu nebo tabletu Android

A tady je to, jak to vypadá;

Můžete zachytit jakoukoli aktivitu a všechny widgety, i když kurzor nebude zahrnut. Klávesa Print Screen a související funkce jsou již dlouho součástí systému Windows. Již ve Windows 98 jste jej mohli použít k zachycení obrazovky.

Bohužel to nebude fungovat na přihlašovací obrazovce. K zachycení obrazovky uzamčení nelze použít tlačítko Print Screen nebo kombinaci Windows+Print Screen. To neznamená, že to není možné. Opět platí, že nástroj potřebný k sejmutí přihlašovací obrazovky je vestavěný do systému Windows a byl již dlouhou dobu; vystřihovacím nástrojem.

Snímek obrazovky Přihlašovací obrazovka

Chcete-li použít nástroj Výstřižky k zachycení přihlašovací obrazovky, budete muset upravit registr Windows. Musíte mít možnost používat nástroj z přihlašovací obrazovky pomocí tlačítka snadného přístupu.

  Jak získat funkci Posunout na další obrázek zpět v aplikaci Fotky ve Windows 10

Otevřete registr Windows a přejděte do následujícího umístění;

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionImage File Execution Options

Vytvořte nový klíč pomocí Úpravy>Nový>klíč a pojmenujte jej utilman.exe. Dále v tomto klíči vytvořte novou řetězcovou hodnotu přes Edit>new>String value a pojmenujte ji Debugger. Nastavte jeho hodnotu jako;

C:WindowsSystem32SnippingTool.exe

Zamkněte svůj systém a přejděte přes zamykací obrazovku na přihlašovací obrazovku. Klikněte na tlačítko usnadnění přístupu a spustí se nástroj pro vystřihování. Použijte jej k zachycení celé obrazovky. Snímek obrazovky se neuloží, ale byl zkopírován do vaší schránky. Přihlaste se do systému, otevřete Malování a vložte jej. Tady je to, jak to vypadá;

Pokud vám výše uvedené nefunguje nebo chcete nahrát screencast nebo použít preferovaný nástroj pro snímání obrazovky, podívejte se, jak můžete spustit aplikaci na přihlašovací obrazovce ve Windows 10.

  Jak obnovit oblíbené oblíbené ikony v Edge v systému Windows 10

x