Jak pořizovat snímky obrazovky na iPhone X, XR, XS a XS Max

S příchodem iPhonu X a jeho chybějícím tlačítkem Home musel Apple změnit způsob, jak zvládnout některé relativně běžné úkoly. Jedním z nich je pořízení snímku obrazovky a stejná metoda se přenesla i na iPhone XR, XS a XS Max.

Pořízení snímku obrazovky na iPhone X, XR, XS a XS Max je stejná kombinace stisknutí tlačítka bez ohledu na to, jaké zařízení vlastníte, a očekáváme, že tomu tak zůstane i v dohledné době, když Apple udělal další krok dlouhá cesta společnosti k úplnému odstranění fyzického tlačítka Home. To je všechno v pořádku, ale pokud nevíte, jak pořídit snímek obrazovky, když už tlačítko Home není, máte smůlu bez ohledu na to, jak skvěle může vypadat obrazovka Liquid Retina nebo OLED. Není však třeba se znepokojovat. Jsme tu, abychom uvedli rekord na pravou míru.

  Jak nainstalovat štětce ve Photoshopu

Zde jsou kroky, které potřebujete k pořízení snímku obrazovky na jednom z nejnovějších iPhonů společnosti Apple.

Podobně jako u předchozích iPhonů tento proces vyžaduje současné stisknutí dvou tlačítek. Tentokrát jsou tato tlačítka boční tlačítko a tlačítko pro zvýšení hlasitosti. Boční tlačítko je stejné tlačítko, které používáte při spánku nebo probouzení zařízení; níže jsme zvýraznili obě tlačítka.

Jakmile stisknete a uvolníte dvě tlačítka, uslyšíte známý zvuk závěrky (pokud nemáte ztlumený telefon) a pořídí se snímek obrazovky. Uvidíte také náhled snímku obrazovky, který jste právě pořídili. Náhled po několika sekundách zmizí, ale pokud chcete snímek obrazovky upravit nebo označit, můžete na něj klepnout a provést tak před uložením do aplikace Fotky nebo jeho úplným zrušením.

  Jak hostovat svůj vlastní RSS systém na Linuxu s Tiny Tiny RSS

Umístění dvou tlačítek používaných pro pořízení snímku obrazovky má své výhody a nevýhody. Na druhou stranu je mnohem snazší pořídit snímek obrazovky jednou rukou, když nyní nemusíte mačkat tlačítka Home a Side dohromady. Na druhou stranu (a není to tak velká nevýhoda) je snadné náhodně pořídit snímek obrazovky, pokud stisknete tato tlačítka, když držíte telefon.