Jak pořizovat vždy ostré fotografie

Ostrá fotografie je taková, kde je objekt zaostřený s jasnými liniemi, ostrými detaily a bez (neúmyslného) rozmazání. Je to obecně známka kvalitního, technicky vynikajícího obrazu. Zde je návod, jak zajistit, abyste vždy pořizovali ostré fotografie.

Již dříve jsem podrobně vysvětlil, co dělá fotografii ostrou, ale nyní se podíváme na praktickou stránku věci. Abychom to shrnuli, ostrost je kombinací:

Zaostřený předmět
Statická kamera
Vlastnosti objektivu, který používáte

Výše uvedená fotografie je příkladem ostré fotografie, kterou jsem pořídil. Všimněte si, jak můžete vidět každou z Katiných řas. Nyní se na to podíváme v reálném světě.

  Automaticky vyhledejte nezodpovězené e-maily a přidejte k nim štítek na Gmai

Pochopte svou výbavu

Jedním z hlavních faktorů ovlivňujících ostrost jsou vlastnosti čoček, které používáte. Jedním z důvodů, proč profesionální objektivy stojí mnohem více (a jsou tak těžké), je to, že jsou navrženy tak, aby byly co nejostřejší – a to vyžaduje spoustu práce. Pokud se snažíte pořídit superostrý snímek starým levným objektivem, budete mít potíže; objektiv není schopen jasně rozlišit detaily.

Podobně má váš fotoaparát limit, jak moc dokáže vyřešit. Pokud jsou detaily, které se pokoušíte zachytit, promítány menší než pixely na snímači, pak se nezobrazí. Zde je další portrét s detailním záběrem na oči modelky.

Všimli jste si, že její řasy nejsou tak definované jako u Katiných výše? To proto, že jsem stál více vzadu, takže můj Canon 5DIII nedokázal vyřešit žádné větší detaily. Se snímačem s vyšším rozlišením jsem je mohl – alespoň teoreticky – zachytit.

  Proč mě sluchátka s potlačením hluku bolí uši?

I když vám vaše výbava běžně nebrání v pořizování skvělých snímků, je důležité si uvědomit, že to ovlivní maximální možnou ostrost, které můžete dosáhnout.

Vyberte správnou clonu

Zařízení, které používáte, nemáte vždy pod kontrolou. skoro ne