Jak poslouchat svou hudební sbírku Plex na ploše Linuxu

Plex Media Server je vynikající pro správu vašich filmů a televizních pořadů. Věděli jste však také, že jej můžete použít také k hostování vašich osobních hudebních souborů? V této příručce vám ukážeme, jak využít výhod Plex k poslechu vlastní osobní hudební sbírky z vašeho serveru na ploše Linuxu

Poznámka: Tato příručka vyžaduje instalaci serveru Plex Media Server. Pokud ještě nemáte jedno nastavení, postupujte prosím podle našeho průvodce na toto téma a nahrajte svou hudební sbírku do plex, než se pokusíte o tuto příručku. Budete také potřebovat a Plex Pass.

Instalace PlexAmp na Linux

PlexAmp musí být nainstalován na vašem počítači se systémem Linux, abyste jej mohli používat k přehrávání oblíbené hudby Plex z plochy Linuxu. Existují dva způsoby, jak můžete nechat PlexAmp pracovat na vašem počítači se systémem Linux: Flatpak a AppImage.

Chcete-li zahájit instalaci, otevřete okno terminálu. Chcete-li otevřít okno terminálu na ploše, stiskněte Ctrl + Alt + T na klávesnici nebo vyhledejte terminál v nabídce aplikace a otevřete jej tímto způsobem.

Když je okno terminálu otevřené a připravené k použití, postupujte podle pokynů k instalaci níže, aby aplikace PlexAmp fungovala.

Návod k instalaci Flatpak

Flatpak je nejlepší způsob, jak nainstalovat PlexAmp na Linux. Nabízí pravidelné aktualizace a nemusíte se potýkat se stažitelnými balíčky AppImage. Chcete-li zahájit instalaci, budete muset nastavit běhové prostředí Flatpak.

Chcete-li nastavit běhové prostředí Flatpak, nainstalujte si do počítače balíček „flatpak“. Pokud nemůžete přijít na to, jak nainstalovat běhové prostředí Flatpak, postupujte podle našeho podrobného průvodce na toto téma.

Když nastavíte běhové prostředí Flatpak, použijte k přidání úložiště aplikace Flathub do systému příkaz flatpak remote-add. Toto úložiště vám umožní nainstalovat aplikaci PlexAmp.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Nyní, když je do vašeho systému přidáno softwarové úložiště, můžete nainstalovat aplikaci PlexAmp do vašeho systému pomocí příkazu flatpak install níže.

flatpak install flathub com.plexamp.Plexamp

Pokyny k instalaci aplikace AppImage

Pokud nemáte na svém počítači se systémem Linux přístup k Flatpak, dalším nejlepším způsobem použití PlexAmp na vašem počítači je stažení souboru AppImage přímo do vašeho počítače a jeho spuštění.

Soubory AppImage jsou na Linuxu skvělé, i když ne každý je rád používá. V podstatě jsou jako soubory Windows EXE. Zde je návod, jak zprovoznit aplikaci PlexAmp.

Nejprve otevřete okno terminálu na ploše. Jakmile je otevřen, použijte příkaz wget ke stažení nejnovější PlexAmp AppImage do vašeho počítače.

wget https://plexamp.plex.tv/plexamp.plex.tv/desktop/Plexamp-3.5.0.AppImage

Po stažení vytvořte ve své domovské složce novou složku s názvem „AppImages“. Tato složka je místo, kde budete mít PlexAmp ve svém systému.

mkdir -p ~/AppImages

Přesuňte aplikaci PlexAmp do nové složky pomocí příkazu mv.

mv Plexamp-3.5.0.AppImage ~/AppImages/

Dále zadejte novou složku pomocí CD a pomocí příkazu chmod aktualizujte oprávnění aplikace.

cd ~/AppImages/
sudo chmod +x Plexamp-3.5.0.AppImage

Nakonec spusťte aplikaci pomocí příkazu níže. Nebo otevřete správce souborů Linux a dvakrát klikněte na soubor PlexAmp AppImage.

./Plexamp-3.5.0.AppImage

Poslech hudby s PlexAmp

Chcete-li poslouchat hudbu pomocí PlexAmp, začněte spuštěním aplikace na ploše systému Linux. Aplikaci můžete spustit vyhledáním „PlexAmp“ v nabídce aplikace. Po otevření aplikace se zobrazí přihlašovací obrazovka.

Pomocí přihlašovací obrazovky zadejte své přihlašovací údaje Plex. Nebo, pokud jste již přihlášeni do Plex pomocí svého webového prohlížeče Linux, klikněte místo toho na tlačítko „přihlásit se pomocí prohlížeče“.

Po přihlášení budete požádáni o výběr knihovny. Chcete-li vybrat knihovnu, jednoduše vezměte myš, klikněte na svou hudební sbírku (jak je zobrazena v PlexAmp) a vyberte ji. Poté kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ přejděte na další stránku.

Když kliknete na tlačítko pokračovat, uvidíte svůj PlexAmp „Home“. Tento „domov“ je hodně podobný tomu, co byste viděli ve Spotify nebo jiných hudebních aplikacích, které dnes lidé používají.

Chcete-li si poslechnout skladbu, můžete se podívat na své nedávné přehrání nebo na nedávno přidanou sekci. Případně klikněte na pole „hledat“ a vyhledejte, co chcete poslouchat. Můžete také kliknout na ikonu hudby vedle ikony domů a zobrazit své interprety, skladby a alba ve sbírce.

Mobilní aplikace PlexAmp

V této příručce se podíváme na to, jak používat PlexAmp na ploše Linuxu k poslechu vaší sbírky médií Plex. Jak již bylo řečeno, PlexAmp je k dispozici také pro iOS a Android.

Pro více informací o aplikaci PlexAmp pro mobil, navštivte jejich webové stránky.