Jak používat a instalovat Stremio na Linuxu

Stremio je mediální centrum, které uživatelům umožňuje okamžitě sledovat filmy, televizní pořady a dokonce i videa na YouTube. Podporuje také DLNA a mnoho dalších funkcí. Zde je návod, jak používat Stremio v systému Linux.

Instalace Stremio na Linux

Aplikace Stremio je k dispozici pro širokou škálu operačních systémů Linux prostřednictvím oficiálních webových stránek Stremio. Podporované operační systémy jsou Ubuntu, Debian, Arch Linux, Manjaro a také jakýkoli operační systém Linux, který podporuje Flatpak.

Chcete-li zahájit proces instalace pro Stremio na vašem počítači se systémem Linux, musíte otevřít okno terminálu. Terminál můžete spustit stisknutím Ctrl + Alt + T na klávesnici. Nebo vyhledejte v nabídce aplikace „Terminál“ a spusťte jej tímto způsobem.

S otevřeným oknem terminálu může začít instalace. Pomocí níže uvedených pokynů, které odpovídají operačnímu systému, který používáte, nastavte Stremio na svém počítači.

Ubuntu

Pro uživatele Ubuntu je k dispozici balíček DEB. Jak již bylo řečeno, nemusí to fungovat na každém vydání Ubuntu. Pokud používáte verzi 21.10 nebo novější, může být nejlepší nainstalovat Stremio přes Flatpak.

  Jak extrahovat vysoce kvalitní ikonu z aplikace pro Mac

Chcete-li získat nejnovější balíček DEB pro Stremio na vašem počítači Ubuntu, použijte následující příkaz ke stažení wget.

wget https://dl.strem.io/shell-linux/v4.4.137/stremio_4.4.137-1_amd64.deb

Po dokončení stahování budete moci nainstalovat Stremio na Ubuntu pomocí příkazu apt install.

sudo apt install ./stremio_4.4.137-1_amd64.deb

Debian

Pokud používáte Debian, budete moci aplikaci Stremio zprovoznit pomocí oficiálního balíčku DEB na jejich webových stránkách. Chcete-li získat balíček Stremio DEB, použijte následující příkaz ke stažení wget.

wget https://dl.strem.io/shell-linux/v4.4.137/stremio_4.4.137-1_amd64.deb

Po dokončení stahování použijte příkaz dpkg k nastavení balíčku Stremio DEB na vašem systému Debian.

sudo dpkg -i stremio_4.4.137-1_amd64.deb

Po instalaci Stremio na Debian je třeba opravit závislosti. K vyřešení problémů použijte níže uvedený příkaz apt-get install -f.

sudo apt-get install -f

Arch Linux

Stremio je na Arch Linuxu stejně jako Manjaro (který je založen na Arch) přes AUR. Aby aplikace fungovala přes AUR, budete muset nastavit pomocníka Trizen AUR. Tento program zautomatizuje instalaci aplikací AUR.

sudo pacman -S git base-devel

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/
makepkg -sri

Po spuštění aplikace Trizen na vašem systému nainstalujte nejnovější verzi Stremio do počítače pomocí příkazu trizen -S v okně terminálu.

trizen -S stremio

Fedora

Aplikace Stremio nepodporuje Fedoru prostřednictvím svých webových stránek. To znamená, že aplikace je v oficiálních repozitářích softwaru Fedora, takže na tom nezáleží. Chcete-li, aby Stremio fungovalo na vašem systému Fedora, použijte následující příkaz dnf install.

sudo dnf install stremio

OpenSUSE

Je smutné, že na webu pro OpenSUSE není k dispozici žádný balíček RPM k instalaci a aplikace také není v oficiálních repozitářích. Pokud chcete tog et

  Jak udělat Gnome Shell uživatelsky přívětivý na Linuxu

Flatpak

Stremio je k dispozici jako Flatpak, a pokud jej chcete používat, budete si muset na svém počítači nastavit běhové prostředí Flatpak. Chcete-li to provést, postupujte podle našeho průvodce nastavením.

Jakmile je běhové prostředí Flatpak nakonfigurováno a připraveno k použití, je aplikace Stremio připravena k instalaci. Zadejte dva příkazy, abyste aplikaci nastavili.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install flathub com.stremio.Stremio

Jak používat Stremio na Linuxu

Chcete-li používat Stremio v systému Linux, postupujte podle níže uvedených podrobných pokynů.

Krok 1: Najděte aplikaci Stremio a spusťte ji prostřednictvím nabídky aplikace. Když je aplikace otevřená, zobrazí se stránka pro přihlášení. Stremio vyžaduje, aby se uživatelé před použitím aplikace zaregistrovali.

  35 úžasných obrázků pro váš počítač

Chcete-li se zaregistrovat, klikněte na tlačítko Facebook nebo zadejte své údaje do textových polí.

Krok 2: Pokud jste vybrali tlačítko Facebook, uvidíte svůj profil a tlačítko pro přihlášení. Vyberte přihlašovací tlačítko pro přístup k Stremio.

Krok 3: Jakmile se dostanete do Stremio, uvidíte uvítací stránku následovanou mnoha možnostmi filmů a TV. Vyberte film nebo televizní pořad, který chcete sledovat.

Krok 4: Po výběru toho, co byste chtěli sledovat, uvidíte popis filmu nebo televizního pořadu, následovaný tlačítkem pro sledování upoutávky atd. Pro zobrazení upoutávky vyberte tlačítko upoutávky.

Krok 5: Když si prohlédnete upoutávku, můžete si zakoupit film a sledovat jej ve Stremio. Chcete-li to provést, podívejte se na jednu z mnoha možností nákupu vpravo vedle filmu nebo televizního seriálu.

Krok 6: Po zakoupení filmu nebo televizního seriálu, který chcete sledovat v centru médií Stremio, klikněte na tlačítko „Přidat do knihovny“ a přidejte jej do své knihovny. Odtud můžete volně sledovat obsah zakoupený ve Stremio.