Jak používat AirDrop na vašem Macu

Rychlé odkazy

Pokud hledáte nejrychlejší a nejjednodušší způsob přenosu souborů mezi dvěma zařízeními Apple, AirDrop je vaše nejlepší volba. Zde je návod, jak zapnout a používat AirDrop na vašem Macu k odesílání fotografií, dokumentů, webových stránek a dalšího do jiných zařízení Apple.

Jak používat AirDrop k odesílání souborů z vašeho Macu

AirDrop využívá Wi-Fi a Bluetooth k vytvoření bezdrátového připojení peer-to-peer, které uživatelům umožňuje sdílet soubory mezi dvěma zařízeními Apple. Dosah AirDrop je kolem 30 stop (nebo 10 metrů).

  Přizpůsobte, jakou stránku nebo web se otevře domovské tlačítko Chrome

Jednou z výhod sdílení souborů přes AirDrop je, že nezáleží na tom, zda máte daného člověka jako kontakt nebo ne. Každý přenesený soubor je také plně zašifrován.

Chcete-li začít odesílat soubory přes AirDrop na vašem Macu, klikněte na ikonu Control Center v pravém horním rohu lišty nabídek, poté klikněte na AirDrop a zapněte jej. Když to uděláte, Bluetooth a Wi-Fi se automaticky zapnou a připojí se ke známé síti.

Váš příjemce by měl mít povolený AirDrop i na svém zařízení Apple. Všimněte si, že pokud nejsou ve vašich kontaktech, měli by po zapnutí nastavit AirDrop na nastavení Všichni. Případně můžete přejít na Finder > AirDrop > Povolit, abych byl objeven > Všichni.

Poté stiskněte Control + klikněte na soubor, který chcete odeslat, a vyberte Sdílet > AirDrop. V aplikacích, jako je Preview, klikněte na ikonu Sdílet (pole se šipkou) a vyberte AirDrop.

  Nejlepší cenově dostupné chytré domácí gadgety roku 2024

Nakonec klikněte na cílového příjemce a pošlete mu soubor přes AirDrop. Aby příjemce soubor úspěšně přijal, musí na svém zařízení zvolit tlačítko Přijmout.

Kromě použití výše uvedené metody Sdílet > AirDrop můžete také přetáhnout soubory do Finderu a odeslat je přes AirDrop.

Přejděte na Finder > AirDrop a zobrazte lidi nebo zařízení, která máte k dispozici pro soubory AirDrop. Otevřete druhé okno Finderu a přejděte k souboru, který chcete přenést. Nyní jej přetáhněte na kontakt v okně AirDrop.

Jak používat AirDrop k přijímání souborů na vašem Macu

Příjem souborů přes AirDrop na vašem Macu je docela jednoduchý. Pokud je funkce AirDrop povolena a nastavena na možnost Všichni, budete na svém Macu dostávat upozornění, když vám soubor odešle blízký uživatel zařízení Apple. Klepněte na tlačítko Přijmout a vyberte preferované umístění souboru pro přijetí souboru.

  5 způsobů, jak odhadnout, kdy byl web spuštěn

Mezi běžné obavy týkající se soukromí u AirDrop patří přijímání souborů na zařízení Apple, aniž byste o tom věděli. Ale jak je ukázáno ve výše uvedených krocích, vždy budete mít možnost přijmout nebo odmítnout před zahájením přenosu souboru.

Celkově je AirDrop nejrychlejším způsobem sdílení souborů mezi dvěma zařízeními Apple, když jsou odesílatel i příjemce ve stejném prostoru, jako je kancelář nebo kavárna.

Není to však bezchybné. Pokud se potýkáte s problémy při odesílání nebo přijímání souborů, existují řešení, jak rychle opravit AirDrop na vašem zařízení Apple. A pokud je vzdálenost problém, nebojte se; existují i ​​jiné způsoby přenosu souborů mezi zařízeními Apple.