Jak používat AirPlay s Mac

AirPlay umožňuje dvěma zařízením Apple sdílet stejný displej a lze jej použít k řadě věcí. Pokud si například stáhnete film na svůj Mac, ale chcete ho sledovat na Apple TV, AirPlay tato dvě zařízení synchronizuje. Podobně, pokud si chcete video přehrát na Macu, ale máte ho pouze na iPhonu, můžete použít AirPlay a sledovat ho na větší obrazovce.

V tomto článku si vysvětlíme, jak používat AirPlay s Macem, ať už chcete Mac používat jako odesílatel nebo příjemce. Probereme také, proč AirPlay nemusí na vašem Macu fungovat, a řekneme vám, jak můžete tyto problémy vyřešit.

Jak používat AirPlay s Mac

Pomocí AirPlay můžete sdílet hudbu, videa a fotografie z jednoho zařízení Apple do druhého. Byl navržen tak, aby vám umožnil sledovat různé typy obsahu na největší obrazovce ve vašem domě. Nejlepší způsob použití AirPlay je s Apple TV, která je připojena k vašemu televizoru.

Dalším způsobem, jak používat AirPlay, jsou reproduktory s podporou AirPlay, které vám umožní přehrávat vaši oblíbenou hudbu nahlas na kompatibilních reproduktorech. AirPlay můžete používat i s bezdrátovými sluchátky. AirPlay může být navíc skvělým obchodním nástrojem, protože jej můžete použít ke sdílení prezentací, tabulek nebo webových stránek se svými kolegy. Toho lze dosáhnout pomocí funkce Screen Mirroring.

Chcete-li používat AirPlay, potřebujete dvě zařízení – odesílatele a příjemce. Nepotřebujete ani žádné kabely ani adaptéry. Airplay můžete použít ke sdílení obsahu z jakéhokoli počítače s iTunes, což samozřejmě zahrnuje MacBooky a také iOS zařízení se systémem iOS 4.2 nebo vyšším. Vzhledem k tomu, že celý smysl AirPlay je sledovat nebo prohlížet obsah na větší obrazovce, AirPlay se obvykle používá s Apple TV. Lze jej však také spárovat s několika dalšími kompatibilními zařízeními, jako jsou chytré televizory, které podporují AirPlay.

  Co jsou ovladače hardwaru a proč způsobují tolik problémů?

Než začnete, ujistěte se, že váš Mac a přijímací zařízení jsou připojeny ke stejné síti. V této příručce vysvětlíme, jak používat AirPlay s Macem a Apple TV. První věc, kterou musíte udělat, je povolit AirPlay na vaší Apple TV. Takto se to dělá:

 • Zapněte Apple TV.
 • Přejděte do složky Nastavení na pravé straně Apple TV.
 • Ze seznamu možností vyberte „AirPlay“.
 • Povolte AirPlay na Apple TV.
 • Nyní, když je na vaší Apple TV povoleno AirPlay, dalším krokem je udělat totéž na Macu. Chcete-li zjistit, jak se to dělá, postupujte podle následujících kroků:

 • Spusťte „Předvolby systému“ ve spodní nabídce vašeho Macu.
 • Pokračujte nastavením „Zobrazení“.
 • Vedle položky „Přidat displej“ vyberte přijímací zařízení. V tomto případě to bude vaše Apple TV.
 • Zaškrtněte políčko „Zobrazit možnosti zrcadlení na panelu nabídek, pokud jsou k dispozici“.
 • Přejděte do Ovládacího centra na panelu nabídek na vašem Macu.
 • V místní nabídce klikněte na možnost „Zrcadlení obrazovky“.
 • Vyberte zařízení, pro které chcete používat AirPlay.
 • Displej vašeho Macu bude okamžitě připojen k vaší Apple TV. Můžete si vybrat mezi zrcadlovým vestavěným retina displejem a samostatným displejem. Jinými slovy, můžete se rozhodnout, zda bude plocha odpovídat velikosti vaší Apple TV nebo Macu.

  Můžete dokonce použít Airplay k rozšíření obrazovky na další Mac, což je zcela nová funkce. To však platí pouze pro MacBooky 2018 a novější. Nemluvě o tom, že tuto funkci mohou využívat pouze ti, kteří mají dva MacBooky.

    Jak přidat zástupce na domovskou stránku Google Chrome

  Jak poslat AirPlay z iPhone do Mac

  Pokud chcete jako přijímací zařízení používat svůj Mac, můžete sdílet displej svého iPhonu. Toto je skvělé řešení, pokud chcete sledovat videa na vašem iPhone na větší obrazovce. Mějte na paměti, že váš iPhone a váš Mac musí být připojeny k síti Wi-Fi a musí to být stejná síť.

  Používání AirPlay na vašem iPhone je ještě jednodušší než na vašem Macu a vyžaduje také méně kroků. Přesné kroky se mohou lišit v závislosti na typu média, které chcete přehrávat. Musíte udělat toto:

 • Zahrajte si něco na svém iPhonu. Přehrajte si například skladbu na Apple Music.
 • Klepněte na ikonu „AirPlay“ ve spodní části obrazovky.
 • V místní nabídce vyberte svůj MacBook.
 • Je to tak jednoduché. Můžete dokonce otevřít fotografii z galerie a přehrát ji přes AirPlay na vašem Macu. Takto se to dělá:

 • Otevřete svou galerii a najděte fotografii, kterou chcete AirPlay.
 • Klepněte na ikonu „Sdílet“ v levém dolním rohu obrazovky.
 • Přejděte dolů na „AirPlay“.
 • V místní nabídce vyberte svůj MacBook.
 • Na přijímacím zařízení ani nebudete muset nic potvrzovat. Média se automaticky zobrazí na větší obrazovce. Pokud chcete skladbu nebo video pozastavit, přetočit vpřed nebo vzad, můžete použít ovládací prvky na iPhonu.

  Ikonu AirPlay najdete v různých aplikacích, stačí ji jen hledat. Pokud například používáte Apple Music, Spotify, Deezer nebo jakoukoli jinou aplikaci pro streamování hudby, uvidíte ikonu AirPlay pokaždé, když si poslechnete skladbu. Pokud jde o fotografie a videa, které jste si stáhli do galerie, po klepnutí na možnost „Sdílet“ se zobrazí ikona AirPlay.

  Další často kladené dotazy

  Proč nemohu hrát AirPlay na svém Macu?

  Může existovat několik důvodů, proč nemůžete na svém Macu používat AirPlay. Aby AirPlay fungovalo, musí být odesílací i přijímací zařízení připojeno ke stejné Wi-Fi, což je důležité zejména u dvoupásmových routerů. Před spárováním se tedy ujistěte, že jsou obě tato zařízení připojena k internetu.

    Jak nakonfigurovat nastavení pošty pro iPhone a iPad

  Pokud na vašem Macu stále nevidíte funkci AirPlay, ujistěte se, že jsou obě zařízení umístěna blízko sebe. Špatné připojení může způsobit, že zvuk nebude procházet nebo nebude možné obsah sdílet vůbec. Před pokusem o spárování zkontrolujte, zda je povoleno AirPlay u odesílatele i přijímače.

  Je samozřejmé, že musíte mít na svém Macu nainstalovaný iTunes. Pokud nemáte nejnovější verzi iTunes, může to být důvod, proč nemůžete na svém Macu používat AirPlay. Nezapomeňte, že na obou těchto zařízeních musíte být přihlášeni ke stejnému účtu iTunes.

  A konečně, váš Mac musí být aktualizován na nejnovější verzi, což je aktuálně macOS 12.0 Monterey, aby AirPlay fungovalo.

  Mohu hrát AirPlay na svém Macu, když nemám Apple TV?

  K používání AirPlay na Macu a chytré televizi v podstatě nepotřebujete mít Apple TV. Vaše chytrá televize však musí splňovat určité požadavky, aby AirPlay fungovala. A co je nejdůležitější, vaše chytrá televize musí být kompatibilní s AirPlay.

  Jak již bylo zmíněno, AirPlay můžete používat s reproduktory a bezdrátovými sluchátky, které podporují AirPlay.

  Sdílejte svůj obsah pomocí AirPlay

  AirPlay je užitečný nástroj pro sdílení, který vám umožní sledovat videa na větší obrazovce a přehrávat hudbu na reproduktorech, aniž byste museli tato zařízení připojovat kabelem. Jedním z nejlepších způsobů použití AirPlay je váš Mac a Apple TV, ale tuto funkci sdílení médií můžete použít i s jinými zařízeními kompatibilními s AirPlay.

  Už jste někdy používali AirPlay se svým Macem? S jakým zařízením jste spárovali svůj Mac? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže.

  x