Jak používat Facetime na Androidu a Windows

Jak technologie pokročila, různé společnosti spustily různé aplikace, které napomáhaly komunikaci.

Aplikace Zoom, Google meet, Microsoft Teams a mnoho dalších aplikací zajistily, že nedochází k žádnému rušení schůzek a skupinových hovorů. Další takovou aplikací byl Facetime. Nicméně jeho exkluzivita pro uživatele Applu. To byla masivní překážka jeho popularity a použití.

Navzdory svým působivým funkcím neměli uživatelé Android a Windows k aplikaci přístup a nemohli ji používat. Tehdy si Apple uvědomil důležitost zpřístupnění Facetime pro všechny. Tento článek bude obsahovat informace o nové aktualizaci vydané společností Apple. Zde se dozvíte, jak mohou být součástí Facetime hovoru i uživatelé Androidu a Windows.

Co je Facetime?

Facetime je nejlépe hodnocená aplikace pro videotelefonii. Společnost Apple Inc. exkluzivně vyvinula spuštění Facetime. Je k dispozici pro zařízení podporující iOS 4 a novější. Je také kompatibilní se zařízeními Mac s OS X 10.6.6 a novějším. Facetime také nabízí funkci pouze zvuku, která je k dispozici pro použití v systému iOS 7 a novějších.

Facetime je součástí všech iOS a Mac zařízení zdarma. Uživatelé neplatí žádné dodatečné náklady za stažení nebo používání aplikace Facetime.

Aktualizace iOS 15 pro Facetime

Dříve byla Facetime exkluzivní aplikace dostupná pouze pro uživatele iOS a Mac. Kvůli tomu se uživatelé Androidu a Windows museli spolehnout na Zoom a Google Meet, aby splnili účel. Se spuštěním iOS 15 na všech zařízeních Apple umožnila aktualizace lidem, kteří vlastní zařízení Android a Windows, připojit se k hovorům Facetime.

  Tento příznak Chrome přesměruje vyhledávání Cortana na váš výchozí vyhledávač ve Windows 10

To neznamená, že zařízení Apple nepodporují Facetime. Znamená to, že Facetime nyní pracuje na novém iOS 15, který se snaží, aby Facetime fungoval více jako Zoom nebo Microsoft Teams. Kromě funkce spojení s lidmi mimo bublinu Apple má Facetime k dispozici novou aktualizaci zobrazení mřížky v režimu na výšku. To umožňuje uživateli naplánovat hovor. Aktualizace také obsahovala funkci watch party.

Nyní, když nová aktualizace opravňuje uživatele Androidu připojit se k hovorům Facetime, je třeba se naučit správný způsob, jak to udělat.

Postup připojení Facetime na zařízení Android přes Chrome

Majitelé zařízení se systémem Android se také mohou zúčastnit hovoru Facetime od uvedení iOS 15. Stačí dobré připojení k internetu a webový prohlížeč na svém zařízení. Ke spuštění Facetime můžete použít mnoho jiných prohlížečů, ale Apple doporučuje používat Google Chrome.

Níže jsou uvedeny kroky, které možná budete muset provést při používání aplikace Facetime na zařízení Android:

 • Než budete oprávněni uživatele Androidu zapojit se do Facetime hovoru, hostitel (uživatel Apple) možná bude muset vytvořit odkaz na hovor. Odkaz pak mohou sdílet pomocí aplikací jako Snapchat, WhatsApp atd.
 • Jakmile uživatelé systému Android obdrží odkaz, mohou jej otevřít prostřednictvím prohlížeče Chrome.
 • Jakmile se odkaz otevře v prohlížeči, uživatel systému Android může zadat své jméno a pokračovat dále.
 • Jakmile do okna zadají své jméno, mohou kliknout na zelené tlačítko „Připojit se“, které se objeví jako plovoucí vyskakovací okno.
 • Jakmile uživatel systému Android klikne na tlačítko pro připojení, uživateli Apple, který schůzku inicioval, se odešle upozornění. Musí přijmout jejich žádost o připojení k hovoru Facetime.
 • Poté si můžete užívat účast na Facetime hovoru bez jakýchkoli problémů a přerušení.
 • Po dokončení připojení může uživatel Apple zavřít aplikaci Facetime na svém zařízení a schůzka bude pokračovat.
  Jak hrát PUBG Mobile na Windows 10

Je vzrušující poznamenat, že aplikace, která byla k dispozici výhradně pro iOS a Mac, je nyní přístupná i uživatelům Androidu.

Kroky, jak se připojit k Facetime na zařízení s Windows přes Microsoft Edge

Nyní pro ty, kteří vlastní počítač se systémem Windows, jsou následující kroky, které musíte provést, abyste otevřeli setkání Facetime na svých zařízeních:

 • Uživatel Apple zahájí hovor Facetime vytvořením odkazu na hovor.
 • Poté budou sdílet odkaz s každou osobou, která se chce zúčastnit setkání Facetime.
 • Vyhledejte a spusťte odkaz na počítači se systémem Windows. Ke spuštění aplikace Facetime na zařízení se systémem Windows můžete použít Microsoft Edge nebo Google Chrome.
 • Po kliknutí na odkaz budete požádáni o zadání svého jména. Po dokončení můžete kliknout na tlačítko „Připojit se“.
 • Tím se odešle oznámení osobě, která zahájila Facetime hovor. Možná vám bude muset udělit přístup, abyste se mohli zúčastnit hovoru Facetime.
 • Jakmile bude oprávnění uděleno, můžete nyní mít přístup k Facetime prostřednictvím webového prohlížeče Windows.
 • Osoba, která schůzku iniciovala, může zavřít aplikaci Facetime na svém zařízení, pokud ji nepotřebuje, a vy můžete být stále součástí hovoru Facetime.
  Oprava chyby Excel stdole32.tlb ve Windows 10

Závěr

Výše jsou uvedeny způsoby, jak můžete používat Facetime v systémech Android a Windows.

Dřívější Facetime byla exkluzivní aplikace, kterou mohli používat pouze uživatelé Apple. S uvedením iOS 15 mohou také uživatelé Android a Windows využívat všechny funkce, které Facetime nabízí, a být součástí Facetime hovorů. S tímto vývojem se popularita a používání Facetime značně zvýšilo.

Můžete se také naučit, jak přenést kontakty z Androidu do iPhone.

Užili jste si čtení článku? Co takhle sdílet se světem?

x