etechblog

Jak používat gesta rukou ke spouštění reakcí ve videohovorech FaceTime

Klíčové věci

  • Apple vám umožňuje spouštět reakce pomocí gest rukou pro vylepšení virtuálních schůzek. Fungují nejen ve FaceTime, ale také v aplikacích pro videohovory třetích stran.
  • Mezi reakce patří srdce, palec nahoru, ohňostroj, palec dolů, déšť, balónky, konfety a lasery. Každé gesto spouští jedinečný efekt rozšířené reality.
  • Reakce aplikací na vašem iPhonu, iPadu nebo Macu můžete zakázat, abyste se vyhnuli jejich náhodnému spuštění během důležitých nebo formálních videohovorů.

Nudí vás memoji a filtry na jedno klepnutí? Apple nabízí nový způsob, jak se zapojit do vašich virtuálních osobních setkání s reakcemi. Pomocí různých gest rukou můžete spouštět efekty rozšířené reality ve FaceTime a dalších aplikacích pro videohovory.

Podívejme se, jaké jsou reakce, kdo je může používat, všechna dostupná gesta rukou a jak funkci deaktivovat, když ji nepotřebujete. Ať už používáte iPhone, iPad nebo Mac, máme pro vás vše.

Co jsou reakce a která zařízení je podporují?

Reakce jsou efekty rozšířené reality, které jsou spouštěny konkrétními gesty rukou. Objeví se ve vašich videohovorech, když kamera tato gesta detekuje. Reakce jsou jedním ze skvělých efektů, které můžete použít ve FaceTime, ale fungují také v jiných aplikacích, jako je WhatsApp a Google Meet.

  Jak poslouchat rádio na ploše Linuxu s Gradio

Chcete-li používat reakce pomocí gest rukou, potřebujete jedno z následujících zařízení s alespoň iOS 17, iPadOS 17 nebo macOS Sonoma:

  • iPhone 12 nebo novější
  • 11palcový iPad Pro (3. generace a novější)
  • iPad Pro 12,9″ (5. generace a novější)
  • iPad Air (4. generace a novější)
  • iPad mini (6. generace)
  • iPad (10. generace)
  • Apple silikonový Mac (M1 MacBook Air a novější)

Sečteno a podtrženo, k vyzkoušení reakcí potřebujete iPhone nebo iPad poháněný čipem A14 Bionic nebo novějším procesorem. Pokud má váš Mac čip Intel, můžete podporovaný iPhone použít jako webovou kameru pro využití reakcí při videohovorech.

Kdo může vidět reakce ve videohovorech?

I když vaše zařízení musí splňovat výše uvedená kritéria, aby mohla používat reakce s gesty rukou, kompatibilní zařízení není nutné, pokud si uživatel chce pouze zobrazit reakce přidané jinou stranou do videohovoru.

To znamená, že i když vaše rodina nebo přátelé používají zařízení Android nebo iPhone se systémem iOS 16 a nižším, stále mohou vidět 3D efekty, které jsou aktivovány z vašeho konce.

Pomocí těchto gest rukou spusťte reakce ve svých videohovorech

Nyní se podívejme na osm reakcí, které můžete vyvolat gesty rukou. Typy gest rukou jsou stejné pro iPhone, iPad a Mac.

Reakce jsou ve výchozím nastavení povoleny, takže vše, co musíte udělat, je provést jedno z níže uvedených gest rukou, aby se objevil efekt rozšířené reality.

1. Srdce

Reakce srdce je krásný způsob, jak pozdravit člena rodiny, blízkého přítele nebo partnera během videohovoru. Je to výraznější způsob, jak se rozloučit, když také ukončujete hovor.

  Jak zálohovat profil Thunderbird na Linuxu

Použijte dvě ruce k vytvoření srdce. Mezi vašimi rukama se pak pomalu objeví řada červených srdcí, která se budou vznášet nahoru a pryč.

2. Palec nahoru

Touto reakcí můžete dát „To se mi líbí“, pokud někdo sdílí dobrý nápad nebo návrh.

Jednoduše držte jeden palec nahoru. 3D palec nahoru, obsažený v myšlenkové bublině podobné ikoně na sociálních sítích, vyskočí hned vedle vaší vlastní.

3. Ohňostroje

Reakce ohňostroje je skvělá pro slavnostní příležitosti. Můžete to také použít s nadsázkou, vtipným způsobem při udělování komplimentů.

Držte dva palce zároveň. Vaše obrazovka bude o odstín tmavší, aby se všude kolem vás objevily barevné ohňostroje.

4. Palec dolů

Něco nefunguje nebo se vám nelíbí? Tato reakce vám umožní vyjádřit nesouhlas, abyste vyjádřili nesouhlas.

Chcete-li jej spustit, podržte jeden palec dolů. 3D efekt vypadá stejně jako zvednutý palec, ale je převrácený.

5. Déšť

Reakce na déšť ve videohovoru vyjadřuje zklamání, podráždění nebo únavu, což vám pomáhá odlehčit méně než ideální situace.

Držte dva palce současně, aby vaši obrazovku zaplnil bouřlivý déšť.

6. Balónky

Podobně jako u ohňostrojů můžete použít reakci balónků pro pozitivní, slavnostní události. Hodí se také na narozeniny a další virtuální večírky.

Jednou rukou udělejte gesto vítězství nebo míru. Sledujte, jak se všude kolem vás vznášejí pestrobarevné balónky různých velikostí, dokonce až tak, že vám zakrývají obličej!

7. Konfety

To je další oslavná reakce. Udělejte gesto vítězství nebo míru oběma rukama, aby na vás pršely konfety.

  Jak nainstalovat a používat Gnome-Pie na Linuxu

8. Lasery

Poslední reakce má dvě zajímavé verze. Někdy uvidíte laserovou kouli s kouřovými efekty. Jindy to budou laserové paprsky vycházející kolem vás.

Chcete-li některý z nich spustit, udělejte oběma rukama znamení rohů (nebo znamení „rock on“).

Jak zakázat reakce na vašem iPhone, iPad nebo Mac

Reakce jsou zábavné, když se účastníte neformální konverzace s rodinou a přáteli, ale pokud se obáváte, že byste je mohli náhodou spustit na pracovní schůzce, zde je návod, jak je deaktivovat, aby se zbytečně nezobrazoval 3D efekt.

Chcete-li zakázat reakce na iPhonu nebo iPadu, musíte se nejprve zúčastnit videohovoru. Poté přejděte do Ovládacího centra, klepněte na Efekty a zrušte výběr Reakce.

Mějte však na paměti, že to deaktivuje pouze reakce v této konkrétní aplikaci. V tuto chvíli neexistuje způsob, jak zakázat reakce ve všech aplikacích. Pokud například nechcete, aby 3D efekty zasahovaly do vašich schůzek Zoom, budete muset opakovat výše uvedené kroky během hovoru Zoom znovu.

Chcete-li zakázat reakce v konkrétní aplikaci pro Mac, zahajte videohovor nejprve v této aplikaci. Poté klikněte na zelenou ikonu Video na liště nabídek a zrušte výběr Reactions. Když je ikona deaktivována, změní se ze zelené na šedou. Opakujte kroky, pokud chcete funkci deaktivovat v jiné aplikaci.

Vylepšete své videohovory pomocí reakcí

Reakce představují živý způsob, jak učinit videohovory s rodinou a přáteli zábavnějšími a příjemnějšími. V současné době můžete pomocí jednoduchých gest rukou spouštět ve svých videohovorech celkem osm různých 3D efektů.

Pokud máte formálnější videohovor, nebojte se. Reakce můžete snadno zakázat, abyste zabránili tomu, aby se tyto poutavé efekty náhodně objevily a nepřerušily vaši konverzaci.

x