Jak používat gesto dvojitého klepnutí na jakýchkoli Apple Watch

Double Tap je jednou z nejlepších funkcí Apple Watch Ultra 2 a Series 9. Když máte druhou ruku zaneprázdněnou, můžete sevřít palec a ukazováček pro navigaci ve watchOS. Věděli jste ale, že toto gesto můžete provést na starších modelech Apple Watch?

To je správně; k vyzkoušení této funkce nemusíte kupovat Apple Watch Series 9 nebo Ultra 2. I když níže uvedené metody nejsou úplně stejné jako funkce Double Tap, kterou Apple inzeruje, je to skvělý způsob, jak si vyzkoušet, jaká funkce je.

Použití dvojitého klepnutí s AssistiveTouch

Zatímco AssistiveTouch je funkce primárně navržená pro jedince s rozdílnými končetinami, je to nepochybně pohodlný nástroj, pokud máte plné ruce. Vzhledem ke své cílové skupině jsou mnohem lépe přizpůsobitelné než Double Tap a umožňují vám ovládat hodinky pomocí pohybů paží a gest.

  „Test rychlosti“ Google k otestování rychlosti internetu ze stránky vyhledávání Google

Využívá gyroskop, optický snímač srdečního tepu a akcelerometr vašich Apple Watch. Chcete-li používat AssistiveTouch, vaše Apple Watch musí mít watchOS 8 nebo novější. Zde je návod, jak používat dvojité klepnutí povolením funkce AssistiveTouch na Apple Watch:

 • Začněte spuštěním aplikace Nastavení na Apple Watch.
 • Přejděte dolů a klepněte na Usnadnění.
 • Nyní přejděte dolů do sekce Motor a klepněte na AssistiveTouch.
 • Zapněte AssistiveTouch a ujistěte se, že je povoleno také nastavení Gesta rukou vpravo dole.
 • Jakmile povolíte gesta rukou, můžete upravit, co dělají následující gesta: Sevření, Dvojité sevření, Sevření a Dvojité sevření. Než začnete používat jedno z těchto gest, musíte provést aktivační gesto, abyste jej aktivovali.

    Spravujte svá hesla a zjednodušte zabezpečení pomocí Dashlane

  I když je ve výchozím nastavení nastaveno na Dvojité sevření, můžete si jej přizpůsobit posunutím dolů na nastavení Aktivační gesto v nabídce Gesta rukou. Pokud byste raději používali tato gesta bez aktivačního gesta, můžete je deaktivovat klepnutím na Žádné.

  Použití dvojitého klepnutí s rychlými akcemi

  Dalším způsobem, jak používat dvojité klepnutí na starších Apple Watch, je povolení rychlých akcí, což je funkce, která vám umožňuje provádět určité úkoly sevřením dvou prstů k sobě.

  Ačkoli tato funkce zní podobně jako AssistiveTouch, jedná se o její srovnatelně zjednodušenou verzi, protože umožňuje ovládat Apple Watch pouze jedním gestem. Díky této jednoduchosti se však více podobá funkci Double Tap.

    Jak zablokovat někoho, aniž by o tom věděl ve Viberu

  Chcete-li na hodinkách Apple Watch povolit Rychlé akce, přejděte do Nastavení > Zpřístupnění > Rychlé akce. Klepnutím na Zapnout začněte funkci používat.

  Vyzkoušejte hned dvojité klepnutí

  Pokud se někdy ocitnete v situaci, kdy se nemůžete dotknout obrazovky Apple Watch, obě výše uvedené metody vám pomohou komunikovat s nositelným zařízením pomocí jednoduchých gest rukou.

  Zatímco AssistiveTouch a Rychlé akce jsou skvělé způsoby, jak ovládat Apple Watch jednoduchými gesty rukou, nejsou tak spolehlivé jako funkce Double Tap. Všimli jsme si, že funkce Double Tap je robustnější díky výkonnému čipu S9 v modelech Apple Watch 2023.