Jak používat Google Assistant s vaším Roku

Protože se více našich zařízení vzájemně propojuje, je vždy příjemné vědět, že různé produkty od různých společností spolupracují. Chromecast není drahý, ale možnost používat televizi přímo s Google Assistant je lepší.

Roku již dlouho podporuje služby Google jako YouTube a Play Movies, ale nedávná aktualizace to posunula ještě o krok dále: nyní můžete svůj Roku používat s hlasovými příkazy Google Assistant. Tato funkce je prozatím omezena na Spojené státy americké a podpora Netflixu není k dispozici.

Ujistěte se, že je software vašeho Roku aktuální

Abyste mohli používat Asistenta Google, váš Roku musí používat Roku OS 8.1 nebo novější. Začněte zapnutím chytré televize Roku, streamovací tyče nebo streamovacího boxu. Vlevo vyberte „Nastavení“.

  MailTrack vám sdělí, kdy byl váš e-mail doručen a přečten [Chrome]

Dále vyberte „Systém“ a poté „Aktualizace systému“.

Vyberte „Zkontrolovat nyní“.

Pokud používáte nejnovější verzi softwaru, váš Roku řekne „Veškerý software je aktuální“.

V opačném případě začne stahovat a instalovat nejnovější software. Po dokončení jste připraveni propojit svůj Roku s Asistentem Google!

Jak používat Google Assistant s vaším Roku

Nyní, když je váš Roku na nejnovějším softwaru, můžete jej nastavit v aplikaci Google Home. Začněte stažením a instalací aplikace Google Home na váš smartphone se systémem Android nebo váš iPhone.

Vyberte „Přidat na domovskou obrazovku Google“.

Vyberte „Nastavit zařízení“.

Klepněte na „Už jste něco nastavili?“

Přejděte dolů a vyberte „Roku“.

Na webové stránce, která se otevře, se přihlaste ke svému účtu Roku a klepněte na „Přihlásit se“. Vyberte „Přijmout a pokračovat“.

  Jak změnit pozadí v Teams

Vyberte Roku, který chcete propojit s Asistentem Google. I když máte na svém účtu více zařízení Roku, s Asistentem Google můžete mít propojené pouze jedno. Po provedení výběru klepněte na „Pokračovat do aplikace Google“.

Přeskočíte zpět do aplikace Google Home, kde můžete zkontrolovat zařízení, které jste právě přidali. Vyberte „Hotovo“.

Mluvit nahlas!

Nyní, když jsou vaše zařízení Roku a Google Assistant propojeny, můžete je začít ovládat pomocí svého druhého telefonu nebo chytrého reproduktoru. Můžete říct „Hej Google, spusť Hulu na mém Roku“ a začít sledovat své oblíbené pořady a říct „Hej Google, poslouchej Pandoru na mém Roku“ a zapíchnout si svou oblíbenou hudbu.

  Usenet nebo torrenty, co je lepší pro stahování?