etechblog

Jak používat Hotjar s Google Analytics pro lepší statistiky

Poprvé jste nastavili službu Google Analytics a přemýšlíte, co dělat dál! Integrujte data Google Analytics s Hotjar, abyste mohli předvídat výkon webu, řešit problémy se zákaznickou zkušeností a optimalizovat prodejní cesty.

Google Analytics je výkonný nástroj pro analýzu dat pro monitorování webových stránek. Podle nedávné zprávy má ohromující 89% podíl na trhu 6smysl. Služba Google Analytics je však dobrá pouze v případě, že chcete zjistit zaostalé ukazatele nebo minulá data svého webu nebo platformy elektronického obchodu.

Na druhou stranu Hotjar, který má pouhý 3,5% podíl na trhu webové analýzy je trendem z jiného důvodu. Umožňuje vám předvídat chování zákazníků, implementovat funkce, které předpovídáte, a zvýšit návštěvnost webu nebo aktivity prodejního trychtýře.

Chcete-li překonat nedostatky Google Analytics, zkuste integrovat GA se svým účtem Hotjar právě teď a zažijte rozdíl. Níže naleznete vše, co potřebujete vědět, spolu s podrobnými návody a tipy, které fungují.

Co je Hotjar?

Hotjar je platforma pro informace o zkušenostech zákazníků pro značkové weby, blogy, weby elektronického obchodu, webové aplikace a vše ostatní, co přichází s hostovaným hypertextovým odkazem nebo adresou URL. Přináší nástroje pro sledování zkušeností s produktem, jako jsou teplotní mapy, nahrávání, zpětná vazba, průzkumy, rozhovory a trychtýře v jedné snadné webové aplikaci.

Proto můžete objevit problémy s webem nebo platformou elektronického obchodu, které snižují návštěvnost webu nebo konverze, vytvářejí prediktivní řešení a implementují je na svůj web za přijatelnou cenu.

Nejlepší na Hotjaru jsou jeho rozsáhlé výukové zdroje, jako jsou interaktivní výukové kurzy, výuková videa a články centra nápovědy. Pokud tedy vlastníte webové stránky s omezenými dovednostmi v oblasti správy zákaznických zkušeností, můžete se snadno zdarma vyškolit na Hotjar a stát se mistrem tohoto obchodu.

Klíčové vlastnosti Hotjar

Zde jsou hlavní vlastnosti a funkce Hotjar, které vám pomohou opravit návštěvnost a počty konverzí na vašem webu:

 • Sada nástrojů pro pozorování: Skládá se z nástrojů Heatmap a Recording. Heatmap zobrazuje nejvíce klikané prvky na vašem webu. Nástroj pro nahrávání vám umožňuje zaznamenávat vaše relace na webu jako uživatel a najít příležitosti ke zlepšení.
 • Sada nástrojů Ask: Obsahuje nástroj umělé inteligence, který vám pomůže spouštět kampaně s průzkumy a zpětnou vazbou na vašem webu, abyste věděli, co říkají vaši zákazníci.
 • Sada nástrojů pro zapojení: Funkce Hotjar Interviews vám umožňuje zapojit se do konverzací jeden na jednoho. Zde máte přístup ke kvalifikovaným účastníkům a všem dalším nástrojům pro rozhovor se zákazníkem.
 • Cesty: Pokud pro shromažďování potenciálních zákazníků, konverzi a prodej používáte mnoho cest, můžete otestovat jejich výkon pomocí nástroje Cesty.
  Prémiová sluchátka ANC se dodávají téměř v každé oblasti

Co je Google Analytics?

Google Analytics (GA) generuje data v reálném čase pro vaše webové stránky, webové aplikace a mobilní aplikace běžící na různých zařízeních a přístupné z různých míst světa. Údaje o webových stránkách, jako jsou unikátní návštěvníci, měsíční uživatelé, stálí uživatelé, přihlášení návštěvníci, průměrná doba zapojení, celkové tržby atd., pocházejí z nástroje GA.

Pokud jste odborníkem na analýzu dat a správu webových stránek, možná budete chtít použít Google Analytics. Umožňuje vám shromažďovat užitečné informace z nezpracovaných dat webových stránek, abyste mohli navrhnout jedinečné plány na zvýšení návštěvnosti webu a prodeje. Pomůže vám také vybrat si, kam investovat nejvíce, pokud se rozhodnete pro placený online marketing ke zvýšení návštěvnosti webu nebo mobilní aplikace.

Klíčové vlastnosti Google Analytics

Níže naleznete důležité funkce nástroje GA:

 • Možnosti modelování společnosti Google vám umožňují automatizovat úkoly, jako jsou odpovědi na vaše otázky, proaktivní statistiky a modelování s ochranou soukromí.
 • Vytvářejte podrobné přehledy pro interakci uživatelů s vašimi aplikacemi a weby v segmentech, jako jsou přehledy akvizice uživatelů, přehledy zapojení uživatelů, přehledy zpeněžení webových stránek/aplikací atd.
 • Přečtěte si o přesné návratnosti investic do placených reklamních kampaní, které provozujete ve Vyhledávání Google nebo v jiných reklamních sítích Google.
 • Umožňuje vám vytvářet vizualizace dat pro průzkum cesty, průzkum cesty, průzkum kohorty, dobu životnosti uživatele, průzkum uživatele atd.

Hotjar vs. Google Analytics

Rozdíly mezi nástroji pro webovou analýzu Hotjar a Google Analytics se dozvíte v následující tabulce:

FeatureHotjarGoogle Analytics Účel Analýza uživatelského chování Analýza návštěvnosti webových stránek a kvantitativní sběr datUživatelské rozhraní Uživatelsky přívětivé; vizuální zpětná vazbaData-heavy; komplexní rozhraní Shromažďování dat Tepelné mapy, záznamy relací, zpětná vazba a průzkumyDoprava, demografie a události Statistiky návštěvníkůChování, zpětná vazba a průzkumy Zdroje návštěvnosti, míra okamžitého opuštění atd. Data v reálném čase Data v reálném čase pouze při interakci uživatele s webem jako HeatmapsPoskytují data v reálném časeUser ExperienceFocuses na uživatelskou zkušenost Zaměřuje se na analýzu webového provozu Sledování konverzíOmezené sledování konverzíRozsáhlé sledování konverzíCenový model založený na předplatném Bezplatná a prémiová verze

Proč potřebujete používat Hotjar a Google Analytics společně?

Zde je důvod, proč potřebujete integrovat GA do Hotjar pro stejnou webovou službu, abyste co nejlépe využili tyto pokročilé nástroje webové analýzy:

 • Hotjar se zaměřuje na chování uživatelů prostřednictvím teplotních map, záznamů relací a průzkumů, zatímco Google Analytics poskytuje podrobné kvantitativní metriky. Společně vám poskytnou kvalitativní i kvantitativní náhledy.
 • Můžete použít filtry podle teplotních map a záznamů událostí na Hotjar a nástroj podle toho automaticky filtruje data vlastností GA. Takže můžete snadno korelovat nezpracovaná data generovaná GA s kvalitativními zjištěními Hotjar.
 • Hotjar vám pomůže porozumět uživatelským interakcím a bolestivým bodům prostřednictvím teplotních map a záznamů relací. Naopak Google Analytics poskytuje údaje o míře okamžitého opuštění a zobrazení stránek. Tyto datové body webu můžete zkombinovat, abyste zlepšili uživatelské rozhraní a UX webu.
 • Pomocí Google Analytics můžete shromažďovat údaje o konverzích na svém webu a v mobilní aplikaci. Pokud jsou hodnoty nižší, než se očekávalo, můžete spouštět kampaně se zpětnou vazbou a průzkumy prostřednictvím služby Hotjar, abyste se dozvěděli o problémech zákazníků přímo z nich.
 • Kombinace dat z Hotjar a Google Analytics vám může pomoci provádět efektivnější A/B testy. Hotjar můžete použít k identifikaci problematických oblastí a Google Analytics k měření dopadu změn na klíčové metriky.
 • Funkce Hotjar, jako jsou teplotní mapy a záznamy relací, mohou určit problémy s použitelností, zatímco Google Analytics může potvrdit jejich vliv na míru okamžitého opuštění a trvání návštěv.
 • Ověření přesnosti dat analýzy webových stránek je zásadním krokem při implementaci velkých změn na stabilní webové stránky. Když tedy v Google Analytics zaznamenáte sníženou konverzi, měly by stejné výsledky odrážet i Hotjar Heatmaps a analýza trychtýře. Pokud však v těchto dvou nástrojích vidíte zcela odlišné výsledky, model sběru dat musí být chybný.
 •   Oprava chyby „příkaz ifconfig nebyl nalezen“ v minutách

  Jak propojit Hotjar s Google Analytics

  Pokud chcete propojit svou službu Google Analytics s účtem Hotjar, můžete tak učinit pouze z aplikace Hotjar. Google Analytics vám neumožňuje integrovat aplikace třetích stran, jako je Hotjar, s výjimkou vlastních aplikací Google, jako jsou Google Ads, Google Play Links, Search Console Links atd.

  Dalším způsobem, jak integrovat Hotjar a Google Analytics, je použití protokolu „If This Then That“ nebo IFTTT, jako jsou ty, které nabízí Zapier, IFTTT, Pabbly atd.

  Níže naleznete požadavky a kroky, které musíte znát:

  Požadavky na propojení Hotjar s Google Analytics

  Zde jsou předpoklady pro integraci Hotjar a GA:

 • Pro nástroj Hotjar musíte vlastnit předplatné Business nebo Scale. Integrace nebude fungovat s předplatnými Hotjar, jako jsou Plus a Basic.
 • Pokud jste na svůj web implementovali GA prostřednictvím Správce značek Google nebo jiného řešení pro správu značek, integrace nebude fungovat.
 • Vlastnost GA pro cílový web byste již měli nastavit přímo v nástroji GA.
 • Také musíte přidat nástroj Google Analytics přímo do kódu webu a nepoužívat žádné zásuvné moduly třetích stran.
 • Funkce Universal Analytics, jako jsou cíle Google Analytics, nebudou fungovat, protože byly v červenci 2023 zrušeny.
 • Pokud jste události webu vytvořili přímo v nástroji GA, Hotjar je bude schopen detekovat. Když však vytvoříte události někde jinde a předáte je GA, Hotjar je nedokáže detekovat.
 • #1. Integrace Hotjar s Google Analytics

 • Otevřete webovou aplikaci Hotjar.
 • Klikněte na rozbalovací nabídku webu nad tlačítkem Přehled.
 • Vyberte cílový web.
 • Nyní klikněte na ikonu Integrace umístěnou v pravém horním rohu webové aplikace.
 • Do pole Hledat zadejte Google Analytics.
 • Až uvidíte integraci GA, klikněte na Připojit.
 • Na obrazovce Google Analytics by Hotjar aktivujte následující položky přepínače:
  • Odesílejte své události Google Analytics do služby Hotjar: Automaticky vytvářejte události
  • Odeslání ID uživatelů Hotjar do Google Analytics: Automaticky sdílejte ID uživatelů Hotjar
 • Po úspěšném připojení klikněte na možnosti analýzy Hotjar, jako jsou Záznamy, Teplotní mapy, Průzkumy atd., a použijte příslušné filtry GA pro použití dat GA v Hotjar.
 • #2. Pomocí Zapieru

 • Přihlaste se ke svému účtu Zapier.
 • Nyní navštivte toto Integrace Hotjar + Google Analytics položka na Zapieru.
 • Klikněte na rozevírací seznam Vybrat spouštěč a vyberte libovolnou položku spouštěče.
 • Podobně klikněte na rozbalovací nabídku Vybrat akci a vyberte akci, kterou má provést Hotjar nebo Google Analytics.
 • Klikněte na tlačítko Connect My Apps.
 • Nyní byste měli vidět plátno Zapier s vybranými spouštěči a akcemi zahrnujícími Hotjar a GA.
 • Klikněte na ikonu každé aplikace a přihlaste se ke svým účtům v Hotjar a GA.
 • Nakonec klikněte na Publikovat a začněte používat Zap.
 •   Last Light Redux na Linuxu

  Nejlepší tipy pro použití integrace Hotjar Google Analytics

  Níže naleznete několik tipů, kterými se můžete řídit:

 • Při používání událostí generovaných GA ke sledování záznamů na Hotjar vytvořte vlastní dimenze specifické pro Hotjar na stránce Správce > Vlastní definice.
 • Využijte vlastní události v Google Analytics ke sledování konkrétních uživatelských interakcí na vašem webu.
 • Pomocí segmentů Google Analytics analyzujte chování uživatelů v konkrétních skupinách a identifikujte vzorce.
 • Zkombinujte data Hotjar s Google Analytics, abyste získali komplexní pohled na chování uživatelů a zpětnou vazbu.
 • Překryjte teplotní mapy Hotjar nad daty Google Analytics, abyste viděli, kam uživatelé klikají a jak to odpovídá vašim zdrojům návštěvnosti.
 • Spusťte A/B testy a použijte Google Analytics k měření dopadu na vaše klíčové metriky. Kombinujte také s Hotjar, abyste získali zpětnou vazbu od uživatelů k variantám.
 • Vytvářejte v Google Analytics cesty ke sledování cesty uživatele a identifikaci bodů odchodu. Nyní pomocí Hotjar prozkoumejte, proč uživatelé opouštějí proces před dokončením cesty trychtýře.
 • Jak korelovat data Hotjar a Google Analytics

  Níže naleznete několik příkladů ze skutečného světa, kdy jsem společně použil data Hotjar a GA ke zlepšení zákaznické zkušenosti a výkonu webu.

  Tyto příklady vám také pomohou pochopit, jak generovat užitečné statistiky pomocí korelace dat z obou platforem webové analýzy:

  Stránky s vysokou mírou okamžitého opuštění s nahrávkami relací

  Předpokládejme, že váš web elektronického obchodu má vysokou míru okamžitého opuštění, což není dobré pro příjmy vašeho webu. Údaje o míře okamžitého opuštění lze snadno shromáždit pomocí nástroje GA. Chcete-li nyní zjistit, co způsobuje, že uživatelé opouštějí web, jakmile se na něj dostanou, můžete použít záznamy relace Hotjar.

  Zjistěte relace, kdy uživatelé opustili web příliš brzy, a analyzujte, jak tito uživatelé s webem komunikují. Rychle se vzdalují? Snažíte se najít informace? To vám může pomoci určit hlavní příčinu a vyřešit problém s mírou okamžitého opuštění.

  Hloubka posouvání a zapojení pomocí teplotních map a času na stránce

  Pokud nástroj GA ukazuje, že čas na stránce pro konkrétní stránku blogu je příliš nízký, znamená to problém s webem blogu nebo konkrétním článkem blogu, který sledujete. Chcete-li potvrdit zjištění o Google Analytics, použijte integraci Hotjar k analýze toho, jak uživatelé posouvají stránku blogu. Zde si můžete vybrat nástroj Heatmap Hotjar.

  Nízký čas na stránce znamená, že návštěvníci nedosahují konce stránky blogu. Hotjar Heatmap by to měl také potvrdit. Po potvrzení proveďte v článku změny, zajistěte, aby byl poutavější atd., abyste zajistili, že se uživatelé posunou až na konec.

  Analýza konverzního poměru s průzkumy zpětné vazby

  Když data Google Analytics naznačují, že míra konverze je pro stránku pokladny příliš nízká, můžete tato data použít ke spuštění kampaně Hotjar’s Feedback.

  Můžete identifikovat konkrétní uživatelské relace, kde jsou konverze příliš nízké, a vytvořit vzorec. Nyní můžete pomocí Hotjar AI spouštět proaktivní kampaně se zpětnou vazbou a průzkumy a shromažďovat názory uživatelů z takových zrušení pokladen v budoucnu.

  Závěr

  Kdykoli zaznamenáte pokles návštěvnosti webových stránek nebo konverzního poměru nebo dokonalý prodejní trychtýř náhle nefunguje, přejdete k nástrojům pro analýzu webu. Google Analytics je nejdůvěryhodnější a cenově dostupná možnost. Generuje však pouze číselné hodnoty, které nejsou viditelné nebo přesné důvody nízkého výkonu.

  Zde musíte zkombinovat data GA s Hotjar, abyste získali odpověď na pokles výkonu a jak jej opravit. Postupujte podle výše uvedených kroků a vrcholů integrace Hotjar a GA, abyste s jistotou zvýšili výkon webu.

  Dále se dozvíte o alternativách Google Analytics, abyste mohli učinit informované rozhodnutí o nákupu.

  x