Jak používat Instagram Wayback Machine

Wayback Machine pomáhá zachovat historii webových stránek, nebo můžete říci, že jde o knihovnu starých informací a obsahu. Je to bezplatná online služba. Wayback Machine dělá to, že pořizuje snímky webových stránek v různých obdobích a archivuje je, jako by uchovala historii internetu. Stejně tak Instagram Wayback Machine může být také užitečný, pokud se chcete podívat zpět na některé profily a stránky nebo svůj vlastní profil a příspěvky za starých časů. Pokračujte ve čtení tohoto článku, abyste věděli, jak zobrazit příspěvky na Instagramu pomocí Wayback Machine prostřednictvím archivu Instagramu.

Jak používat Instagram Wayback Machine

Pokračujte ve čtení dále, abyste našli kroky vysvětlující, jak používat Instagram Wayback Machine k zobrazení archivu Instagramu a zda je Wayback Machine legální nebo ne, podrobně s užitečnými ilustracemi pro lepší pochopení.

Funguje Wayback Machine na sociálních sítích?

Ano, Wayback Machine funguje na platformách sociálních médií. Stejně jako v případě Twitteru a protože Wayback Machine archivuje snímky webových stránek, pořizuje také snímky nejoblíbenějších stránek Twitteru podle data. Ve skutečnosti neukládá snímky všech dosavadních tweetů, ale pouze některé oblíbené stránky Twitteru a jejich tweety. Podobně funguje a archivuje snímky obrazovky oblíbených účtů a stránek na jiných platformách sociálních médií, jako je Instagram.

Jak používat Wayback Machine?

Při používání Wayback Machine postupujte podle níže uvedených kroků:

  Zvýrazněte konkrétní barvy na fotografii pomocí nové funkce Fade & Color na Instagramu

1. Navštivte úředníka Wayback Machine webové stránky ve vašem prohlížeči.

2. Zkopírujte požadovaný odkaz URL libovolné webové stránky a vložte jej do pole Zadejte adresu URL nebo slova související s domovskou stránkou webu a stiskněte klávesu Enter.

3. Poté ze zobrazeného grafu vyberte požadovaný rok.

Poznámka: To platí pro všechny webové stránky, jako je Instagram na Wayback Machine.

4. Dále vyberte požadované datum z kalendáře a vyberte požadovaný čas, pokud se možnost zobrazí.

Zobrazí se archivovaná stránka a v horní části běží sloupcový graf roku. Vždy se tedy můžete přepnout na rok, kdy chcete web zobrazit tak, jak byl v té době.

Je používání stroje Wayback legální?

Záleží. Pokud jde o legálnost použití Wayback Machine, je vždy těžké soudit.

  • V některých zemích je to zakázáno, jako v Číně a Rusku. V Rusku byl na krátkou dobu v letech 2015-2016 zakázán.
  • V Evropě vidí Wayback Machine jako porušení autorských práv.

Původní tvůrci obsahu nebo webových stránek mají pravomoc rozhodnout, zda chtějí, aby byla jejich stránka archivována či nikoli. Ale jako běžný uživatel je legální používat Wayback Machine, protože si stránku budete prohlížet pouze za účelem shromažďování informací nebo pouze pro práci založenou na výzkumu nebo pro zábavu. A pokud nezneužijete informace, je vždy legální používat Wayback Machine.

Proč byste měli používat Wayback Machine pro Instagram?

Používání Wayback Machine pro Instagram znamená, že můžete objevovat ztracené příspěvky z let zpět. Instagram pomocí Wayback Machine může být užitečný, pokud se chcete podívat na svůj profil nebo profil jiné osoby a zobrazit příspěvky, které byly omylem smazány nebo pokud jste je ztratili z jiných důvodů. Může to být také užitečné ve scénáři, kde lze zobrazit a vyřešit jakýkoli z vašich předchozích příspěvků nebo nějaký smazaný obsah, který ovlivňuje vaši pověst.

  Jak odeslat mizející fotografie a videa na Instagram

Jak můžete použít Wayback Machine pro Instagram?

Chcete-li používat Wayback Machine pro Instagram, postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

Poznámka: Budete se muset znovu přihlásit ke svému účtu, i když jste po přihlášení ke svému účtu zkopírovali odkaz na Instagram.

1. Přejděte na úředníka Wayback Machine webové stránky ve vašem prohlížeči.

2. Zkopírujte a vložte adresu URL Instagramu do vyhledávacího pole a stiskněte klávesu Enter.

3. Vyberte rok, datum a čas z grafu.

Poznámka: Webovou stránku lze archivovat vícekrát za den, takže po výběru data se zobrazí seznam časů archivace a vyberte čas ze seznamu.

Takto se zobrazí stránka archivu, kde uvidíte své staré příspěvky nebo obsah. Můžete také vidět, jak váš profil nebo stránka vypadaly v daném okamžiku.

Jak se díváte na obrázky Instagramu na Wayback Machine?

Chcete-li používat Instagram Wayback Machine, postupujte podle výše uvedených kroků a zařiďte, abyste byli nostalgičtí. Tato metoda vhodná pro začátečníky je jedním z nejlepších způsobů, jak vidět staré smazané příspěvky a jak váš profil kdysi vypadal.

Můžete přistupovat k mrtvým profilům Instagramu pomocí Wayback Machine?

Ne, nemáte přístup k mrtvým profilům Instagramu. Nicméně, pokud máte odkaz na tento profil, můžete se podívat na dosaženou stránku, když byl profil aktivní, pomocí Wayback Machine. Můžete si také vybrat rok a datum a vyhledat čas, kdy byl profil aktivní a spuštěný.

Existuje web Instagram Archive?

Ne, takový web neexistuje. Instagram však nabízí funkci Archiv, kde můžete archivovat příspěvky, které jste sdíleli. Umožňuje vám skrýt vaše příspěvky z vašeho profilu. Není to tedy viditelné pro vaše sledující ani ostatní lidi na Instagramu. Své příspěvky můžete kdykoli obnovit nebo zrušit archivaci a znovu se objeví na vašem profilu se stejným počtem lajků a komentářů.

  Jak resetovat stránku Instagram Explore

Jak můžete obnovit smazané obrázky Instagramu z archivu Instagramu?

Smazané příspěvky na Instagramu, role, videa a příběhy můžete kdykoli obnovit ze svého nastavení. Pokud smažete jakýkoli příspěvek nebo video nebo příběh na Instagramu, okamžitě se smaže a přesune se do Nedávno smazané. Soubory v této složce budou automaticky trvale odstraněny po 30 dnech. Během těchto 30 dnů můžete snadno přistupovat a obnovovat smazané příspěvky nebo videa v aplikaci Instagram ze zařízení Android i iOS.

Poté, co se naučíte, jak vidět Instagram Wayback Machine, podívejme se, jak obnovit smazané obrázky Instagramu:

1. Spusťte na svém zařízení aplikaci Instagram Android a iOS zařízení.

2. Klepněte na kartu Profil v pravém dolním rohu obrazovky.

3. Klepněte na ikonu hamburgeru v pravém horním rohu obrazovky.

4. V místní nabídce klepněte na položku Vaše aktivita.

5. Klepněte na Nedávno smazáno.

6. Poté klepněte na požadovaný příspěvek, který chcete obnovit.

7. Klepněte na ikonu se třemi tečkami > Obnovit.

***

Wayback Machine může být velmi užitečný pro obnovu archivu nebo smazaného obsahu. Můžete jej použít pro přístup k informacím, které aktuálně nejsou na internetu nebo mohly být z internetu odstraněny. Doufáme, že vám tento článek pomohl s tím, jak používat Instagram Wayback Machine a přistupovat k informacím z jiných webů a platforem sociálních médií.

x