Jak používat noční vidění bezpečnostní kamery přes okno

Wi-Fi kamery spoléhají na infračervené (IR) pro noční vidění. Ale IR se odráží od skla – takže pokud používáte fotoaparát za oknem, uvidíte v noci pouze rozmazaný odraz. Zde je návod, jak získat jasný obraz.

Noční vidění a okenní tabule se nekombinují

Noční vidění na většině Wi-Fi kamer využívá poměrně jednoduchý trik fyziky. Jedna nebo více IR LED vyzařuje co nejvíce světla a funguje jako světlomet. Protože infračervené záření není pro lidské oko viditelné, ani si toho nevšimnete a vaše kamera může toto IR světlo použít k záznamu videa v noci.

Pokud jste někdy zkoušeli namířit svou Wi-Fi kameru z okna, pravděpodobně jste zjistili, že během dne funguje perfektně. Ale v noci je to rozmazané video, zobrazující většinou jen odraz vašeho fotoaparátu a šmouhy světla.

Toto je Wyze Cam se zapnutým NightVision a vypnutými vnějšími světly.

To zcela popírá smysl dokonce mít bezpečnostní kameru. Kdyby vaše kamera viděla někoho venku, nikdy byste nevěděli, jak vypadal nebo co dělal.

Pokud chcete, aby noční vidění vaší kamery fungovalo přes sklo, budete chtít zajistit vnější osvětlení. Můžete použít buď tradiční venkovní osvětlení nebo IR osvětlení. Musíte také buď vypnout nebo zakrýt vestavěné IR osvětlení kamery. Nakonec budete muset buď posunout kameru co nejblíže k oknu, nebo ji mírně naklonit namísto použití úhlu přímého záběru.

Nejlepší je samozřejmě použít venkovní kameru. Venkovní kamera obejde problémy se sklem a přesto bude těžit z většiny těchto návrhů. Pokud však z jakéhokoli důvodu nemůžete použít venkovní kameru, zvažte tyto možnosti, abyste zlepšili video, které získáte z vnitřní kamery.

Zvažte možnost nechat rozsvícené světlo na verandě

Prvním cílem pro získání lepšího obrazu je vyřadit z rovnice vestavěná IR světla. Tradiční světla jsou nejjednodušší způsob, jak tohoto cíle dosáhnout. Pokud máte na verandě světlo, nechte ho svítit. Poté můžete na fotoaparátu vypnout noční režim.

Možnosti se zde liší fotoaparát od fotoaparátu. Některé fotoaparáty, např Wyze Cam, pouze vám umožní vše vypnout. Když je noční režim vypnutý, IR světla se nezapnou. V závislosti na fotoaparátu může být vaše video barevné. Jak můžete vidět výše, obrázek je dostatečně jasný, že byste viděli tvář každého, kdo se v noci přiblížil k vašim dveřím.

To má ale zřejmou nevýhodu: Celou noc spotřebováváte elektřinu a potenciálně obtěžujete své sousedy. Lepším řešením jsou světla aktivovaná pohybem. Můžete najít svítidla na baterie, která lze snadno připevnit na dveře nebo zeď, např Overlight. Nebo můžete zvážit řešení s pohonem s reflektory. Světlomet sám o sobě může být účinnější než světlo na verandě. V kombinaci mohou vytvořit křišťálově čisté video.

Vypněte nebo zakryjte IR LED

Ve výše uvedeném příkladu je video kamery stále barevné, což poskytuje méně detailů. Pokud chcete méně šumu a větší čistotu, budete chtít, aby video zůstalo monochromatické. Některé kamery vám umožní vypnout infračervená světla, zatímco zůstanete v monochromatickém režimu, ale jiné jako Wyze Cam jsou všechno nebo nic. Pokud tomu tak je, stačí malá elektrická páska.

Vaše venkovní osvětlení je stále užitečné se zakrytými IR světly, ale v monochromatickém videu získáte trochu lepší detaily – zvláště pokud používáte více venkovních světel. Přebytečné světlo přehluší i odraz vašeho fotoaparátu.

Zde je zapnuté světlo na verandě a světlomet detekující pohyb nad garáží.

Otočte fotoaparát mírně nebo jej přibližte

Odraz vaší kamery v okně je problém, na který budete stále narážet. Tmavší fotoaparáty, jako např Fotoaparát SimplifSafe, jsou lepší než zářivě bílé Wyze Cam. Zhasnutí světel v místnosti pomůže, ale pro největší zlepšení byste měli kameru přesunout co nejblíže k oknu.

Obrázek výše ukazuje scénář nejhoršího případu, kdy jsou IR světla stále aktivní, i když je světlo na verandě zapnuté, ale můžete vidět dostatek detailů, abyste to zvládli. Vypnutím infračervených světel se obraz ještě vylepší.

Pokud se vám nedaří přitlačit fotoaparát na sklo, zkuste jej naklonit tak, aby odraz byl vyrovnán. Pomůže i úhel pěti stupňů. Přesunutím odrazu mimo přímý zorný úhel se obraz dostatečně vyjasní, takže se můžete obejít.

Místo tradičních světel použijte IR iluminátor

Tradiční světla nejsou vždy tou nejlepší volbou. V závislosti na tom, kde chcete, aby vaše kamera nahrávala, vaši sousedé nemusí ocenit reflektory, které v noci vrhají světlo do jejich domu – nebo dokonce mohou vrhat světlo do vašeho domova.

A zatímco tradiční světlomety budou fungovat, an IR iluminátor je ještě efektivnější řešení. Představte si to jako reflektor – ale místo použití světla z viditelného spektra vrhá infračervené světlo. Na obrázku výše je IR přísvit zapnutý. Když se však na zařízení podíváte osobně, uvidíte pouze tlumená fialová světla.

Jediné světlo na tomto obrázku pochází z IR iluminátoru.

Cílem je nahradit vestavěná IR světla vaší bezpečnostní kamery. Vypněte je nebo je zakryjte (chcete být v monochromatickém režimu) a namontujte iluminátor do exteriéru vašeho domova. Pokud jde o váš fotoaparát, efektivně jste namontovali extrémně výkonný reflektor. Lidskému oku se může zdát podivná sada tlumených fialových světel. Znatelné, ale snadno ignorovatelné.

Na obrázku výše je infračervený iluminátor namířený na chodník, což z něj činí nejjasnější bod. Před trvalou montáží jednotky do vašeho domu byste měli vyzkoušet přesné umístění a umístění.

Na tomto obrázku je zapnutý IR iluminátor i garážový světlomet.

IR iluminátory mohou pracovat v tandemu s tradičními světly, a pokud chcete absolutně nejčistší obraz, můžete jít. Výše uvedená fotografie používá všechny výše uvedené metody. Wyze Cam sedí co nejblíže ke sklu a má zakryté IR LED. IR iluminátor míří na chodník a něco spustilo pohybový reflektor nad garáží.

Zkontrolujte, zda váš fotoaparát nemá detekci pohybu založenou na pixelech

Ve dne nebo v noci ne všechny kamery Wi-Fi podporují upozornění na detekci pohybu přes okna. Wi-Fi kamery se spoléhají na jednu ze dvou metod detekce pohybu: Buď používají své IR senzory k identifikaci změn tepla, jako je blízký člověk, nebo měří změny v pixelech ve videu.

Pokud vaše kamera používá své IR senzory pro detekci pohybu, za sklem nedostanete žádná upozornění. Stejně jako u vašeho nočního videa se IR odráží od vašeho okna dříve, než se vůbec dostane k potenciálnímu člověku. Vaše kamera nemůže detekovat žádný pohyb.

Pixelová detekce pohybu tento problém nemá a může fungovat přes okna. Kameru, která používá tuto metodu detekce pohybu, budete chtít, pokud plánujete kameru ponechat uvnitř a nasměrovanou na vnější svět.

Základním pravidlem je, že většina fotoaparátů napájených baterií (jako např Arlo Ultra) používají IR detekci a většina zásuvných kamer používá detekci založenou na pixelech. Ale existují výjimky. Například, Jednoduchý bezpečný fotoaparát je zásuvná kamera, která využívá IR detekci pohybu a není dobrou volbou pro zabezpečení oken.

Ne každá možnost může pro váš scénář vyhovovat, ale pokud budete experimentovat, najdete správnou sadu podmínek, díky kterým bude váš fotoaparát dobře fungovat i za sklem v noci.