etechblog

Jak používat režim nízké spotřeby Apple Watch

Apple Watch nikdy neměly velkou výdrž baterie. I když Apple prohlašuje, že má „baterii na celý den“, stále uvádí pouze 18hodinovou výdrž baterie u nově uvedených hodinek Apple Watch Series 8. Nyní, ačkoli hodinky ve skutečnosti vydrží mnohem déle než uváděných 18 hodin, stále to nejsou nejlepší pokud jde o životnost baterie a ponechává mnoho přání. A zde přichází na řadu nový režim nízké spotřeby. Až budete příště na výletě a nebudete moci hodinky nabít, nezapomeňte použít režim nízké spotřeby Apple Watch.

Režim nízké spotřeby Apple Watch (rezerva energie)

S vydáním watchOS 9 provedl Apple několik změn v režimu spořiče baterie v Apple Watch. Ve starších verzích watchOS byl Power Reserve jediným způsobem, jak zajistit, že vaše Apple Watch vydrží déle než několik dní bez dobíjení. S watchOS 9 však můžete použít nový režim nízké spotřeby a prodloužit výdrž baterie.

V tomto článku se podíváme na aktivaci a deaktivaci režimu nízké spotřeby na vašich hodinkách. Navíc se také podíváme na funkce, které se režim nízké spotřeby vypne, aby se šetřila baterie, a na rychlé srovnání mezi novým režimem nízké spotřeby a starým režimem s rezervou energie.

Jak povolit režim nízké spotřeby

Pokud vašim hodinkám Apple Watch dochází baterie, můžete rychle aktivovat režim nízké spotřeby. Toho lze dosáhnout dvěma způsoby.

  5 nejlepších alternativ VirtualBox na Linuxu

Pomocí Control Center

 • Otevřete ovládací centrum na hodinkách přejetím nahoru ze spodní části domovské obrazovky. Zde klepněte na procento baterie.

 • Přejděte dolů a aktivujte přepínač vedle položky „Režim nízké spotřeby“.

 • Klepněte na ‚Zapnout‘. Případně můžete klepnout na „Zapnout na“ a poté zvolit dobu, po kterou chcete povolit režim nízké spotřeby. Můžete jej zapnout na 1 den, 2 dny nebo 3 dny.

Pomocí Nastavení

 • Otevřete na hodinkách aplikaci Nastavení a klepněte na „Baterie“.

 • Přejděte dolů a aktivujte přepínač pro „Režim nízké spotřeby“.

 • Klepněte na ‚Zapnout‘. Případně můžete klepnout na „Zapnout na“ a poté zvolit dobu, po kterou chcete povolit režim nízké spotřeby.

Poznámka: Když je povolen režim nízké spotřeby, uvidíte na Apple Watch ikonu žlutého kruhu.

Použijte režim nízké spotřeby, když baterie klesne pod 10 %

Když ve vašich Apple Watch dochází baterie (zbývá 10 % nabití), budete vyzváni, abyste Apple Watch buď nabili, nebo je přepnuli do režimu nízké spotřeby. Pokud povolíte režim nízké spotřeby prostřednictvím této výzvy, automaticky se vypne, jakmile budou vaše Apple Watch nabity na 80 %.

Jak zakázat režim nízké spotřeby

V případě, že již nechcete režim nízké spotřeby používat, můžete jej také snadno deaktivovat. Opět existují dva způsoby, jak to udělat.

přes Ovládací centrum

 • Otevřete ovládací centrum a klepněte na procento baterie (mělo by být žluté, pokud je zapnutý režim nízké spotřeby).

 • Zde deaktivujte přepínač vedle položky „Režim nízké spotřeby“.

přes Nastavení

 • Otevřete aplikaci Nastavení a přejděte na „Baterie“.

 • Zde deaktivujte přepínač vedle položky „Režim nízké spotřeby“.

To je vše; Režim nízké spotřeby je nyní na Apple Watch deaktivován a bude nadále fungovat jako obvykle.

  Najděte si náhodný film nebo televizní pořad, který chcete sledovat

Co dělá režim nízké spotřeby?

To v podstatě shrnuje tutoriálovou část, ale pokud jste zvědaví a zajímá vás, jak režim nízké spotřeby šetří a prodlužuje výdrž baterie vašich Apple Watch, pojďme se rychle podívat na to, co se děje v zákulisí.

Zakázané funkce

Režim nízké spotřeby v podstatě deaktivuje spoustu funkcí, které nejsou pro fungování Apple Watch nezbytné. Jako takový vypíná funkce, které mají nízkou prioritu, ale vysokou spotřebu baterie:

 • Vždy na displeji
 • Kontinuální (na pozadí) měření tepové frekvence
 • Upozornění na tepovou frekvenci pro nízkou tepovou frekvenci, vysokou tepovou frekvenci, nepravidelný rytmus
 • Měření kyslíku v krvi na pozadí (pouze série 6 a novější)
 • Připomenutí cvičení

A co víc, pokud váš iPhone není blízko vašich Apple Watch, režim nízké spotřeby jde ještě dále a deaktivuje na vašich hodinkách další dvě věci:

 • Příchozí hovory a upozornění
 • WiFi a mobilní připojení

Poznámka: Apple říká, že upozornění na příchozí hovory a další upozornění budou stále pravidelně kontrolovány Apple Watch v režimu nízké spotřeby.

Funkce, které by mohly být ovlivněny

Pokud používáte Apple Watch v režimu nízké spotřeby, můžete si všimnout, že některé další funkce také nefungují normálně. Zde jsou funkce Apple Watch, které mohou být ovlivněny režimem nízké spotřeby.

 • Frekvence obnovování aplikace na pozadí je výrazně snížena
 • Komplikace se neaktualizují tak často
 • Animace a posouvání mohou vypadat méně plynule
 • Siri může reagovat pomaleji a zpracování požadavků může trvat déle

Režim nízké spotřeby (watchOS 9) vs rezerva energie (watchOS 8)

Možná vás zajímá, proč se Apple rozhodl změnit Power Reserve na Low Power Mode. Je to vůbec upgrade nebo ne? No, pojďme se v rychlosti podívat na rozdíly mezi těmito dvěma funkcemi.

  Jak vypnout návrhy vyhledávání ve Firefoxu

Power Reserve je funkce pro prodloužení výdrže baterie ve watchOS 8 a starších. Tuto funkci lze aktivovat v nastavení baterie Apple Watch. To je podobné novému režimu nízké spotřeby, a to jak z hlediska toho, proč tato funkce existuje, tak i z hlediska toho, jak je povolena.

Power Reserve však používala k deaktivaci všech funkcí Apple Watch kromě zobrazení času. To vedlo k extrémně nízkému stavu spotřeby hodinek, ale také se Apple Watch staly docela nepoužitelnými.

Na druhou stranu režim nízké spotřeby nevypíná každou jednotlivou funkci hodinek. Místo toho vypíná některé funkce náročné na baterii a spravuje jiné tak, že lze prodloužit životnost baterie.

Podobně deaktivace režimu Power Reserve nebyla žádná sláva. Chcete-li tuto funkci deaktivovat, museli jste stisknout a podržet boční tlačítko na Apple Watch, abyste v podstatě restartovali hodinky. Na druhou stranu, vypnutí režimu nízké spotřeby je velmi snadné a nakonec vás nijak frustruje.

Dá se říci, že Power Reserve byla lepší funkce, protože skutečně skokově prodloužila výdrž baterie. Osobně jsem nechal hodinky na Power Reserve na celý týden a vydržely to celý. S režimem nízké spotřeby však můžete své Apple Watch nadále používat jako chytré hodinky, i když s některými chybějícími funkcemi.

Použijte režim nízké spotřeby k prodloužení výdrže baterie na Apple Watch

No a takhle můžete využít nový režim nízké spotřeby na Apple Watch v situacích, kdy hodinky nemůžete nějakou dobu nabíjet. Jak vidíte, aktivace funkce je docela snadná a nejlepší na tom je, že stejně snadné je i její pozdější deaktivace. I když bude chvíli trvat, než budu moci s jistotou říci, zda režim nízké spotřeby funguje nebo ne, zdá se, že jde o slibnou aktualizaci funkce rezervy energie na watchOS 8. Co si tedy myslíte o režimu nízké spotřeby ve watchOS 9? Dejte nám vědět do komentářů.

x