Jak používat rodičovskou kontrolu TikTok

TikTok je platforma sociálních médií, na které můžete vytvářet, remixovat, rozšiřovat nebo sdílet krátká videa. Protože je tak populární u dospívajících, rodiče zjevně chtějí chránit své děti před nevhodným obsahem. Naštěstí má TikTok rodičovskou kontrolu, která vám s tím může pomoci.

Než začnete, budete potřebovat přístup k účtu TikTok vašeho dítěte na jeho zařízení iPhone nebo Android. Ujistěte se, že jste si také stáhli nejnovější verzi aplikace TikTok pro Android nebo Jablko.

Jak aktivovat rodinné párování na TikTok

Pomocí Rodinného párování můžete propojit svůj vlastní účet TikTok s účtem svého dítěte. To jí zabrání v tom, aby sama změnila jakékoli nastavení. Po aktivaci Rodinného párování můžete regulovat čas strávený na obrazovce, obsah a komunikaci na účtu vašeho dítěte.

Chcete-li povolit párování rodiny, otevřete TikTok na svém telefonu a klepněte na „Já“ v pravém dolním rohu. Klepnutím na ikonu se třemi tečkami v pravém horním rohu aplikace otevřete nabídku „Soukromí a bezpečnost“.

V této nabídce klepněte na Digitální rovnováha > Rodinné párování. TikTok se zeptá, zda tento účet používá rodič nebo dospívající; klepněte na „Rodič“.

  Jak nahlásit videa, účty a komentáře na TikTok

Klepněte

Uvidíte podrobnosti o nástrojích, které máte k dispozici. Klepnutím na „Pokračovat“ zobrazíte jedinečný QR kód.

Dále otevřete TikTok na telefonu svého dítěte a klepněte na Já > Ikona tří teček > Digitální rovnováha > Rodinné párování > Teen.

Telefon vašeho dítěte vás vyzve k naskenování QR kódu zobrazeného na vašem telefonu. Než budete moci naskenovat QR kód, možná budete muset dát TikTok povolení k použití fotoaparátu telefonu.

TikTok QR kód v

Po naskenování QR kódu klepněte na „Propojit účty“ na telefonu svého dítěte. Potvrďte svou volbu a účty se propojí. Na svém telefonu nyní můžete klepnout na účet svého dítěte a přistupovat k jeho nastavením zabezpečení a upravovat je.

The

Všechny tři funkce rodičovské kontroly můžete také aktivovat jednotlivě na účtu bez funkce Family Pairing (viz níže). Rodinné párování je však jediný způsob, jak můžete svým dětem zabránit ve snadné změně těchto nastavení.

Jak aktivovat správu času u obrazovky na TikTok

Stanovení přísného časového limitu pro používání sociálních médií je zdravým zvykem, který si každý osvojí. Funkce Screen Time Management nutí TikTok vypnout se po určité době používání, pokud někdo nezadá čtyřmístný přístupový kód.

Chcete-li aktivovat funkci Screen Time Management na TikTok, klepněte na „Já“ v pravém dolním rohu. Poté klepnutím na ikonu se třemi tečkami v pravém horním rohu otevřete nabídku „Ochrana osobních údajů a nastavení“.

  Co je TikTok a proč jsou jím dospívající posedlí?

  Klepněte

Přejděte do části „Obecné“, klepněte na „Digitální pohoda“ a poté vyberte „Správa času obrazovky“.

Klepněte

Zde uvidíte některé podrobnosti o této funkci. Klepněte na „Časový limit“ a poté vyberte 40, 60, 90 nebo 120 minut. Klepnutím na „Zapnout správu času obrazovky“ uložíte nastavení.

Klepněte

Budete vyzváni k nastavení hesla. Potvrďte kód a TikTok bude nyní vyžadovat tento přístupový kód, pokud bude otevřen déle, než jste zvolili časový limit. V horní části obrazovky se krátce zobrazí zelený pruh potvrzující změnu.

The

Jak aktivovat omezený režim na TikTok

Omezený režim TikTok můžete použít k odfiltrování jakéhokoli označeného nebo nevhodného obsahu. Tato funkce v jakékoli aplikaci je vždy nedokončená. Na TikTok však mohou lidé nahlásit obsah, který by měl tento filtr (nebo celá platforma) blokovat.

Chcete-li zapnout omezený režim TikTok, přejděte na Já > Ikona tří teček > Digitální rovnováha a poté vyberte „Omezený režim“.

Klepněte

Klepněte na „Zapnout omezený režim“ a poté dvakrát zadejte čtyřmístný přístupový kód. Omezený režim zůstane aktivní, dokud jej znovu nevypnete pomocí přístupového kódu. V horní části obrazovky se krátce zobrazí zelený pruh potvrzující vaši změnu.

  Co jsou cívky Instagramu a je to klon TikTok?

Jak vypnout přímé zprávy na TikTok

Jako rodič nebo opatrovník můžete také omezit nebo zakázat jakékoli přímé zprávy (DM) na účet vašeho dítěte. Počínaje 30. dubnem 2020 budou DM ve výchozím nastavení zakázány na účtech pro všechny mladší 16 let.

Chcete-li deaktivovat DM, klepněte na Já > Nastavení > Soukromí a bezpečnost > Kdo vám může posílat přímé zprávy. Poté můžete vybrat „Nikdo“ a zabránit tak komukoli posílat DM na tento účet. Případně můžete vybrat „Přátelé“ a omezit účet tak, aby dostával pouze DM od přátel.

The

Opět, pokud nepovolíte párování rodiny, tři nastavení rodičovské kontroly v TikTok lze snadno deaktivovat. Je užitečné si připomenout, jak neuvěřitelně vynalézavé mohou být děti, pokud jde o práci kolem rodičovské kontroly.

x