Jak používat rychlé poznámky Windows 11 na všech vašich zařízeních

Windows 11 Sticky Notes je skvělá aplikace pro pořádek, ať už jste doma nebo v práci. Pokud si chcete dělat poznámky kdykoli a kdekoli, nejste omezeni pouze na používání Windows Sticky Notes na vašem PC.

V této příručce prozkoumáme, jak používat Windows Sticky Notes na všech vašich zařízeních, ať už používáte Android nebo iOS, nebo pokud používáte webový prohlížeč.

Jak začít s rychlými poznámkami systému Windows 11 na vašem počítači

Sticky Notes je skvělá aplikace pro rychlé psaní poznámek a zapisování důležitých připomenutí. Nejlepší na tom je, že není potřeba žádné stahování – Sticky Notes jsou předinstalované na všech počítačích s Windows 11. Otevření poznámek Sticky Notes v systému Windows 11:

 • Klikněte na lištu Windows Search nebo použijte zkratku Windows + Q.
 • Vyhledejte „Sticky Notes“ a poté klikněte na aplikaci ve výsledcích vyhledávání.
 • Ve výchozím nastavení aplikace otevře jednu poznámku. Více poznámek můžete kdykoli přidat stisknutím tlačítka plus v levém horním rohu. Chcete-li zobrazit své minulé rychlé poznámky, kliknutím na tři tečky v pravém horním rohu otevřete nabídku a poté vyberte Seznam poznámek.

    Jak aktivovat všechna jádra CPU (Windows 10)

  Přestože se jedná o základní aplikaci pro psaní poznámek, existuje mnoho funkcí pro stylizaci vašich poznámek. Na spodním formátovacím pásu můžete formátovat text pomocí tučného písma, kurzívy nebo přeškrtnutí. K dispozici je také možnost přepínání odrážek, ideální pro vytváření rychlých seznamů.

  Pokud často používáte Windows Sticky Notes, možná budete chtít otevřít Sticky Notes při spuštění ve Windows 11.

  Jak nastavit funkci synchronizace na Windows Sticky Notes

  Chcete-li synchronizovat rychlé poznámky na všech svých zařízeních, musíte se nejprve přihlásit pomocí účtu Microsoft. Tento krok synchronizuje vaše poznámky do cloudu a připojí je k dalším službám Microsoft požadovaným později. Zde je návod, jak nastavit synchronizaci pro vaše rychlé poznámky:

 • Kliknutím na tři tečky v pravém horním rohu nalepovací poznámky otevřete nabídku.
 • Vyberte Seznam poznámek.
 • Klikněte na ikonu nastavení a poté klikněte na Přihlásit se.
 • Pokud narazíte na nějaké problémy, můžete prozkoumat několik oprav pro Windows 11 Sticky Notes, které se nesynchronizují.

  Jak používat Windows Sticky Notes na iOS zařízeních

  Místo toho, aby Microsoft nabízel samostatnou aplikaci s rychlými poznámkami, nabízí Windows Sticky Notes jako součást aplikace Microsoft OneNote. Tato méně známá funkce Microsoft OneNote je skvělá pro ty, kteří již mají zkušenosti s používáním OneNotu, i když tento trik se může snadno naučit každý.

  Přístup k Windows Sticky Notes na vašem iOS získáte podle následujících kroků:

 • Přejděte do obchodu App Store a vyhledejte Microsoft OneNote.
 • Po instalaci se přihlaste pomocí svého účtu Microsoft.
 • V pravém dolním rohu domovské stránky klepněte na Sticky Notes.
 •   Jak opravit chybu „Není nainstalováno žádné zvukové výstupní zařízení“ v systému Windows

  Chcete-li vytvořit novou poznámku, klepněte na ikonu plus v pravém dolním rohu obrazovky. Poté se zobrazí obrazovka podobná aplikaci Sticky Notes pro Windows, včetně jejích možností formátování textu. Jedním z užitečných nástrojů je tlačítko fotoaparátu, které umožňuje nahrát fotografii z fotoaparátu nebo fotoalba iOS.

  4. Jak používat Windows Sticky Notes na zařízeních Android

  Pokud používáte Android, můžete si také zobrazit své rychlé poznámky. Windows Sticky Notes je k dispozici v aplikaci Microsoft OneNote pro Android, i když je trochu těžší je najít. Zde je návod, jak získat přístup k rychlým poznámkám na zařízeních Android:

 • Přejděte do obchodu Google Play a vyhledejte Microsoft OneNote.
 • Stáhněte a otevřete aplikaci a poté se přihlaste pomocí svého účtu Microsoft.
 • Na domovské stránce uvidíte směs lepicích poznámek a psaných poznámek z OneNotu. Chcete-li zobrazit pouze rychlé poznámky, budete muset výsledky filtrovat. Stiskněte tlačítko Seřadit a filtrovat na levé straně horního banneru. Pod nadpisem Typ poznámky vyberte Rychlé poznámky a poté Použít. Lepicí poznámky můžete také třídit podle data vytvoření, data úpravy nebo abecedně.

  Chcete-li vytvořit novou poznámku, stiskněte tři tečky v pravém dolním rohu domovské stránky. Poté klepněte na Vytvořit poznámku. Aplikace obsahuje mnoho možností na iOS, včetně nástroje pro nahrávání fotografií. Barvu poznámky můžete změnit stisknutím tří teček v pravém horním rohu. Ve stejné nabídce můžete také klepnout na tlačítko Exportovat a sdílet rychlé poznámky se svými přáteli.

    Jak zjistit značku a model monitoru v systému Windows 10

  5. Jak používat Windows Sticky Notes pomocí Microsoft Launcher

  Alternativním způsobem použití Windows Sticky Notes, pokud jste uživatelem Androidu, je Microsoft Launcher. Tento leštěný launcher je nabitý funkcemi pro zvýšení vaší produktivity a je nutností pro uživatele Androidu, kteří vlastní počítač.

  Pomocí aplikace Microsoft Launcher můžete své rychlé poznámky zobrazit téměř přímo z domovské obrazovky. Jednoduše přejeďte prstem doleva z domovské obrazovky pro přístup ke zdroji. Dole v seznamu je widget Windows Sticky Notes, který umožňuje prohlížet a vytvářet poznámky. Pokud widget nevidíte, přejděte na konec zdroje a klikněte na tlačítko Upravit toto zobrazení. Zaškrtnutím políčka vedle Sticky Notes přidáte widget do svého zdroje.

  Protože používáte widget na spouštěči, synchronizace může trvat o něco déle než při použití aplikace. Své rychlé poznámky však můžete kdykoli ručně synchronizovat stisknutím tří teček v pravém horním rohu widgetu a výběrem možnosti Synchronizovat.

  Jak používat rychlé poznámky online

  Snímek obrazovky od autora – Joe Brown

  Windows Sticky Notes můžete také upravovat na webu. Chcete-li kombinovat psaní poznámek s vašimi potřebami plánování, integroval Microsoft Windows Sticky Notes s Microsoft Outlook.

  Zajistíte-li, že jste přihlášeni ke svému účtu Microsoft, máte přístup Rychlé poznámky Windows v aplikaci Outlook přímo, nebo se můžete přihlásit do Outlooku a otevřít vyhrazenou kartu Poznámky. To lze nalézt v rozbalovací nabídce Složky na postranním panelu. Pro rychlejší přístup ke svým rychlým poznámkám můžete kliknout na ikonu hvězdičky vedle názvu poznámek a přidat je mezi oblíbené.

  Používejte rychlé poznámky Windows na jakémkoli zařízení a zvyšte svou produktivitu

  Pokud spěcháte a potřebujete si věci rychle poznamenat, Windows Sticky Notes je skvělá aplikace pro rychlé a snadné psaní poznámek. S těmito řešeními se nemusíte spoléhat na to, že budete mít jedno zařízení, abyste si mohli dělat poznámky. Pomocí této příručky získáte přístup k poznámkám kdekoli.