Jak používat tajné emotikony Microsoft Teams


Microsoft Teams má emotikony a reakce. Emoji jsou poměrně běžné v jakékoli aplikaci, která podporuje chat. Některé aplikace podporují malou a základní sadu emodži, zatímco jiné podporují všechny emotikony, které operační systém, na kterém běží, podporuje.

Aplikace Microsoft Teams pro Windows 10 podporuje nativní emotikony ve Windows 10, Microsoft Teams pro Mac podporuje nativní emotikony macOS a totéž platí pro její mobilní aplikace.

Tajné emotikony Microsoft Teams

Microsoft Teams má dva různé způsoby zadávání emodži nebo emotikonů; můžete kliknout na ikonu emoji pod polem pro zadávání chatu/textu nebo můžete použít vstupní panel emodži operačního systému. Ve Windows 10 můžete panel otevřít pomocí Win+. klávesová zkratka.

  Co je sdílení Androidu v okolí a funguje to jako AirDrop?

Microsoft Teams má také malou sadu tajných emotikonů. Jsou poměrně snadno dostupné, pokud víte, jak k nim přistupovat.

Používejte tajné emotikony Microsoft Teams

Chcete-li použít tajné emotikony Microsoft Teams, postupujte podle následujících kroků. Ty fungují pro desktopové aplikace a pro webové uživatelské rozhraní, ale ne pro mobilní aplikace.

Otevřete Microsoft Teams.
Přejděte buď na kanál týmů nebo do vlákna chatu.
Klikněte do pole pro zadávání textu a zadejte dvojtečku :.
Za tímto znakem následujte písmeno, například a, a v seznamu se objeví emotikony, které začínají na toto písmeno. Můžete pokračovat v psaní a zúžit výsledky, např. jablko.
Vyberte emotikon pomocí myši nebo pomocí kláves se šipkami nahoru/dolů a klepněte na Enter.
Emotikon bude vložen.
Klepněte na klávesu Enter nebo zadejte text a poté zprávu odešlete.

  Jak úplně smazat účet Gmail: Průvodce krok za krokem

Emotikony, které vidíte, jsou stejné jako Windows 10, ale toto je rychlejší způsob, jak je zadat a uvidíte několik různých. Na macOS však získáte zcela jinou/novou sadu emotikonů k odeslání. Některé z emotikonů budou ty, které jste mohli vidět ve Skype.

Závěr

„Tajné“ emotikony v Microsoft Teams nezobrazují žádnou speciální postavu ani nejsou animované. Jsou nazývány nebo označovány jako tajné emotikony jednoduše proto, že způsob jejich zadávání není většině uživatelů Microsoft Teams znám. Tato metoda nebyla vždy součástí Microsoft Teams. Bylo přidáno poněkud nedávno a v určitém okamžiku oficiální Twitter účet Microsoft Office tweetoval o tom, jako by to byla nová funkce nebo tajná funkce. Jediný rozdíl je v tom, že účet říká, že to bude fungovat pouze ve Windows 10 a cituje Win+. klávesovou zkratku, ale pro vložení emotikonů na macOS můžete použít metodu dvojtečky.

  7 nejlepších nástrojů a softwaru pro mapování topologie sítě