Jak používat více připojení SSH na Linuxu s Pssh

Secure Shell je nepostradatelným zdrojem pro uživatele Linuxu, kteří mají tendenci pracovat se vzdálenými linuxovými servery, počítači nebo síťovými zařízeními. Je rychlý, zaměřený na zabezpečení a umožňuje uživatelům dělat vše od odesílání příkazů vzdáleným počítačům a serverům až po otevírání programů přes internet.

Jakkoli je SSH užitečné, je možné komunikovat vždy pouze s jedním počítačem. Limity, jako jsou tyto, nebudou obtěžovat průměrného uživatele, který používá Secure Shell ke vzdálenému připojení jednou za čas, ale pokud používáte protokol SSH ve svém každodenním životě pro připojení k mnoha různým počítačům s Linuxem, může to být překážkou pro produktivitu.

V průběhu let se linuxová komunita smířila s omezeními Secure Shell a nabídla způsoby, jak je obejít. Jedním z takových řešení je Parallel SSH. Je to program, který umožňuje uživatelům komunikovat s více vzdálenými počítači přes Secure Shell najednou.

Nastavit SSH

Nástroj Parallel SSH využívá OpenSSH v Linuxu, takže jej budete muset mít v systému nastaven, než se pokusíte postupovat podle tohoto průvodce. Naštěstí je nastavení serveru SSH velmi rychlé.

  Jak přizpůsobit obrazovku Apple CarPlay

Podívejte se na wiki záznam vaší distribuce Linuxu na SSH a zjistěte, jak to spustit. Pokud máte potíže s jeho zprovozněním, přejděte na našeho průvodce, jak nastavit SSH na Linuxu. Je to do hloubky a pokrývá vše, co potřebujete vědět!

Nainstalujte Pssh na Linux

Než se dostaneme k tomu, jak používat nástroj Pssh, musíme si projít, jak jej nainstalovat. Zprovoznění programu vyžaduje použití různých příkazů, takže otevřete okno terminálu a postupujte podle pokynů, které odpovídají operačnímu systému, který používáte.

Ubuntu

sudo apt install pssh

Debian

sudo apt-get install pssh

Arch Linux

Pssh není v repozitářích balíčků Arch Linuxu. Uživatelé jej však mohou stále snadno nainstalovat, protože existuje Pssh balíček AUR. Chcete-li, aby program fungoval na počítači Arch PC, postupujte takto:

sudo pacman -S base-devel git

git clone https://aur.archlinux.org/python-pssh.git

cd python-pssh

makepkg -sri

Fedora

sudo dnf install pssh -y

OpenSUSE

sudo zypper install pssh

Python PIP

Ne každý OS Linux má ve svých softwarových zdrojích nástroj Pssh. Pokud provozujete distribuci, která jej neobsahuje, budete muset najít alternativní způsob instalace.

  Natáčejte a upravujte zpomalená videa na WP8.1

Od této chvíle je nejlepším způsobem, jak získat Pssh na méně známé operační systémy Linux, instalační nástroj balíčků Python.

Poznámka: Než se jej pokusíte použít k získání Pssh, ujistěte se, že máte nastavený python-pip (nebo) pip.

sudo python-pip install pssh

nebo

sudo pip install pssh

Nepracuje pro vás Pip? Zvažte stažení zdrojového kódu Pssh namísto.

Nastavit Pssh

Aby nástroj Parallel SSH fungoval, musí uživatel nastavit soubor hostitele, který obsahuje všechny adresy vzdálených počítačů pro použití s ​​programem. Spusťte terminál a pomocí dotykového příkazu vytvořte nový hostitelský soubor Pssh.

touch ~/.pssh_hosts_files

Dále otevřete soubor hostitele pomocí nástroje pro úpravu textu Nano. Pomocí Nano zapište adresy všech vzdálených linuxových počítačů s SSH, se kterými chcete komunikovat pomocí Pssh. Nejlepších výsledků dosáhnete, když místo názvu hostitele použijete místní nebo internetovou IP adresu.

Při nastavování hostitelského souboru mějte na paměti, že musíte přidat uživatelské jméno spolu s adresou. Mělo by to vypadat [email protected]

nano ~/.pssh_hosts_files

Po zapsání hostitelského souboru uložte úpravy stisknutím Ctrl + O na klávesnici. Poté ukončete Nano pomocí kombinace kláves Ctrl + X.

  Jak najít datum konkrétního dne v měsíci v Excelu

Odesílání příkazů pomocí Pssh

Pssh je obal pro SSH, který umožňuje uživateli komunikovat s více počítači najednou. Není zde žádná spletitá syntaxe k pochopení; pokud už víte, jak funguje linuxový terminál, bude to dávat smysl.

Chcete-li odeslat libovolný příkaz do seznamu vzdálených počítačů (najednou) přes Secure Shell přes Pssh, postupujte takto:

pssh -i -h ~/.pssh_hosts_files terminal command

Stále si nejste jisti, jak Pssh funguje? Vyzkoušejte některé z níže uvedených příkladů příkazů.

Běžící procesy

Potřebujete zkontrolovat běžící procesy na všech vašich počítačích se systémem Linux najednou? Běžte nahoru pomocí Pssh.

pssh -i -h ~/.pssh_hosts_files top

Doba provozuschopnosti počítače

Zajímá vás, jak dlouho všechny vaše počítače se systémem Linux běží? Použijte příkaz uptime spolu s nástrojem Pssh.

pssh -i -h ~/.pssh_hosts_files uptime

Místo na pevném disku

Pomocí df s Pssh zkontrolujte, kolik místa na pevném disku mají jednotlivé vzdálené počítače se systémem Linux současně.

pssh -i -h ~/.pssh_hosts_files df -h

Specifikace systému

Chcete-li zkontrolovat systémové specifikace všech vzdálených počítačů se systémem Linux na seznamu hostitelů, spusťte inxi

pssh -i -h ~/.pssh_hosts_files inxi -F

x