Jak používat webové rozhraní Kodi

Kodi je skvělý open-source a bezplatný multimediální přehrávač. Mnoho lidí si neuvědomuje online rozhraní Kodi, skvělý nástroj. Webové rozhraní Kodi je málo známá funkce, která vám umožňuje přistupovat ke sbírce videí odkudkoli. Chorus2, který byl právě aktualizován na novou verzi, je vynikající způsob, jak ovládat přehrávání videa na vašem systému Kodi ze vzdáleného místa. Vzdálený přístup Kodi to zjednodušuje a nevyžaduje instalaci softwaru, pokud máte Kodi na své chytré televizi a chcete ji ovládat z notebooku, nebo pokud máte Kodi na ploše a chcete procházet soubory z telefonu. Pokračujte ve čtení a zjistěte, jak nainstalovat a používat tuto funkci, abyste se mohli naučit ovládat Kodi prostřednictvím webového rozhraní.

Jak používat webové rozhraní Kodi

Webové rozhraní lze otevřít na libovolném počtu zařízení. To je užitečné, když máte kolem sebe hosty a chcete jim umožnit přístup Kodi pro poslech hudby nebo sledování filmů. Jednoduše pozvěte své přátele, aby se připojili k vaší síti Wi-Fi a poskytněte jim adresu webového rozhraní, a oni budou moci používat také Kodi. Před použitím webového rozhraní by bylo nejlepší přijmout dálkové ovládání vašeho systému Kodi. Zde je návod, jak to udělat.

1. Stiskněte klávesu Windows, napište Kodi a klikněte na Otevřít.

2. Klikněte na ikonu Nastavení.

3. Přejděte na stránku Nastavení služby.

4. Nyní přejděte na Ovládání a zapněte nastavení Povolit dálkové ovládání přes HTTP.

5. Nastavte uživatelské jméno a heslo.

6. Ujistěte se, že je v části Webové rozhraní vybráno webové rozhraní Kodi – Chorus2.

Poté už stačí jen zjistit IP adresu systému Kodi. Zde je návod, jak zjistit svou IP adresu, pokud ji neznáte:

  Jak sdílet příběh někoho jiného na Instagramu

1. Začněte přechodem na domovskou obrazovku Kodi.

2. Přejděte na Nastavení.

3. Přejděte do části Systémové informace.

4. Přejděte do části Síť.

5. Poznamenejte si svou IP adresu.

6. Všimněte si také, že 8080 je výchozí číslo portu.

Nyní máte vše, co potřebujete k ovládání Kodi z vašeho webového prohlížeče. Pro přístup k webovému rozhraní v okně prohlížeče postupujte takto.

1. Stiskněte klávesu Windows. Zadejte Chrome a spusťte jej.

Poznámka: Nezáleží na tom, jaký webový prohlížeč používáte. Zde je jako příklad brán Google.

2. Do adresního řádku zadejte svou IP adresu a číslo portu ve formátu IP adresa:port. Vaše adresa bude obvykle něco jako 192.168.1.16:8080. Stiskněte Enter.

3. Zadejte uživatelské jméno a heslo, které jste nastavili dříve.

4. Klikněte na Přihlásit se.

Nyní se zobrazí webové rozhraní. Stránky si můžete uložit jako záložku, abyste si později usnadnili používání webového rozhraní.

Poznámka: Také se můžete přihlásit k jakémukoli zařízení připojenému ke stejné síti ve formátu localhost:8080.

Jak získat přístup k webovému rozhraní Kodi

Chcete-li vzdálený přístup Kodi v jednodušších krocích, postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Otevřete Chrome na sekundárním zařízení.

Poznámka 1: Sekundárním zařízením může být mobilní telefon nebo počítač. Ujistěte se, že jsou obě zařízení připojena ke stejné síti.

Poznámka 2: Můžete použít libovolný prohlížeč. Zde je jako příklad brán Google.

2. Do adresního řádku zadejte localhost:8080 a stiskněte Enter.

Jak přehrát novou hudbu nebo video

Chcete-li přehrát novou hudbu nebo video na webu Kodi, postupujte podle těchto kroků.

1. Klepněte na kartu Místní na levé straně obrazovky.

2. Klepněte na ikonu Hudba v pravém podokně. Ikona Kodi na pravé straně obrazovky zrůžoví.

3. Nyní procházejte a vyberte hudbu, kterou chcete přehrát. Chcete-li skladbu přehrát, klikněte na ikonu Přehrát.

Nyní bude hudba hrát na sekundárním zařízení. Věnujte pozornost především šedému pruhu ve spodní části obrazovky. Zde můžete získat více informací o přehrávaném materiálu. Pomocí tlačítek zpět, vpřed a přehrávání/pozastavení vlevo můžete ovládat, co se právě přehrává. Ovládací prvky hlasitosti, opakování a náhodného přehrávání jsou umístěny vpravo. Uprostřed lze zobrazit miniaturu a popis právě přehrávaného média.

  Co je bezpečnostní standard WPA3 WiFi?

Totéž můžete udělat, chcete-li začít sledovat filmy nebo televizní pořady.

Jaké jsou prvky webu Kodi?

Existuje několik dalších užitečných prvků webového rozhraní Kodi, o kterých byste měli vědět.

 • V pravém horním rohu se nachází vyhledávací lišta. V každém okamžiku můžete prohledávat své video a audio soubory, takže je to skvělá metoda, jak cokoli rychle objevit.
 • Tmavé pole zobrazuje vaši současnou frontu věcí, které se mají hrát zcela vpravo. S touto frontou lze manipulovat pomocí ikon tří teček nad sebou, které mohou vymazat nebo obnovit seznam skladeb.
 • Pokud chcete, můžete si dokonce uložit seznam skladeb k pozdějšímu poslechu. Režim Party vám umožňuje náhodně vybrat hudbu.
 • Nakonec si můžete přizpůsobit online rozhraní a změnit mnoho nastavení pro uživatelské rozhraní i váš systém Kodi výběrem ikony nastavení zcela vlevo. Tím se otevře celá nabídka nastavení, kterou si můžete prohlédnout.

Co mohu dělat s webovým rozhraním?

Naučili jste se, jak nainstalovat a používat webové rozhraní Kodi, a pravděpodobně vás zajímá, co s tím nyní můžete dělat. Zde je pět doporučení, jak začít.

1. Dálkové ovládání

 • Ikony ve spodní části obrazovky můžete využít k přehrávání/pozastavení, přeskakování vpřed a přeskočení zpět pro základní ovládání při používání online rozhraní.
 • Můžete také použít opakování, náhodné přehrávání a úpravu hlasitosti.

Na druhou stranu lze webové rozhraní využít jako plné dálkové ovládání. Chcete-li aktivovat úplné dálkové ovládání, hledejte černý pruh ve spodní části webového rozhraní. Zobrazí se miniaturní replika miniatury filmu, televizního pořadu nebo záznamu, který sledujete.

2. Správa seznamů skladeb

 • Možnost přidávat soubory do seznamu stop a reorganizovat stávající seznam stop je jednou z nejužitečnějších funkcí online rozhraní Kodi.
 • Aktuální seznam skladeb je zobrazen na pravém panelu webového rozhraní, kde můžete přetahováním souborů reorganizovat nebo mazat soubory stisknutím X na pravé straně.
 • K dispozici je také možnost párty, která vám a vašim přátelům umožňuje vytvořit seznam skladeb společně.
  Jak vytvořit Emoji Mash-Up pomocí Gboard

3. Uložte soubory Kodi

 • Pomocí online rozhraní můžete vyhledávat ve všech různých formátech souborů.
 • V horní části rozhraní je šedý rámeček s emblémem lupy. Jednoduše vložte hledaný výraz do tohoto pole.
 • Tím se vrátí všechny soubory, které splňují kritéria vyhledávání, včetně filmů, epizod televizních programů a hudby. Poté můžete soubor přehrát kliknutím na kresbu.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Jak se na Kodi připojím online?

Ans. Online rozhraní Kodi se snadno používá. Pokud používáte rozhraní na stejném zařízení jako Kodi, jednoduše otevřete webový prohlížeč. Poté do adresního řádku zadejte localhost:8080. V důsledku toho se otevře webové rozhraní.

Q2. Musím své webové rozhraní Kodi chránit heslem?

Ans. Ano, své webové rozhraní Kodi musíte chránit heslem. Pokud nenastavíte heslo, vaše ovládací prvky Kodi budou veřejně dostupné na internetu pro přístup k vašemu Kodi všem.

Q3. Mohu použít jiná webová rozhraní pro Kodi místo Chrous2?

Ans. Ano, můžete použít další webová rozhraní, jako je Arch, Tex a chorus. Kterékoli z těchto webových rozhraní si můžete vybrat na stránce Služby při nastavování přístupu k webovému rozhraní.

***

Doufáme, že vám tyto informace byly užitečné a že jste mohli vzdáleně přistupovat ke Kodi pomocí webového rozhraní Kodi. Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky, použijte níže uvedený formulář. Dejte nám vědět, co se chcete naučit dál.

x