Jak povolit Enhance Mouse Ukazatel Precision ve Windows 10

GUI je to, co umožnilo běžnému člověku snadno používat počítače. Nabízí vizuální pohled na to, co se děje, a umožňuje uživatelům interagovat s virtuálními objekty namísto psaní a provádění příkazů pro všechno. V průběhu let se GUI vyvíjelo, ale stále používáme ukazovací zařízení, tj. myš nebo trackpad, abychom mohli komunikovat se vším na stolním operačním systému.

povolit přesnost ukazatele myši

Vylepšete přesnost ukazatele myši

Používání myši není těžké. Pokud používáte zcela nový systém nebo jste k systému připojili novou myš, možná budete muset upravit rychlost ukazatele nebo si na to budete muset zvyknout. Kromě toho zbývá udělat jen málo.

  (OPRAVENÉ) Affinity Designer nereaguje na Windows 10

Ukazatel myši vybere položku a chcete-li vybrat cokoli, musíte kliknout. Zde přichází na řadu přesnost ukazatele myši. Ukazatel nemusí kliknout přesně tam, kam chcete, nebo nemusíte mít dobrý odhad, na co klikáte.

Povolit Vylepšení přesnosti ukazatele myši

Pokud často klepete na nesprávnou ikonu nebo objekt na obrazovce, měli byste zvážit aktivaci možnosti „Vylepšit přesnost ukazatele myši“. Je to funkce, která „hádá“, na co se vlastně pokoušíte kliknout. Když na něco kliknete a vaše kliknutí je o pár pixelů pryč, opraví to.

Neuvidíte přeskakování ukazatele. Místo toho bude provedeno správné kliknutí. Ve Windows 10 i Windows 11 můžete povolit „Vylepšení přesnosti ukazatele myši“.

  Jak používat rodičovskou kontrolu ve Windows 10

Otevřete aplikaci Nastavení pomocí klávesové zkratky Win+I.
Přejděte na Zařízení > Myš.
Klikněte na Další možnosti myši.
V okně, které se otevře, přejděte na kartu Možnosti ukazatele.
Povolte možnost „Vylepšit přesnost ukazatele“ na liště Vyberte rychlost ukazatele.
Klepněte na tlačítko Použít.

Problémy se zvýšenou přesností ukazatele

Obecně řečeno, vylepšená přesnost ukazatele pomáhá přesněji klikat a vybírat položky, ale může způsobit problémy v následujících dvou případech.

Ve hře, zejména ve hrách FPS
Pokud jste nastavili velikost ukazatele myši na větší než normálně

V obou těchto případech může být lepší zakázat zvýšenou přesnost ukazatele myši. Pokud máte potíže s interakcí s položkami ve vašem systému bez něj, zkuste snížit rychlost ukazatele myši a kliknutí. Může vám pomoci přesněji klikat a vybírat položky.

  Jak nainstalovat PowerShell 7 na Windows 10

Závěr

Vylepšená přesnost ukazatele myši funguje dobře s myší i trackpadem. Ve většině případů nastavení zůstane zachováno, takže i když připojíte novou myš, bude stále platit nastavení myši pro předchozí hardware. To je ve většině případů, ale ne ve všech. Pokud jste připojili myš Microsoft nebo Logitech a ta si nainstaluje aplikaci pro správu myši, nastavení na úrovni operačního systému nemusí platit. Zkontrolujte nastavení aplikace a zjistěte, zda nemůžete povolit něco podobného.