Jak povolit mikrofon na Instagramu

Téměř všechny aplikace, které jste si stáhli do telefonu, potřebují určitá oprávnění, aby fungovaly tak, jak byly navrženy. Většina lidí o těchto oprávněních moc nepřemýšlí a má tendenci je na požádání povolit. Existují však i tací, kteří jsou trochu ostražití, pokud jde o poskytování přístupu aplikacím k věcem, jako je úložiště, fotoaparát a mikrofon.

Porota stále zjišťuje, zda existuje skutečný důvod k obavám. I když byste zjevně neměli dávat útržkovitým aplikacím třetích stran povolení ke všemu na vašem zařízení, lze s jistotou říci, že Instagram do této kategorie nespadá.

Podívejme se, jak dát Instagramu povolení používat váš mikrofon, a pak se ponoříme hluboko do toho, proč to musíte udělat.

Povolení přístupu k mikrofonu

Stejně jako všechna oprávnění jiných aplikací můžete mikrofon na Instagramu povolit z nabídky Nastavení vašeho zařízení. Pokud jste uživatelem systému Android, postupujte takto:

  Jak sledovat něčí IP (a polohu) pomocí odkazu
 • Přejděte do Nastavení > Aplikace.
 • Vyberte Instagram a poté přejděte na Oprávnění.
 • Zapněte přepínač vedle položky Mikrofon.
 • A pokud používáte iPhone, proveďte následující kroky:

 • Přejděte do Nastavení > Obecné a poté přejděte dolů na Soukromí.
 • Přejděte na Mikrofon a zapněte přepínač vedle Mikrofon.
 • A je to! Jakmile se vrátíte na Instagram, už by vás neměl žádat o přístup k mikrofonu. Budete moci používat všechny funkce Instagramu bez otravných vyskakovacích oken.

  K čemu Instagram používá váš mikrofon?

  Někteří uživatelé uvedli, že je aplikace požádala o přístup k mikrofonu, když se snažili pořídit fotografii. Řekli, že jim to nedovolí sdílet nic z jejich věcí, pokud nedají svolení.

  Jakkoli to na první pohled může znít bláznivě, ve skutečnosti to dává větší smysl, než si myslíte. Téměř všechny funkce Instagramu totiž vyžadují přístup k mikrofonu, takže bez něj by uživatelský zážitek nebyl úplný.

    Co je Učebna Google a kdo by ji měl používat?

  To však neznamená, že při zveřejňování videí musíte používat mikrofon. Zvuk můžete vypnout klepnutím na ikonu reproduktoru v horní části.

  To platí jak pro videa, tak pro příběhy. Bez ohledu na to, zda nahráváte nebo přímo nahráváte, můžete ztlumit zvuk a zveřejnit pouze video.

  Kromě toho je tu další funkce vyžadující přístup k mikrofonu, která si zaslouží zvláštní pozornost.

  Hlasové zprávy

  Nedávno se k trendu hlasových zpráv připojil Instagram a aktivoval funkci na své platformě. Nyní můžete nahrávat zprávy 60s a sdílet je ve svých DM.

  V textovém řádku najdete ikonu mikrofonu a vše, co musíte udělat, je podržet ji, dokud nenahrajete zprávu.

  Navíc můžete přejetím prstem nahoru nahrát zprávu, aniž byste museli po celou dobu držet tlačítko. Když to uděláte, měli byste vidět ikonu zámku označující, že se zpráva nahrává handsfree.

  Jakmile uvolníte tlačítko nebo vyprší 60s časovač, zpráva se automaticky odešle. Pokud zprávu odeslat nechcete, místo uvolnění tlačítka ji zrušte přejetím doleva.

    Vícevrstvé SSD: Co jsou SLC, MLC, TLC, QLC a PLC?

  A pokud zprávu omylem odešlete, můžete její odeslání zrušit stejným způsobem jako běžnou textovou zprávu. Stačí jej dlouze stisknout a klepnout na tlačítko Unsend.

  Spusťte nějaký hluk

  Jak již bylo zmíněno, mnoho funkcí Instagramu můžete používat bez povolení přístupu k mikrofonu. Nyní, když víte, jak na to, si můžete užívat vše, co Instagram nabízí.

  Nezapomeňte nedávat přístup k mikrofonu, kameře a zejména k úložišti aplikacím, které nepocházejí z oficiálních obchodů s aplikacemi (pokud nevíte lépe). Můžete se tak vystavit rizikům, jako je odcizení dat nebo napadení zařízení viry. Samozřejmě, pokud používáte oficiální aplikace, není důvod k obavám a v případě Instagramu můžete docela bezpečně povolit přístup k mikrofonu, nemyslíte?

  Máte další otázky ohledně Instagramu a některých jeho funkcí? Pokud ano, pokračujte a zeptejte se jich v komentářích níže.

  x