Jak povolit nebo zakázat vibrace klávesnice na iPhone

Kromě toho, že se může pochlubit několika novými funkcemi, včetně vylepšeného přizpůsobení zamykací obrazovky, přístupových klíčů a úprav zpráv, přináší iOS 16 také několik šikovných nových funkcí. Jednou ze skrytých funkcí v iOS 16 je možnost povolit haptiku pro klávesnici iPhone. Pro ty, kteří to nevědí, pokud tuto funkci povolíte, při psaní na klávesnici iPhonu ucítíte vibrace. Pokud tedy chcete zlepšit své psaní, doporučujeme vám postupovat podle tohoto průvodce a naučit se, jak povolit nebo zakázat haptiku klávesnice na iPhone v iOS 16!

Povolit vibrace klávesnice na iPhone v iOS 16 (2022)

Pokud jste to nevěděli, haptika klávesnice existuje již dlouho. Mnoho aplikací pro klávesnici pro iOS od třetích stran, jako je podpora Microsoft SwiftKey a Gboard, tato funkce ale chyběla ve výchozí klávesnici. Uživatelé iPhonů tuto drobnou funkci požadovali nejdéle a Apple konečně vyslyšel. Funkce haptiky klávesnice je podporována na všech modelech iPhone kompatibilních s iOS 16, což znamená, že při psaní na iPhonu 8 nebo novějším budete slyšet vibrace.

Zapněte hmatovou odezvu na klávesnici iPhone

1. Na iPhonu se systémem iOS 16 spusťte aplikaci Nastavení a vyberte „Zvuky a haptika“.

2. Nyní klepněte na „Zpětná vazba na klávesnici“.

  Jak zrušit předplatné eharmony

3. Nakonec zapněte „Haptic toggle“ a máte hotovo! Je důležité si uvědomit, že na této stránce můžete vypnout zvuk klávesnice, pokud jej nepotřebujete. Chcete-li to provést, vypněte přepínač „Zvuk“.

Nyní otevřete výchozí klávesnici na vašem iPhone, abyste cítili jemné vibrace, kdykoli stisknete klávesu na klávesnici.

Zakázat hmatovou zpětnou vazbu pro klávesnici iPhone

I když je haptická klávesnice docela úhledná a pomáhá zlepšit váš zážitek z psaní, ne každému se může hodit. Naštěstí vám Apple umožňuje jej snadno vypnout. Postupujte podle níže uvedených kroků:

1. Otevřete aplikaci Nastavení a přejděte na Zvuky a haptika -> Zpětná vazba klávesnice, jak je znázorněno v části výše.

  Dělá procházení webu anonymní režim soukromý nebo anonymní?

2. Nyní vypněte přepínač vedle „Haptic“ a je to. Při psaní na klávesnici iPhonu již nebudete cítit vibrace.

Povolte a používejte hmatovou klávesnici na svém iPhone

Tady máš! Nikdy není pozdě přinést užitečnou funkci, jako je haptika klávesnice, která uživatelům zlepší zážitek z psaní. Je tedy dobře, že Apple přinesl tuto dlouho požadovanou funkci do nativní klávesnice na iPhone v iOS 16. Kromě toho máte nyní možnost upravovat a zrušit odeslání iMessage a dělat si rychlé poznámky na iPhone. Nezapomeňte se tedy na tyto funkce podívat prostřednictvím odkazovaných článků. Také nám dejte vědět, zda zůstanete u klávesnice třetí strany nebo přejdete na nativní klávesnici s přidáním haptiky na vašem iPhone.

x