Jak povolit nebo zakázat zvýraznění vyhledávání v systému Windows 11

Společnost Microsoft nedávno představila novou funkci „zvýraznění vyhledávání“ ve Windows, která zobrazuje důležité události a trendy vyhledávání. I když je tato funkce užitečná pro připomenutí klíčových událostí, o které bychom potenciálně mohli přijít, někteří uživatelé se domnívají, že jde o zbytečný doplněk k již tak pomalému vyhledávání ve Windows. V tomto článku jsme vysvětlili, jak můžete povolit nebo zakázat zvýraznění vyhledávání v systému Windows 11.

Zakázat zvýraznění hledání v systému Windows 11 (2022)

Viditelnost zvýraznění hledání můžete ovládat pomocí aplikace Nastavení, Editoru registru a Editoru zásad skupiny. Zahrnuli jsme pokyny pro tyto tři metody, takže můžete použít níže uvedenou tabulku k navigaci k metodě, která vám vyhovuje.

Povolte nebo zakažte zvýraznění hledání v Nastavení systému Windows 11

1. Otevřete aplikaci Nastavení pomocí klávesové zkratky Windows 11 „Win+I“ a na levém postranním panelu se přepněte na kartu „Soukromí a zabezpečení“.

2. Přejděte dolů, dokud nenajdete „Oprávnění k vyhledávání“ a klikněte na ni.

3. Vypněte přepínač „Zobrazit zvýraznění vyhledávání“ a je to. Úspěšně jste zakázali zvýraznění vyhledávání ve vašem systému.

Zapněte nebo vypněte Hlavní položky hledání v Editoru registru

1. Vyhledejte ve vyhledávacím poli „Editor registru“ a vyberte „Spustit jako správce“, chcete-li Editor registru spustit jako správce.

  Jak vytvořit zástupce na ploše ve Windows 10

2. Přejděte na následující cestu a poklepejte na hodnotu dword „IsDynamicSearchBoxEnabled“.

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionSearchSettings

3. Změňte hodnotu pro „IsDynamicSearchBoxEnabled“ na 0 a kliknutím na „OK“ vypněte zvýraznění vyhledávání. Mezitím můžete použít hodnotu „1“ k opětovné aktivaci zvýraznění vyhledávání.

Použijte Editor zásad skupiny k povolení nebo zakázání zvýraznění hledání

1. Otevřete okno Spustit pomocí klávesové zkratky ‚Win+R‘ a zadejte „gpedit.msc“ pro otevření Editoru zásad skupiny. Pokud používáte Windows 11 Home, můžete přejít na naši propojenou příručku a povolit editor zásad skupiny ve Windows 10/11 Home.

2. Přejděte na následující cestu a dvakrát klikněte na „Povolit zvýraznění vyhledávání“.

 Computer Configuration/Administrative Templates/Windows Components/Search

3. Z vyskakovacího okna vyberte přepínač „Zakázáno“ a klikněte na „Použít“. Nyní jste zakázali zvýraznění vyhledávání na vašem PC.

  Jak opravit chybu 0x80240fff v aktualizaci Windows 10

Povolte nebo zakažte Windows 11 Search Highlights

To jsou tedy tři způsoby, jak se zbavit zvýraznění hledání ve Windows 11. Když už jste u toho, projděte si naši propojenou příručku a přizpůsobte si nabídku Start systému Windows 11, abyste si přizpůsobili prostředí nabídky Start. Navíc máme také průvodce podrobně popisující, jak si můžete přizpůsobit gesta touchpadu (pro rychlejší přístup k vyhledávání) a nejlepší nastavení Windows 11, která byste měli změnit.

x