Jak povolit nový spouštěč Chrome OS na vašem Chromebooku

V březnu 2022 Chrome OS dosáhl své 100. aktualizace a na oslavu této příležitosti představil Google do Chromebooků spoustu nových funkcí. Mezi nimi se nový spouštěč Chrome OS dostal do titulků díky svému čistšímu a rychlému uživatelskému rozhraní. Přesto mnoho uživatelů, kteří aktualizovali na Chrome OS 100 (nebo novější verze v květnu), nedostalo aktualizaci spouštěče Chrome OS ve výchozím nastavení. Zdá se, že Google stále testuje nový spouštěč produktivity zarovnaný doleva, takže je stále skrytý za příznakem Chrome. Pokud se tedy chcete dozvědět, jak povolit nový spouštěč Chrome OS na vašem Chromebooku, postupujte podle našeho jednoduchého průvodce níže.

Povolit nový spouštěč Chrome OS na Chromebooku (2022)

Než na Chromebooku povolíte nový spouštěč Chrome OS, aktualizujte na nejnovější verzi Chrome OS (aktualizace 101 vydaná 11. května). Chcete-li získat přístup k novému spouštěči produktivity, váš Chromebook by měl mít Chrome OS 100 nebo novější. Abyste získali spouštěč aplikací, nemusíte se přesouvat do kanálu Beta nebo Dev nebo v tomto případě do režimu pro vývojáře Chrome OS. Je k dispozici ve stabilním sestavení. Zde je návod, jak získat nový spouštěč Chrome OS právě teď:

  Jak převést soubor PDF do PowerPointu

1. Nejprve musíte přejít na stránku Chrome Flags, abyste povolili nový spouštěč Chrome OS. Otevřete Chrome, vložte níže uvedenou adresu do vyhledávacího pole a stiskněte Enter.

chrome://flags

2. Otevře se stránka Chrome Flags. Jakmile jste zde, vyhledejte „spouštěč“. Ve výsledcích vyhledávání najdete příznak „Experiment s produktivitou: Spouštěč aplikací“. Pokud máte potíže s nalezením příznaku, vložte níže uvedenou adresu do Chromu a přenese vás přímo na příznak spouštěče.

chrome://flags#productivity-launcher

3. Nyní klikněte na rozevírací nabídku vedle příznaku Spouštěče aplikací a vyberte „Povoleno“. Spolu s aplikacemi nový spouštěč Chrome OS zobrazí také vaše naposledy upravené dokumenty z Dokumentů Google, nedávno otevřené soubory na Disku Google a místní nedávné soubory. Pokud tato doporučení ve svém spouštěči nechcete, vyberte „Povoleno bez pokračování“.

4. Nakonec klikněte na „Restartovat“ v pravém dolním rohu. Chromebook se restartuje.

5. Po restartu bude na vašem Chromebooku spuštěn nový spouštěč Chrome OS! Nyní pokračujte a užijte si nový spouštěč produktivity.

Na rozdíl od roztaženého středového spouštěče, který pokrýval celou obrazovku, je nový spouštěč ve výchozím nastavení zarovnán doleva. Zahrnuje vyhledávání Google a asistenta nahoře, jako obvykle, a nyní pod nimi zobrazuje vaše poslední soubory a ikony aplikací. V tomto sestavení můžete řadit aplikace podle názvu a barvy ikony (nepředvídatelné, ale ano).

  Jak zakořenit mezinárodní Samsung Galaxy S5 (SM-G900F)

6. Kromě povolení nového spouštěče Chromebooku také doporučuji aktivovat několik dalších příznaků OS Chrome, aby se zlepšilo používání nového spouštěče. Například po aktivaci níže uvedeného příznaku hledání hry začne nový spouštěč také navrhovat výsledky vyhledávání cloudových her.

chrome://flags/#launcher-game-search

7. V Chrome OS také povolte příznak Změna pořadí aplikací. To vám umožní přetáhnout aplikace a změnit jejich pořadí podle vašich preferencí v novém spouštěči. To byl jeden z hlavních bolestivých bodů předchozího rozšířeného spouštěče a naštěstí Google konečně nabízí možnost změnit pořadí aplikací pomocí příznaku Chrome.

chrome://flags/#productivity-reorder-apps

8. Nakonec povolte příznak „Vyhledávání v Obchodě Play“. Když ve spouštěči hledáte aplikaci a není-li ve vašem zařízení nainstalována, nový spouštěč stáhne výsledky z Obchodu Play. Poté můžete aplikaci rychle nainstalovat. Docela pěkné, že?

chrome://flags/#launcher-play-store-search

Chrome OS Launcher: Často kladené otázky (FAQ)

Co je nový spouštěč Chrome OS?

Na základě vydání 100. aktualizace systému Chrome OS vydala společnost Google nový launcher pro Chromebooky, který je zarovnán doleva (dříve byl vycentrován a roztažen). Vypadá podobně jako nabídka Start ve Windows 10 a nabízí uživatelům Chrome OS mnohem rychlejší výkon a lepší možnosti přizpůsobení. Spouštěč produktivity také podporuje cloudové vyhledávání her a aplikací.

  Vysvětlení základních desek: Co jsou ATX, MicroATX a Mini-ITX?

Jak získat nový spouštěč Chrome OS?

Musíte mít Chrome OS 100 (nebo vyšší) a musíte povolit příznak chrome://flags#productivity-launcher.

Jak odebrat sekci Pokračovat ze spouštěče Chrome OS?

Otevřete chrome://flags#productivity-launcher a vyberte „Povoleno bez pokračování“. Nyní restartujte Chromebook a v novém spouštěči Chrome OS neuvidíte sekci Pokračovat.

Zapněte na svém Chromebooku Spouštěč produktivity

Takto můžete na svém Chromebooku povolit nový spouštěč Chrome OS zarovnaný doleva prostřednictvím příznaků Chrome. Zmínil jsem také některé zásadní příznaky, které vám mohou umožnit vylepšit váš spouštěč v systému Chrome OS. To je každopádně pro tento návod skoro vše. Pokud se chcete dozvědět více tipů a triků pro Chrome OS, postupujte podle našeho odkazovaného průvodce. A pokud si chcete nainstalovat Chrome OS Flex na svůj starý počítač se systémem Windows, máme k tomu také praktického průvodce. Nakonec, pokud máte nějaké dotazy, dejte nám vědět v sekci komentářů níže.

x