Jak povolit tlačítko Přehrát/Pozastavit na liště Chrome

Která karta přehrává zvuk? Díky novému tlačítku Přehrát/Pozastavit v Chromu ho nemusíte lovit. Přehrávání můžete ovládat z libovolné karty prohlížeče pomocí pohodlného tlačítka na panelu nástrojů Chrome.

Nové ovládací prvky přehrávání médií v prohlížeči Google Chrome jsou součástí stabilní verze prohlížeče Chrome 77, ale ve výchozím nastavení jsou zakázány. Tlačítko můžete povolit se skrytým příznakem a používat ho ještě dnes, stejně jako novou nabídku Rozšíření Chrome, skrytý režim čtečky a funkci „Odeslat kartu sobě“.

Aktualizace: Od 16. ledna 2020 jsou nyní globální ovládací prvky médií Chrome ve výchozím nastavení povoleno.

Stejně jako ostatní možnosti je tato funkce skryta za experimentálním příznakem. Google může v budoucnu změnit způsob jeho fungování nebo jej odstranit. Očekáváme však, že Google v budoucí verzi Chromu povolí tlačítko Přehrát/Pozastavit pro každého.

Chcete-li najít tuto možnost, zadejte chrome://flags/ do omniboxu (adresního řádku) prohlížeče Chrome a stiskněte Enter. Zde vyhledejte „Global Media“. Můžete také zkopírovat a vložit následující řádek do omniboxu Chrome a přejít přímo k této možnosti:

chrome://flags/#global-media-controls

Klikněte na pole napravo od Global Media Controls a vyberte „Enabled“.

Chrome vás vyzve k restartování prohlížeče. Až budete připraveni, klikněte na „Znovu spustit“, ale nezapomeňte nejprve uložit svou práci na všech otevřených kartách. Chrome po restartu znovu otevře všechny karty, které jste měli otevřené, ale aktuální stav karet – například data, která jste zadali do textových polí – bude ztracen.

Nová ikona Přehrát/Pozastavit se v prohlížeči Chrome zobrazí, jakmile se na kartě spustí přehrávání videa nebo zvuku v prohlížeči. Uvidíte to například, když začnete sledovat video na YouTube nebo přehrávat hudbu na webu Spotify.

Chcete-li použít ovládací prvky přehrávání, stačí kliknout na tlačítko. Uvidíte název přehrávaného obsahu spolu s tlačítkem Přehrát/Pozastavit a také s tlačítky Předchozí a Vpřed. Pokud více karet přehrává různé věci, uvidíte zde ovládací prvky pro každou kartu, která aktivně přehrává média.

Tlačítko Přehrát/Pozastavit funguje, i když se médium přehrává v jiném okně prohlížeče Chrome ve vašem systému. I když máte změť karet a otevřených oken prohlížeče, je nyní snadné ovládat přehrávání médií.