Jak povolit tmavý režim ve Snapchatu

Je běžné, že lidé při používání telefonu v noci pociťují únavu očí. Nejen to, drsné modré světlo z obrazovek může znesnadnit spánek, způsobit bolesti hlavy a další. Mnoho aplikací, webů a chytrých zařízení nabízí tmavý režim jako alternativu, jak to obejít.

Co je tmavý režim?

Tmavý režim (někdy nazývaný noční režim) je nastavení, kdy se barevné schéma aplikace změní na tmavší krajinu. Dalším termínem pro tmavý režim může být režim večerky – jedná se o nastavení displeje, pokud plánujete zůstat chvíli vzhůru se zhasnutými světly. Tmavý režim můžete zapnout na Facebooku spolu s mnoha dalšími aplikacemi, včetně Snapchatu.

Tmavý režim umožňuje používat telefon nebo jiné chytré zařízení v noci, aniž byste namáhali oči nebo ztěžovali spánek. Bohužel ne všechny aplikace nabízejí noční režim – dokonce i některé z nejpopulárnějších aplikací tuto užitečnou funkci ještě nepřidaly.

  Správa výchozí IP adresy a hesel routeru

Bez ohledu na možnosti jiných aplikací, zde je návod, jak povolit tmavý režim na Snapchatu.

Jak povolit tmavý režim ve Snapchatu na iOS

Snapchat, vlivná aplikace pro zasílání obrázkových zpráv a chatování, je dobře známá pro časté zavádění nových funkcí. Uživatelé se neustále baví a baví přidáním těchto nových funkcí. Naštěstí byl Dark Mode pro Snapchat iOS vydán v květnu 2021. Zde je návod, jak jej používat.

 • Přejděte na svůj profil na Snapchatu kliknutím na „Bitmoji“ v levém horním rohu.

 • Vyberte ikonu ozubeného kola (Nastavení) vpravo nahoře.

 • Přejděte dolů a vyberte „Vzhled aplikace“.

 • Vyberte „Vždy tmavé“.

 • Jak používat tmavý režim ve Snapchatu na Androidu

  Bohužel Snapchat stále slibuje tmavý režim pro Android, ale zdá se, že vše ostatní (od února 2022) důsledně aktualizuje. Možná objevili problém, který zřejmě nedokážou vyřešit. To se nikdy nedozvíme. Každopádně nezoufejte.

  Android Snapchat nemusí nativně podporovat tmavý režim, ale můžete zkusit alternativní řešení.

  Proces zahrnuje zapnutí režimu vývojáře a použití nastavení k „vynucení“ tmavého režimu na Snapchatu. Zde je návod, jak na to.

    Jak automaticky nastavit velikost obrázků v PowerPointu
 • Přejeďte prstem dolů a vpravo nahoře vyberte ikonu „Gear“ (Nastavení).

 • Vyberte „Zobrazit“.

 • Povolte „Tmavý režim“.

 • Vraťte se do „Nastavení“ a přejděte úplně dolů a vyberte „O telefonu“.

 • Vyberte „Informace o softwaru“.

 • Najděte „Číslo sestavení“ a opakovaně na něj šestkrát klepněte. Po 3 kliknutích obdržíte oznámení „téměř tam“ o režimu vývojáře. Po dokončení budete muset zadat své heslo/kód, abyste aktivovali režim vývojáře.

 • Vraťte se do „Nastavení“ a vyberte „Možnosti vývojáře“, které byly právě povoleny.

 • Přejděte dolů a vyberte „Vynutit tmavý režim“.

 • Existuje několik alternativních metod pro Android, které jsou nyní trochu zastaralé a které vynucují tmavý režim na Snapchatu. Jednou z nich je aplikace Substratum a její instalace a používání je docela snadné. Aby však aplikace fungovala, musí být vaše zařízení Android zakořeněné.

  V Obchodě Play je k dispozici další aplikace nazvaná Filtr modrého světla, která sice do Snapchatu nepřidává tmavý režim, ale umožňuje změnit ostrá světla vyzařovaná z obrazovky vašeho telefonu. Aplikace Filtr modrého světla nevyžaduje rootování vašeho telefonu Android, ale místo toho funguje jako film přes displej. Pokud chcete snížit ostrá světla Snapchatu, je to neinvazivní možnost.

    12 nejlepších obojků pro sledování mazlíčků, které udrží vašeho chlupatého přítele v bezpečí

  Často kladené otázky

  Zde je několik dalších odpovědí na vaše otázky týkající se Snapchatu a tmavého režimu.

  Prodlužuje tmavý režim výdrž baterie?

  Většina uživatelů, kteří si aktivují tmavší motiv, zjistí, že baterie jejich zařízení po přechodu vydrží o něco déle. Použití světlejšího motivu vyžaduje více baterie než tmavšího, a proto je to jeden ze způsobů, jak prodloužit životnost baterie.

  Dostanou uživatelé Androidu někdy tmavý režim pro Snapchat?

  V tuto chvíli je odpověď na tuto otázku pouze taková, že v to doufáme. Bohužel ani na začátku roku 2022 nevydal Snapchat žádné oficiální potvrzení temnějšího tématu pro uživatele Androidu.

  Samozřejmě, pokud jste uživatelem Androidu, můžete odeslat zpětnou vazbu vývojářům, kteří požadují tmavý režim. Vše, co musíte udělat, je otevřít Nastavení a klepnout na „Mám návrh“. Vyplňte formulář a klepněte na „Odeslat“. Čím více uživatelů tuto funkci požaduje, tím je pravděpodobnější, že ji Snapchat upřednostní.

  x