Jak pozastavit stahování aktualizací systému na Androidu

Aktualizace OTA představují pohodlný způsob aktualizace firmwaru v telefonu. Pokud byste museli připojit telefon k počítači, abyste nainstalovali aktualizaci, a během toho proskakovali několik obručí, bylo by to přinejmenším nepříjemné. Pro méně technicky zdatné uživatele se to může změnit v jednu z těch jednodušších věcí, kvůli kterým jdete k profesionálovi. Nejde jen o to, že aktualizace OTA se snadno instalují, ale také je méně pravděpodobné, že povedou ke ztrátě dat. Představte si svět, kde musíte ručně zálohovat vše v telefonu, než jej budete moci aktualizovat. Android i iOS poskytují spolehlivé aktualizace OTA. V Androidu O můžete konečně pozastavit stahování aktualizací systému.

OTA aktualizace na Androidu jsou spolehlivé. Když je pro vaše zařízení k dispozici aktualizace, nebudete mít s jejím stažením příliš velké problémy. Jediné, co může stahování přerušit, je vlastní připojení k internetu. Servery, které aktualizaci distribuují, obvykle nejsou nikdy zahlceny, protože aktualizace Androidu se nezavádějí hromadně do všech zařízení. V minulosti, pokud bylo vaše připojení k internetu přerušeno nebo jste museli jít ven, museli jste přerušit stahovanou aktualizaci systému. Když jste se příště připojili k síti Wi-Fi, stahování aktualizace nepokračovalo. Místo toho to začalo znovu. To se mění v systému Android O.

  Jak používat Google Assistant k uzamčení telefonu [No Root]

V Androidu O můžete pozastavit stahování aktualizací systému. Chcete-li zkontrolovat dostupnost aktualizace, otevřete aplikaci Nastavení. Přejděte na Systém>Aktualizace systému. Pokud máte k dispozici novou aktualizaci, klepněte na tlačítko ‚Stáhnout‘.

Kdykoli budete potřebovat pozastavit stahování této aktualizace, vraťte se na stejnou obrazovku a klepněte na tlačítko „Pozastavit stahování“. Až budete připraveni znovu začít stahovat aktualizaci, klepněte na tlačítko ‚Pokračovat‘.

Možnost pozastavit a obnovit stahování aktualizací systému není jen o slabém připojení k internetu. Aktualizace systému často zpomalí vaše připojení k internetu. Pokud jste spustili aktualizaci a je v polovině, její zrušení nebude snadné.

Aktualizace systému, ve skutečnosti jakékoli stahování, které je podstatně velké, by mělo mít možnost obnovení. Ne každý má rychlé připojení k internetu a Murphyho zákon vám řekne, že dokonale dobré připojení k internetu na vás umře, když ho budete nejvíce potřebovat.

  Jak získat oznámení pouze pro e-maily, které vás zajímají, v aplikaci Microsoft Outlook

Více operačních systémů potřebuje funkci jako je tato jak pro OTA, tak pro přímé stahování. iOS rozhodně není výjimkou. Aktualizace společnosti Apple se bez rozdílu rozšiřují po celém světě a její servery jsou skutečně zahlceny. Většina uživatelů se rozhodne pro aktualizaci OTA, protože pokud si stáhnete iOS přes iTunes, je to snadno 3-4GB soubor. Totéž platí pro aktualizace systému Windows 10, schopnost obnovit stahování je nejmenší z jeho problémů. Aktualizace systému Windows zatím musí přestat věci rozbíjet. S aktualizací Fall Creators Update budete moci omezit šířku pásma pro aktualizace Windows, takže to je začátek.

x