Jak přejít ze SmartThings Classic na novou aplikaci SmartThings

Samsung ukončuje Aplikace SmartThings Classic dne 14. října 2020. Pokud tuto aplikaci používáte pro svou chytrou domácnost, je čas přejít na novou aplikace SmartThings. Ukážeme vám, jak migrovat vaše data.

Proč bych měl přejít?

SmartThings Classic (vlevo), nové SmartThings (vpravo)

Od 14. října 2020 již není možné používat aplikaci SmartThings Classic pro vytváření a správu rutin, Správce zamykacích kódů ani Smart Home Monitor. Bude fungovat pouze jako barebones UI pro ovládání zařízení.

Pokud aplikaci nepoužíváte jako nic jiného než oslavovaný vypínač, budete chtít přejít na novou aplikaci SmartThings. Zde budete mít přístup ke všem svým rutinám a chytrým aplikacím a k některým novým funkcím, jako jsou automatizace a skupiny osvětlení.

  Jak vytvořit DVD slideshow na Linuxu s Imagination

Nová aplikace SmartThings má jiné uživatelské rozhraní, na které bude chvíli trvat, než si zvyknete, ale má stejné funkce jako klasická aplikace.

Jak migrovat vaše data SmartThings

Než začnete s novou aplikací SmartThings, chceme migrovat vaše stávající rutiny, Smart Home Monitor a Smart Locks. Vaše ostatní nastavení se automaticky přenesou, když se přihlásíte do nové aplikace.

Otevřete na svém zařízení aplikaci SmartThings Classic iPhone, iPadnebo Android přístroj. V horní části obrazovky klepněte na banner „Migrovat toto místo nyní“.

Dále aplikace vysvětlí proces migrace prostřednictvím několika snímků. Přejetím prstem zprava si přečtěte snímky a po dokončení klepněte na „Migrovat nyní“.

  Jak znovu otevřít zavřenou kartu v prohlížeči Google Chrome

Po dokončení se vrátíte zpět na domovskou obrazovku SmartThings Classic. Na banneru bude nyní uvedeno „Toto umístění migrovalo do nových SmartThings“. Pokračujte klepnutím na „Získejte nový zážitek ze SmartThings nyní“.

Poznámka: Tento proces je nutné provést pro každé místo ve vašem účtu SmartThings.

Dále vám aplikace poskytne odkaz ke stažení nové aplikace SmartThings. Klepnutím na tlačítko přejděte na Apple App Store nebo Google Play obchod a nainstalujte novou aplikaci. Pokud již máte aplikaci nainstalovanou, klepněte na „Rozumím“ v dolní části obrazovky.

Po instalaci otevřete na svém zařízení novou aplikaci SmartThings iPhone, iPadnebo Android přístroj. Budete požádáni, abyste aplikaci udělili některá oprávnění. Odtud klepněte na „Začít“. Přihlaste se pomocí stejného účtu, který jste používali v klasické aplikaci.

  3 důvody, proč používat aplikaci Periscope pro živé vysílání videa

A je to! Zde je několik rychlých tipů, které vám pomohou zorientovat se v nové aplikaci:

„Rutiny“ se nyní nazývají „Scény“.
Automatizace jsou konfigurovatelné rutiny „Pokud se to stane, udělejte tamto“.
„Smart Home Monitor“ se nyní nazývá „SmartThings Home Monitor“.
„Smart Locks“ se nyní nazývá „Smart Lock Guest Access“.
K SmartApps lze přistupovat z boční nabídky.
Skupiny osvětlení vám umožňují kombinovat světla, která se mají zapínat a vypínat společně.

Nyní byste měli být připraveni jít. V případě, že se něco odpojí, zde je návod, jak znovu připojit SmartThings k Asistentovi Google.

x