etechblog

Jak přenést data z Androidu do iPhone [+ 3 Apps]

Aplikace pro přenos dat proces přechodu na nový operační systém ještě více usnadnily. Protože toto čtete a chcete vědět, jak přenést data z Androidu do iPhone, počítám, že jste se již rozhodli změnit svůj operační systém. Dobré pro tebe!

V závislosti na vašem použití může být přechod z Androidu na iPhone skvělou volbou. Apple má vše od elegantního rozhraní po rychlý procesor a prvotřídní zásady ochrany osobních údajů. Přepínání operačních systémů však také přináší bolesti hlavy spojené s přenosem všech dat.

Zatímco iOS má inteligentní funkci, která během nastavení rychle přenese všechna data ze starého iPhone do nového, přenos dat z Androidu do iPhone je úplně jiná výzva. Apple je ale napřed před všemi možnými výzvami, kterým mohou uživatelé čelit.

Představili svou vlastní oficiální aplikaci „Přesunout na iOS“🥳, se kterou je přenos dat mezi Androidem a iPhone hračkou🍰. V tomto příspěvku přezkoumám tuto aplikaci a zároveň odhaluji další aplikace třetích stran, které vám umožňují přenášet data z Androidu do iPhone. Zde je stručný náhled na tyto další aplikace v tabulce níže:

Titul

Popis

Prozkoumat

Tenorshare iCareFone iTransGo

Snadný přenos dat mezi iPhonem a Androidem.

MobileTrans

Přenos dat bez obnovení továrního nastavení nebo internetu.

iMobie AnyTrans

Rychlý přenos, včetně protokolů hovorů a souborů.

Proč přejít z Androidu na iOS

Apple je známý svými luxusními produkty, známkou bohatství. Existuje však důvod, proč mají iPhony tak vysoké cenovky a proč jsme stále ochotni vydělat 1000 za každé uvedení.

Jsou docela technologicky vyspělé, s úžasnými rozhraními, výkonnými integračními schopnostmi a inovativními funkcemi. Pokud vám nejde o přizpůsobení zařízení do základu a přejdete na iPhone, budete vědět, jak úžasné to je. Toto pochází od bývalého zastánce telefonů Android, ale nyní oddaný uživatel iOS.

Mnoho uživatelů Androidu přechází na iPhony alarmujícím tempem a ze všech správných důvodů. Zde je několik důvodů, proč lidé dávají přednost iPhonu před jakýmkoli jiným zařízením na trhu.

#1. Uživatelsky přívětivé rozhraní ☝🏻

Není pochyb o tom, že Android má některé výkonné možnosti přizpůsobení. Díky rozsáhlému katalogu aplikací v Obchodě Play si můžete svůj telefon přizpůsobit mnoha způsoby. Přizpůsobení telefonu Android však vyžaduje určitou míru znalostí a dovedností.

Pokud se v technických detailech telefonu dobře neorientujete, nebudete moci plně využít jeho potenciál. Na druhou stranu má iPhone jednoduché a uživatelsky přívětivé rozhraní.

  Klávesové zkratky pro Kalendář Google: Cheat Sheet

Většina základních funkcí na iPhonech je v telefonu předinstalovaná, takže nemusíte trávit hodiny učením se rozhraní iOS. Lidé s méně než zlomkem technických znalostí mohou také používat iPhone jako profesionál.

#2. Integrovaný ekosystém Apple 📱

Google se ze všech sil snažil vytvořit propojený ekosystém na telefonech Android, ale stále musíte nainstalovat všechny aplikace třetích stran od Googlu, abyste integraci maximálně využili.

V telefonech iPhone však nativní integrace vytváří výkonný ekosystém, kde je vše propojeno a propojeno. Od iMessage přes Fotky a Apple Pay až po iCloud, bezproblémová integrace všech nativních aplikací v iOS z něj dělá výkonné zařízení.

Kromě toho, pokud máte další zařízení Apple, jako je MacBook, iMac nebo iPad, můžete si užít integraci mezi zařízeními, jako je přenos fotografií přes AirDrop, jediným kliknutím. Takhle je to bezproblémové.

Čtěte také: Jak se levně dostat do ekosystému Apple

#3. Soukromí 🔒

Jedna věc, kterou jsou produkty Apple známé a rychle se prodávají, jsou jejich zásady ochrany osobních údajů. Mnoho společností zabývajících se bezpečností informací se jednomyslně shodlo, že iPhony jsou mnohem bezpečnější a bezpečnější než telefony Android.

Není divu 97 % malwarových útoků na chytré telefony se děje na telefonech Android, jak vyplývá ze zprávy Forbesu. Kromě toho musí aplikace třetích stran požádat uživatele o výslovné povolení před použitím jejich dat. Díky tomu je iOS na vrcholu hry, pokud jde o soukromí a zabezpečení. Z těchto dvou důvodů je Apple jasným vítězem.

Pokud jste se rozhodli přejít na iPhone z Androidu, vítejte v klubu skvělých lidí. Než však svůj iPhone zprovozníte, musíte přenést všechna data ze starého zařízení. Tady se věci stávají obtěžujícími. Ani jedno ze zařízení neobsahuje žádnou nativní funkci, která by umožňovala bezproblémový přenos dat.

Apple však představil svou oficiální aplikaci, která usnadňuje přenos, „Přesunout na iOS“. Dokonce i Apple ví, kolik uživatelů Androidu přechází, takže jsou napřed.

„Dostaňte se ke svému zákazníkovi blíže než kdy jindy. Ve skutečnosti tak blízko, že jim řeknete, co potřebují, dříve, než si to sami uvědomí.“

– Steve Jobs

Přenos dat pomocí „Přesunout do iOS“

Apple ví, že v určitém okamžiku většina uživatelů Androidu zváží změnu. Byl jsem tam, udělal jsem to. Jedinou výzvou, které čelíte při směně, je přenos dat.

Budete chtít přenést všechna data z vašeho Androidu do vašeho iPhone, včetně vašich kontaktů, souborů, fotek, videí, poznámek, kalendářů, historie zpráv, webových záložek a dalších.

Zde je návod, jak můžete přenést data ze starého zařízení Android do nového a lesklého iPhonu pomocí aplikace „Přesunout do iOS“. Než začnete, níže je několik věcí, které byste měli udělat:

  • Ujistěte se, že jsou obě zařízení připojena ke zdrojům napájení a mají povolenou WiFi, nejlépe ve stejné síti. Tím zabráníte tomu, aby přenos přerušila nízká výdrž baterie nebo žádné internetové připojení.
  • Ujistěte se, že vaše nové zařízení se systémem iOS má úložný prostor pro přenos dat, včetně dat na kartě Micro SD.
  • Chcete-li přenášet záložky Chrome, musíte mít v telefonu Android nejnovější aktualizaci Chrome.
  Opravit Chyba vstupu fotoaparátu není k dispozici

Vše připraveno? Zde je návod, jak nyní přenést data.

Krok 1: Nainstalujte Přejít na iOS aplikace v telefonu Android.

Krok 2: Otevřete aplikaci na zařízení Android a klepnutím na Pokračovat přijměte T&C. Na další obrazovce si můžete vybrat, zda přijmete nebo odmítnete povolení ke shromažďování údajů o používání.

Krok 3: Po zobrazení výzvy povolte v aplikaci údaje o poloze. Poté na další obrazovce přejděte na položku Najít kód.

Krok 4: Ujistěte se, že je váš nový iPhone ve stavu resetování. Jakmile jej zapnete, dokončete pokyny na obrazovce výběrem předvoleb, jako je jazyk, země atd. Když se dostanete na obrazovku Aplikace a data, klepněte na Přesunout data z Androidu z daných možností.

Krok 5: Klepněte na Pokračovat. To vyzve váš iPhone k vytvoření 6 nebo 10místného kódu spolu s dočasnou sítí.

Krok 6: Zadejte kód, který vidíte na svém iPhone, do telefonu Android v aplikaci Přesunout do iOS.

Krok 7: Připojte telefon Android k dočasné síti WiFi, kterou váš iPhone vytvořil, klepnutím na Připojit.

Krok 8: Vyberte obsah, který chcete přenést.

Můžete si vybrat z: fotografií, videí, kontaktů, kalendářů, souborů, poštovních účtů, složek, historie zpráv, záložek, fotoalb, zpráv a médií Whatsapp, Nastavení usnadnění a Nastavení zobrazení.

Knihy, hudbu a soubory PDF by bylo nutné přesouvat ručně.

Krok 9: Po výběru pokračujte k přenosu. Lišta načítání zobrazuje průběh přenosu. Počkejte, až to skončí. V závislosti na objemu dat, která přenášíte, může proces chvíli trvat, takže můžete oba telefony nechat na pokoji a možná si mezitím dát šálek kávy☕.

Krok 10: Po dokončení přenosu klepněte na svém zařízení Android na Hotovo a na iPhonu Pokračovat. Postupujte podle pokynů a dokončete nastavení na vašem iPhone.

Nakonec zkontrolujte, zda byla všechna data úspěšně přenesena.

Alternativy k „Přesunout na iOS“

I když je Move to iOS nativním řešením Apple pro přenos dat, existuje k němu několik alternativ. Některé z těchto aplikací třetích stran mají více funkcí a rychlejší přenosové možnosti. Zde je několik skvělých možností, které můžete zvážit:

  Jak získat přístup k historii Google a smazat veškerou aktivitu

#1. Tenorshare iCareFone iTransGo

Tenorshare iCareFone iTransGo je snadno použitelná aplikace pro přenos dat, která vám umožňuje přenášet obsah z iPhone do iPhone, Android do Androidu a dokonce Android do iPhone.

Jednoduché rozhraní aplikace vám umožňuje vybrat kategorii dat, kterou chcete přenést, a zároveň zajistit, že žádná data nebudou přepsána, ale sloučena s cílovým zařízením. Je kompatibilní s iPhony, Macy, zařízeními Android a PC.

Můžete snadno přenášet všechny formy dat z fotografií, kontaktů, zpráv, videí, kalendářů a dokonce i hudby (něco, co Move to iOS neumožňuje.)

Přenos dat je také jednoduchý. Stačí připojit zařízení, spustit program, vybrat data, která chcete přenést, a počkat na dokončení procesu. Je to nejlepší možnost přejít na iOS.

Přečtěte si celou recenzi Tenorshare iCareFone iTransGo

#2. MobileTrans

MobileTrans umožňuje přenášet různé typy dat bez obnovení továrního nastavení. Díky tomu je přesun dat z jednoho zařízení do druhého extrémně snadný. Také nepotřebujete přístup k internetu, na rozdíl od jiných aplikací pro sdílení dat, které vyžadují buď mobilní síť, nebo WiFi.

Pomocí tohoto nástroje můžete snadno sdílet zprávy Whatsapp, fotografie, videa, dokumenty, kontakty, aplikace, zprávy, kalendáře, protokoly hovorů a hudbu s blízkým zařízením nebo na dálku.

Některé schopnosti MobileTrans jsou bezkonkurenční. Pokud tedy chcete na dálku přenášet data bez internetu, našli jste ten pravý.

#3. iMobie AnyTrans

Když už mluvíme o nejlepších aplikacích pro sdílení dat, bylo by trestné se nezmiňovat iMobie AnyTrans. Toto řešení funguje lépe než Move to iOS v několika ohledech. Jednak může přesouvat protokoly hovorů do nového zařízení za méně než sekundu, zatímco Move to iOS takovou možnost nemá.

Dokáže také přenášet hudbu, importovaná videa, vyzváněcí tóny, knihy a soubory PDF a soubory, včetně komprimovaných a dokumentů. Přenáší samozřejmě i ty základní, jako jsou zprávy, fotografie a videa, kontakty, kalendáře a další.

Neuvěřitelná je také rychlost přenosu. Pokud chcete přesunout více kategorií dat ze svého zařízení Android na iOS, důrazně doporučuji iMobie AnyTrans.

Závěrečné myšlenky

Přenos dat z telefonu Android do iPhone může být nepříjemný úkol. Pokud jste se však rozhodli pro změnu, musíte tuto výzvu zvládnout. Naštěstí máte na výběr z mnoha metod a možností.

Kromě používání oficiální aplikace Apple – Move to iOS se můžete podívat na zmíněné možnosti třetích stran. Zatímco všechny tyto aplikace plní základní úkol přenosu dat docela dobře, mají určité nuance. Před výběrem nejlepší aplikace pro sdílení dat pro vaše potřeby je důležité provést průzkum. Hodně štěstí s tím!

Chcete místo toho přenést data do svého Macu? Podívejte se na nejlepší nástroje pro přenos souborů z Androidu do Macu.

x