Jak přesměrovat WordPress URL s pluginem a bez něj?

Pokud si nejste jisti, jak přesměrovat vaše WordPress URL, pak tento článek vyčistí mrak pochybností nad vaší hlavou.

Přesměrování URL, známé také jako „přesměrování URL“, je technika používaná k doslovnému přesměrování uživatelů vašeho webu z jedné domény nebo stránky na jinou. Je možné si vybrat libovolnou webovou stránku na internetu, na kterou přesměrujete své návštěvníky, ale obvykle se používá k přesměrování v rámci stejné webové stránky.

Může nastat několik případů, kdy budete chtít přesměrovat určité adresy URL svého blogu WordPress. Může to být proto, že chcete smazat příspěvek na blogu, ale místo toho, abyste jej odstranili, můžete jej přesměrovat, abyste mohli využít šťávu vyhledávače, kterou aktuálně získává.

Také vás to ušetří před ukazováním obrovské chyby 404 nenalezeno vašim návštěvníkům pocházejícím ze sdílených příspěvků na sociálních sítích, které nelze smazat přes noc.

Dalším příkladem může být změna struktury URL nebo dokonce migrace obsahu z jedné domény do druhé. Může to znít jako přímočarý proces, ale je to jedna z nejsložitějších věcí, kterou musí podstoupit někdo, kdo nikdy nic podobného nedělal.

Nemusíte se však znepokojovat, protože existuje několik způsobů, jak na to jít, a to je to, co vám dnes ukážu.

Bez dalších řečí se vrhněme na metody.

Zapojit

Začněme tím snadným.

Přesměrování je nejoblíbenější volbou a dokáže spravovat přesměrování 301, chyby 404 a další slabé stránky vašeho webu.

K vytváření a správě přesměrování s tímto pluginem nebudete potřebovat žádné znalosti Apache nebo Nginx. Stačí nainstalovat a můžete začít okamžitě v několika jednoduchých krocích. Po instalaci a aktivaci pluginu se zobrazí obrazovka podobná této.

  Fotoaparát Google se dostal na Google Play a může se pochlubit novým režimem rozostření objektivu

Stačí zadat zdrojovou adresu URL a cílovou adresu URL, aby se přesměrování zpracovalo. To je vše, aby to fungovalo.

Přes cPanel

Pokud si nepřejete používat plugin k přesměrování URL a používat cPanel hosting, bude tato možnost vhodná.

Proces je super snadný a jednoduchý.

Krok 1: Přejděte na cPanel vašeho hostingu a v části „Domény“ klikněte na „Přesměrování“. Měli byste vidět podobnou obrazovku jako je tato s několika možnostmi na výběr.

Krok 2: V rozevíracím poli „Typ“ musíte vybrat druh přesměrování, který chcete provést, ať už je to trvalé (301) nebo dočasné (302). V závislosti na odkazu, na který chcete přesměrovat, by mělo být snadné vybrat si mezi dvěma možnostmi.

Krok 3: Ve druhé rozbalovací nabídce musíte vybrat svou doménu + adresu aktuální stránky.

Krok 4: Jakmile to uděláte, musíte do posledního pole zadat adresu webové stránky, která by měla nahradit vaši aktuální adresu stránky.

Klikněte na „Přidat“ a máte hotovo.

Pomocí .htaccess

Většina sdílených hostingových platforem tuto funkci nabízí.

Toto je další metoda, která funguje z backendu vašeho webu. Změna vašeho souboru .htaccess se může zdát jako citlivá záležitost a skutečně tomu tak je, ale správnými kroky to snadno úspěšně zvládnete.

Než budete pokračovat s touto metodou, pro jistotu doporučuji provést zálohu. Jakmile to uděláte, postupujte podle následujících kroků:

Krok 1: Přejděte na cPanel vašeho hostitele a přejděte dolů, dokud neuvidíte sekci „Soubory“. Pod ním klikněte na „Správce souborů“.

Krok 2: V novém vyskakovacím okně vyberte „Root dokumentu pro“ a vyberte požadovanou doménu. Také nezapomeňte zaškrtnout políčko „Zobrazit skryté soubory“ a stisknout „Go“.

  Stručný průvodce hledáním nápadů na podcasty pro vaše produkty

Krok 3: Otevře se nové okno obsahující všechny druhy důležitých souborů vašeho webu. Musíte vyhledat soubor .htaccess, kliknout na něj pravým tlačítkem a vybrat „Upravit“.

Pokud váš správce souborů nemá soubor .htaccess, musíte jej vytvořit kliknutím na „Nový soubor“ vlevo nahoře a pojmenováním .htaccess

Krok 4: Jakmile jste v editoru .htaccess, zkopírujte a vložte toto pro trvalé přesměrování (301):

Redirect 301 /oldpage /newpage

Musíte nahradit /oldpage cestou URL, na kterou chcete být přesměrováni, a /newpage cestou URL, která by měla být nahrazena starou cestou URL. Chcete-li například přesměrovat svou kontaktní stránku na svůj blogový příspěvek, napište toto v editoru .htaccess:

Redirect 301 /contact /blog

Mějte na paměti; při přesměrování v rámci stejné domény byste neměli vkládat celou adresu URL. Celá adresa URL by byla použita pouze při přesměrování z jedné domény na druhou. V tom případě by to vypadalo takto:

Redirect 301 /contact https://example.com/blog

Po dokončení úprav souboru .htaccess klikněte na „Uložit“ a vaše stará adresa URL úspěšně přesměruje vaši novou adresu URL.

Pokud potřebujete pomoc s generováním přesměrovacího kódu, využijte toho nástroj.

MyKinsta

Kinsta, prémiový spravovaný hosting, nabízí mnoho skvělých funkcí, včetně přesměrování přes řídicí panel MyKinsta.

Krok 1: Přihlaste se ke svému účtu Kinsta a klikněte na svůj web.

Krok 2: Klikněte na „Přesměrování“ a poté na „Přidat pravidlo přesměrování“.

Krok 3: Nyní se objeví vyskakovací okno. Musíte si vybrat svou doménu, svou starou stránku, kterou je třeba přesměrovat, a novou stránku, která by měla být zavedena. Zde je návod, jak byste to měli udělat.

Je zřejmé, že oldblogpost a newblogpost nahradí vaše vlastní URL cesty, na které chcete přesměrovat.

  5 Oprava zjištěné chyby Netflix Proxy

Také si všimnete, jak jsem přidal ^/ před první cestu URL a / před druhou cestu URL. Je to proto, že společnost Kinsta automaticky používá regulární výraz pro adresy URL, takže je nutné zahrnout tyto symboly, jinak by se vaše přesměrování rozbilo nebo se dostalo na různé stránky vašeho webu s podobnou strukturou adresy URL.

Krok 4: Vyberte typ přesměrování (301/302).

Jakmile to vše uděláte, klikněte na „Přidat pravidlo přesměrování“ a je to.

Pravidla Cloudflare

Pokud váš web používá mračna, pak můžete provést přesměrování i odtud. Stačí se přihlásit a postupovat podle následujících jednoduchých kroků:

Krok 1: Na domovské stránce klikněte na doménu, na kterou chcete přesměrovat odkazy.

Krok 2: Klikněte na jednu z karet v horní části s názvem „Pravidla stránky“.

Krok 3: Stiskněte tlačítko „Vytvořit pravidlo stránky“.

Krok 4: Uvidíte toto vyskakovací dialogové okno. Pokračujte a do prvního pole zadejte požadovanou adresu URL. Poté v nastavení vyberte „Adresa URL pro přesměrování“ a přesměrování 301 nebo 302 podle vašich požadavků. Nakonec zadejte cílovou adresu URL.

Krok 5: Jakmile je vše vyplněno, klikněte na „Uložit a nasadit“ a dokončete práci.

SiteGround

SiteGround nedávno představil mnoho nových věcí. Jedním z nich je nabídka vlastního ovládacího panelu, kde můžete snadno provést přesměrování. To bude samozřejmě fungovat, když je váš web hostován na SiteGround.

  • Přejděte na SiteGround >> Webové stránky a vyberte web.
  • Přejděte na Nástroje webu a přejděte na Doména >> Přesměrování.
  • Zde zadejte cestu a zadejte přesměrování a vytvořte

Závěr

Tady to máte – různé metody, jak snadno přesměrovat vaše adresy URL WordPress. Doufám, že vám tento návod přišel tak jednoduchý, jak ve skutečnosti jsou. 🙂

Dále zjistěte, jak upgradovat verzi PHP vašich webů WordPress.