Jak přesunout nabídku Start v systému Windows 11 doleva

Microsoft nepřestal experimentovat s nabídkou Start. Náhled Windows 11, který je aktuálně dostupný na kanálech pro vývojáře a beta verze, obsahuje zcela novou nabídku Start.

Nabídka Start ve Windows 11

Nabídka Start ve Windows 11

Pozoruhodné změny provedené v nabídce Start ve Windows 11 jsou;

Odstranil levý panel tlačítek a přesunul jej dolů
Byly odstraněny dlaždice a skupiny aplikací
Tlačítko Start bylo u ostatních systémových aplikací přesunuto do středu hlavního panelu

  Jak povolit nativní oznámení systému Windows 10 pro Chrome

Přesuňte nabídku Start ve Windows 11 doleva

Nová pozice nabídky Start není špatná. Přidává jakýsi vzhled „macOS-Dock“ na hlavní panel a OS jako celek. Vypadá to dobře, ale není to to, na co jsou lidé zvyklí. Naštěstí Microsoft neuvěřitelně zjednodušil přesunutí nabídky Start zpět na levý okraj hlavního panelu.

Klepněte pravým tlačítkem na hlavní panel a z kontextové nabídky vyberte Nastavení hlavního panelu.
Rozbalte položku Chování hlavního panelu.
Otevřete rozevírací seznam vedle Zarovnání hlavního panelu a vyberte Vlevo.
Tlačítko Start, nabídka Start a skupina připnutých aplikací budou přesunuty doleva.

Získejte nabídku Start systému Windows 10 v systému Windows 11

Pokud se vám nelíbí nová nabídka Start, nemáte moc možností. Došlo k hacknutí registru, které uživatelům umožnilo získat nabídku Start systému Windows 10 v systému Windows 11, ale společnost Microsoft jej rychle odstranila v aktualizaci systému Windows 11. Je vysoce nepravděpodobné, že bude přidána zpět do stabilní verze systému Windows 11.

  Co vám říká každá karta ve Správci úloh systému Windows 7

Nová nabídka Start ve Windows 11 se liší v tom, že již nemá dlaždice, ale je v mnoha ohledech stejná jako nabídka Start ve Windows 10. Došlo ke změnám uživatelského rozhraní, např. umístění tlačítka Napájení a Nastavení a jak jsou zobrazeny nedávno otevřené aplikace, ale není to tak velká změna.

Jedinou neuspokojivou věcí na nové nabídce Start ve Windows 11 je to, že připnuté aplikace mají nyní mnohem méně místa. Pokud jich připnete příliš mnoho, přetečou se a musíte k nim přejít dolů. Maří účel, který se dlaždice v nabídce Start ve Windows 10 tak dobře plnily.

Závěr

Nová nabídka Start je jiná, ale nemyslíme si, že bude přijata tak špatně jako úvodní obrazovka Windows 8. Společnost Microsoft položila základy pro nové uživatelské rozhraní se způsobem, jakým navrhl nabídku Start systému Windows 10. To znamená, že pokud se vám to nelíbí, nepochybně budou vyvinuty aplikace třetích stran, které to opraví.

  Co dělat s malwarovou infekcí CCleaner v systému Windows