Jak převést webovou stránku do PDF: 12 nejlepších nástrojů

Důvodů, proč byste chtěli převést webovou stránku do PDF, může být několik, ale jedním takovým případem je situace, kdy chcete webovou stránku rychle sdílet prostřednictvím e-mailu, aby si ji uložili pro budoucí použití.

A protože formát PDF je nejpohodlnější způsob, jak reprezentovat jakýkoli druh dokumentu, je nejlepší volbou nechat si webové stránky převést.

Pokud vás zajímá, jak z webové stránky udělat PDF, pak jsem tu, abych vám řekl, že je to neuvěřitelně snadné a jednoduché. Existuje mnoho dostupných online nástrojů, které dokážou vaše stránky HTML okamžitě převést do formátu PDF s nejlepším možným výsledkem.

Než skočíme do seznamu nástrojů, pojďme se nejprve dozvědět více o tom, co přesně tyto dva formáty jsou.

Co je to webová stránka HTML? 🖥️

Abychom to vyjádřili co nejjednoduššími slovy, HTML (Hypertext Markup Language) je kód, který se používá ke strukturování webové stránky a jejího obsahu. Je to standardní kódovací jazyk pro všechny webové stránky na internetu.

HTML dělá velkou část vnitřní zátěže vašeho webu, protože je jeho základem. Skládá se z řady prvků, říká prohlížeči, jak má obsah zobrazit, a také označuje konkrétní oblasti obsahu jako různé úrovně záhlaví.

Co je to formát PDF? 🖺

PDF, také známý jako „Portable Document Format“, je formát souboru, který se běžně používá při prohlížení, tisku a sdílení finálních dokumentů. Byla vyvinuta tak, aby zajistila, že dokumenty nebudou mít problémy při práci s programy pro čtení z obrazovky a různými dalšími pomocnými technologiemi.

Tento formát představuje obsah vašich dokumentů/webových stránek v nejlepší možné kvalitě, takže je skvělý nápad nechat si do něj webové stránky převést.

Pomineme-li to, pojďme se podívat na nástroje, které vám umožní okamžitě převést vaše webové stránky.

  Jak vytvořit Vennův diagram v aplikaci Microsoft PowerPoint

Sejda

Velmi praktické a jednoduché povahy, Sejda Převaděč HTML do PDF je lahůdkou. Okamžitě a přesně převede vaše webové stránky HTML do formátu PDF. Můžete do ní buď nahrát své HTML stránky, nebo přímo zadat adresu URL, abyste ji převedli.

Všechny soubory, které nahrajete na tento web, zůstanou soukromé a z bezpečnostních důvodů budou automaticky smazány do dvou hodin. Jako bezplatný uživatel můžete nahrávat dokumenty o velikosti až 50 MB a provádět 3 úkoly za hodinu.

Soda PDF

Tento nástroj tzv Soda PDF funguje oběma způsoby, což znamená, že můžete převést svou webovou stránku do PDF a také PDF do webové stránky, pokud si to přejete. Je dostatečně chytrý na to, aby detekoval překryvné vrstvy na webových stránkách a zobrazil je, kdekoli se objeví.

Můžete použít jejich online nástroj, stáhnout si rozšíření pro Chrome nebo nainstalovat jejich desktopovou aplikaci, podle toho, která forma použití je pro vás výhodná.

Soda PDF je pro začátek zdarma k použití, takže si můžete udělat dobrou představu o tom, co tento nástroj umí.

FreeConvert

S maximální velikostí souboru 1 GB, FreeConvert je další skvělou možností pro převod vašich webových stránek do PDF. Je to 256bitový šifrovaný nástroj SSL, který byl uveden na internet teprve nedávno, ale rychle se stal oblíbeným mezi mnoha uživateli.

Snadno se používá a má pokročilé možnosti nastavení pro další doladění parametrů převodu, abyste dosáhli nejlepšího možného výsledku, aniž byste museli dělat cokoli navíc.

Alternativně nabízí FreeConvert více možností převodu, jako je EPUB do PDF.

Convertio

Odkazy HTML můžete přetahovat, nahrávat nebo vkládat Convertio a převést je do PDF okamžitě v prohlížeči. Ve skutečnosti podporuje více než 200 různých formátů, takže pokud chcete, můžete webové stránky převést do různých formátů.

Používají ho zaměstnanci některých největších společností, jako je Google, Microsoft, Amazon a Facebook. Můžete začít zcela zdarma a poté se rozhodnout pro upgrade, pokud si to přejete.

  Vytvářejte virtuální události pomocí těchto 9 fantastických marketingových nástrojů

CloudConvert

Špičková kvalita výsledků konverze a výkonné API je to, co dělá CloudConvert skvělý nástroj. Můžete doslova použít vlastní integrace, aby bylo toto řešení ještě flexibilnější, než již je.

Má spoustu pokročilých možností před převodem souborů, jako je pozadí tisku, okraje, šablona záhlaví/zápatí a počet stránek.

Nemluvě o tom, že je také opravdu bezpečný a všechna vaše data by byla v bezpečí, aniž by s nimi bylo manipulováno.

ILovePDF

Velmi přímočaré a jednoduché, ILovePDF je dalším nástrojem, který zvládne práci, aniž by žádal mnoho. Stačí zadat URL webové stránky a ona ji během okamžiku převede do PDF. Pokud chcete, můžete si také stáhnout jejich desktopový software a převádět soubory offline.

ILovePDF přichází s vysokou mírou přesnosti pro každou konverzi, takže existuje jistota, že v budoucnu nebudete muset hledat jiný nástroj.

HTMLtoPDF

Můžete nahrát až 20 souborů HTML HTMLtoPDF nechat je převádět v dávkách. Ještě lepší je, že pokud máte soubor zip, můžete jej také nahrát, i když obsahují obrázky a šablony stylů.

Po vygenerování výsledku si je můžete stáhnout jeden po druhém nebo je exportovat do zip archivu. Veškerá data jsou z důvodu ochrany vašeho soukromí po 1 hodině vymazána.

PDF.online

PDF.online umožňuje vkládat soubory přímo do nástroje nebo je importovat z Dropboxu, Disku Google a místního zařízení. Neukládá vaše data do jejich systému, takže není šance, že by vaše informace byly zneužity.

O tomto nástroji je známo, že je poměrně rychlý, od nahrání vašich webových stránek až po vygenerování konečného výsledku. Před exportem převedeného souboru do zařízení můžete také provádět úpravy a revize.

Webtopdf

S velmi malou čekací dobou, Webtopdf vám poskytuje rychlé a snadné konverze i při průměrném připojení k internetu, a to bez kompromisů v kvalitě.

Vše, co musíte udělat, je přetáhnout soubory HTML do něj a přemění je na soubory PDF. Nastavení výstupu můžete změnit tak, aby přesně odpovídalo vašim potřebám, a dobrá věc je, že soubory jsou smazány 1 hodinu po převodu, aby byly věci v bezpečí.

  Jak správně nastavit PlayStation VR

Ve skutečnosti má tento nástroj šifrovaný přenos souborů založený na SSL pro maximální bezpečnost.

PDFChef

Bezproblémově funguje se všemi prohlížeči, PDFChef je další bezplatné řešení, které můžete používat online. Vyznačuje se intuitivním rozhraním a je známo, že je velmi snadné jej používat pro všechny typy uživatelů, a to především proto, že vás provede každým krokem procesu.

Nemluvě o tom, že je také superrychlý a poskytuje 100% zabezpečení dat.

W2P

W2P nebo lépe známý jako Web2PDF converter je rychlý nástroj pro převod souborů HTML do formátu PDF. Rozhraní je jednoduché; stačí nahrát soubor nebo zadat adresu URL, než stisknete tlačítko, abyste práci dokončili.

Můžete upravit nastavení a nastavit vlastní parametry pro nejlepší možné výsledky. Během několika sekund se vrátí zpět s konečným výsledkem.

PDFCandy

K dispozici jako online nástroj a také jako rozšíření pro Chrome, PDFCandy usnadňuje nahrávání souborů a jejich převod před exportem do vašeho zařízení nebo cloudové platformy.

Tento nástroj funguje dobře ve všech prohlížečích a operačních systémech, takže bez ohledu na to, co používáte, si můžete být jisti, že svou práci zvládne bez jakýchkoliv zádrhelů.

Závěr

Výše uvedené nástroje by se opravdu hodily, když chcete rychle převést webové stránky do formátu PDF, zvláště pokud to naléhavě potřebujete. Všechny jsou docela dobré a nezklamou, pokud jde o dodací lhůtu a kvalitu výsledku.

Také byste se chtěli podívat na některé z editorů PDF, které můžete po převodu potřebovat.

x