Jak přiblížit Nintendo Switch při hraní jakékoli hry

Při hraní Nintendo Switch občas narazíte na hru s textem nebo prvky rozhraní, které jsou příliš malé na to, abyste je pohodlně viděli. Naštěstí Switch obsahuje celosystémovou funkci Zoom, která vám umožní nastavit úroveň zvětšení u jakékoli hry během hraní. Zde je návod, jak jej používat.

Nejprve musíme zapnout funkci Zoom. Spusťte Nastavení systému klepnutím na ikonu ozubeného kola na domovské obrazovce přepínače.

V seznamu na levé straně obrazovky přejděte dolů na „Systém“, poté přejděte dolů a najděte možnost „Zoom“. Výběrem jej zapnete.

Vraťte se domů a spusťte hru, kterou chcete přiblížit. Může mít malé grafické detaily nebo drobný text, který je v přenosném režimu těžko čitelný na malé obrazovce Nintendo Switch. V tomto případě je ideální použít Zoom.

  Jak nainstalovat Cinnamon a Nemo na Ubuntu

Chcete-li při hraní povolit přiblížení, klepněte dvakrát rychle na tlačítko „Domů“. (Tlačítko Domů je tlačítko se symbolem malého domu.)

V režimu přiblížení použijte kterýkoli palec do středu části herní obrazovky, kterou chcete přiblížit. Stiskněte „X“ pro přiblížení a „Y“ pro oddálení. Malý zelený ukazatel sklonu v pravém dolním rohu ukazuje úroveň přiblížení a obdélník vedle něj představuje polohu okna přiblížení na obrazovce.

Pokud potřebujete hrát hru při přiblížení, jedním stisknutím tlačítka Domů uzamkněte přiblížení na místě. Okraj Lupa zešedne, ale zůstane na obrazovce, aby vám připomněl, že jste v režimu Lupa.

V uzamčeném stavu se můžete vrátit do režimu úpravy zoomu jedním stisknutím tlačítka Home. A pokud chcete režim Zoom úplně ukončit, stiskněte dvakrát tlačítko Domů. Ale nebojte se, stačí jen dvě stisknutí tlačítka Home, pokud jej potřebujete znovu zavolat.

  K vymazání nechtěných e-mailů použijte vestavěnou funkci Sweep v aplikaci Outlook Online

Další vychytávkou Switch je, že můžete také přemapovat tlačítka ovladače. Pokud tedy chcete ke spuštění režimu Lupa použít jiné tlačítko, můžete změnit přiřazení tlačítka Domů v Nastavení systému. Veselé hraní!

x