etechblog

Jak přidat interaktivní widgety na plochu vašeho Macu

Klíčové věci

  • macOS Sonoma vám umožňuje přidat na plochu vašeho Macu praktické widgety, které poskytují cenné informace a interaktivní funkce.
  • Přidávání widgetů je snadné. Jednoduše přetáhněte z centra oznámení nebo použijte vestavěný prohlížeč widgetů.
  • Vzhled widgetu si můžete přizpůsobit, zvolit, kde se zobrazí, a upravit informace, které zobrazuje.

Chtěli jste někdy přidat praktické widgety na plochu vašeho Macu? macOS Sonoma to umožňuje. Můžete se nejen podívat na jejich cenné informace, ale také s těmito widgety pracovat. Ukážeme vám, jak je přidat.

Pokud je widget, který potřebujete, již v Centru oznámení, jednoduše jej přetáhněte na plochu. Případně můžete kliknout na tapetu plochy se stisknutou klávesou Ctrl a zvolit Upravit widgety, abyste mohli použít vestavěný prohlížeč widgetů.

  Jak si rezervovat skupinovou jízdu pomocí aplikace Uber

Vyberte aplikaci z postranního panelu Všechny widgety nebo ji vyhledejte a poté klikněte na požadovanou velikost widgetu na pravé straně, abyste ji okamžitě přidali na plochu. Pokud widget pochází z vašeho iPhone, bude v pravém horním rohu prohlížeče widgetů označen jako iPhone.

Chcete-li používat interaktivní widgety pro iPhone, váš telefon musí používat iOS 17 nebo novější, používat stejný účet iCloud jako váš Mac a mít nainstalovanou aplikaci, která widget obsahuje.

Chcete-li ručně umístit widget na plochu, přetáhněte jej na požadované místo. Pokračujte v přidávání dalších widgetů a poté dokončete kliknutím na Hotovo v pravém dolním rohu.

Chcete-li odebrat widget z plochy vašeho Macu, klikněte na widget se stisknutou klávesou Ctrl a vyberte Odebrat widget. Chcete-li odebrat více widgetů, klepněte na tapetu plochy nebo widget se stisknutou klávesou Ctrl a vyberte Upravit widgety. Poté klikněte na tlačítko mínus (-) v levém horním rohu widgetu.

  Jak pořídit video na Chromebooku

Odstraněním widgetu z plochy nedojde k jeho odinstalaci ani smazání jeho dat.

Chcete-li upravit nastavení pro všechny widgety, klikněte na logo Apple na liště nabídek a v rozevíracím seznamu vyberte Nastavení systému. Poté z postranního panelu vyberte možnost Plocha a dok a přejděte na nadpis Widgety vpravo.

Zde si můžete vybrat, kde se vaše widgety zobrazí, vybrat styl widgetu a povolit nebo zakázat widgety pro iPhone na vašem Macu.

Některé widgety, jako je Kalendář a Počasí, umožňují upravit zobrazené informace – například výběr města pro předpověď počasí. Pokud tedy chcete upravit nastavení jednotlivých widgetů, klikněte na widget na ploše se stisknutou klávesou Ctrl a vyberte Upravit [Widget Name]. Velikost widgetu můžete upravit také výběrem možnosti Malý, Střední, Velký nebo Extra velký.​

  Jak nastavit SparkleShare na Linuxu

Interaktivní widgety mohou být jednou z nejlepších funkcí macOS Sonoma, ale nejsou dokonalé. Zobrazují se například ve všech prostorech a nelze je omezit na konkrétní prostor. A widgety pro iPhone často vyžadují otevření aplikace pro iPhone, než je budete moci používat v macOS.

Přesto mohou widgety skvěle šetřit čas a zvýší vaši produktivitu. Stojí za to je vyzkoušet, zvláště pokud je milujete na iPhonu, ale ještě jste neotestovali jejich ekvivalenty pro Mac.

x